Advantage Austria Показати навігацію

Імміграція з держав-членів ЄС

Одним з найважливіших досягнень Європейського Союзу є свобода переміщення робочої сили. Громадяни держав, що входять в Європейську економічну зону (ЄЕЗ), а також громадяни Швейцарії та члени їх сімей можуть вільно в'їжджати в будь-яку країну Європейського союзу і ЄЕЗ і здійснювати в даній країні трудову діяльність. Таким чином, фахівці з цих країн мають вільний доступ до ринку праці, тому їм не потрібно отримувати додатковий дозвіл на право здійснення трудової діяльності.

Також громадяни країн ЄС і ЄЕЗ (держав ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії) і громадяни Швейцарії користуються всіма перевагами права вільного вибору місця проживання . Так, вони можуть знаходитися на території Австрії тривалий час, не запитуючи на це дозволу, і будувати тут своє життя. Щоб скористатися цією перевагою, Ви повинні відповідати одній з наступних вимог:

  • Ви здійснюєте на території Австрії діяльність в якості найманого працівника або індивідуального підприємця.
  • Ви маєте в своєму розпорядженні достатні кошти для існування і уклали договір медичного страхування в достатньому обсязі - як для себе, так і для членів своєї сім'ї.
  • Ви здобуваєте освіту в Австрії, а також маєте в своєму розпорядженні достатні засоби до існування і уклали договір медичного страхування в достатньому обсязі - як для себе, так і для членів своєї сім'ї.

Не забувайте про те, що не пізніше закінчення 3 місяців Ви зобов'язані зареєструватися у відповідному імміграційному відомстві і - за умови виконання вищезазначених вимог - отримати a свідоцтво про реєстрацію .

Для членів сімей громадян ЄС/ЄЕЗ і громадян Швейцарії також діють простіші правила імміграції в Австрію.

На громадян нових держав-членів ЄС поширюються перехідні норми (див. нижче). Оскільки дані громадяни іммігрують у відповідності з винятковими положеннями, їм необхідно отримати дозвіл відповідно до Закону «Про трудову діяльність іноземців». Основні умови для отримання дозволу на право здійснення трудової діяльності:

  • Наявність пропозиції від роботодавця.
  • Майбутній роботодавець подає клопотання про видачу дозволу на право здійснення трудової діяльності в місцеве відповідне відділення біржі праці .
  • Розглянувши ситуацію на ринку праці, співробітники біржі праці встановлюють, що на ринку праці Австрії немає підходящих кандидатів на дане місце.

Для громадян наступних держав-членів ЄС діють перехідні норми:

  • Хорватія - з 01.07.2013 р.

Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA