In 2008 werden voor 381 miljoen euro Oostenrijkse zitmeubelen (inclusief draaistoelen) uitgevoerd. Dat is een toename met 1,2%. Het leeuwendeel was bestemd voor de EU (320 miljoen euro, +0,9%).
De export van kantoormeubelen steeg met 6,7% (143 miljoen euro). Het aandeel kantoormeubelen (hout en metaal, exclusief zitmeubelen) in de totale meubelexport bedraagt 9,2%. Vooral de uitvoer naar Duitsland (60 miljoen euro, +10,3%) en Zwitserland (6,7 miljoen euro, +47%) nam toe.
Het exportvolume van woonmeubelen steeg in totaal met 6,0% tot 231 miljoen euro. Vooral naar de EU werd meer geleverd: 177 miljoen euro, +13,8%. Duitsland is weer koploper (90 miljoen euro, +11,8%). Ook naar Zwitserland was er een lichte toename met 2,7% (30,7 miljoen euro).
Lees verder in het Duits
[pdf, 32.4kb]
of het Engels
[pdf, 55.0kb]
…
Dat de woonmeubelindustrie het zo goed doet is te danken aan het hoge kwaliteitsimago dat de Oostenrijkse producenten opgebouwd hebben.
Team 7
bijvoorbeeld kon door meermaals bekroond design, de duurzame en ecologische dimensie van zijn producten en technische innovatie zijn omzet in 2008 met 4% vergroten tot 65 miljoen euro. Aldus Dr. Georg Emprechtinger, vicevoorzitter van de Oostenrijkse meubelindustrie en bedrijfsleider van Team 7.
Lees verder in het Duits
[pdf, 8.2kb]
of het Engels
[pdf, 69.5kb]
…