Advantage Austria نمایش فهرست

مهاجرت از کشورهای غیر اتحادیه اروپا

از ۱ جولای ۲۰۱۱، مهاجرت کارگران ماهر از سراسر دنیا که علاقه مند به نقل مکان به اتریش هستند، توسط سیستم Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) امکان پذیر گردید. این سیستم مهاجرتی معیار مدار (سیستم امتیازات) امکان مهاجرت همیشگی به اتریش را برای کارگران واجد شرایط کشورهای سوم (سیستم دیگری برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس اعمال می گردد) و اعضای خانواده آنها فراهم می سازد. این کارت برای گروه های زیر در نظر گرفته شده است:

محتوا

Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) به طور کلی

با سیستم Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) بازدیدکنندگان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند مشخص کنند به چه معیاری برای مهاجرت نیاز دارند. سیستم امتیازات براساس معیارهای زیر است:

 • صلاحیت ها
 • تجربه شغلی
 • مهارت های زبانی
 • سن
 • تحصیل در اتریش (برای افراد بسیار واجد شرایط

کارت Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) برای ۱۲ ماه صادر می شود و استخدام توسط کارفرمایی که این درخواست برای آن صادر شده است مجاز است. پس از یک سال می توان برای کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس Rot-Weiß-Rot – Karte plus درخواست داد، این کارت امکان دسترسی نامحدود به بازار کار را به دارنده آن می دهد.

کسانی که با این کارت به اتریش مهاجرت می کنند، قبل از ورود به مدرک مهارت های زبان آلمانی احتیاج ندارند (شرط "زبان آلمانی قبل از مهاجرت" برای آنها لازم نیست). اما، برای دانش آلمانی به انگلیسی می توان امتیازاتی جمع آوری کرد. کارگرانی که با استفاده از Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) مهاجرت می کنند به شرط سهمیه احتیاج ندارند و یک Rot-Weiß-Rot – Karte plus (کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس) برای دسترسی آزاد فوری به بازار کار دریافت می کنند. برای "اعضای خانواده "اعضای خانواده "زبان آلمانی قبل از مهاجرت" باید در نظر گرفته شود.

مقررات مهاجرت برای کارگران واجد شرایط در سطح اتحادیه اروپا نیز ایجاد شده است که در هر کشور اتحادیه اروپا اجرا می گردد. این مورد در اتریش با روش کارت آبی اتحادیه اروپا معرفی شده است.

کارگران بسیار واجد شرایط

شرایط زیر برای مهاجران بسیار واجد شرایط اعمال می گردد:

 • آنها قبل از مهاجرت نیازی به ارائه مدرک پیشنهاد کار ندارند
 • وقتی حداقل نمره امتیازات (حداقل ۷۰ از ۱۰۰ امتیاز) را بدست آوردند، یک روادید ۶ ماهه به منظور پیدا کردن کار (روادید جوینده کار) در اتریش دریافت خواهند کرد.
 • اگر در این ۶ ماه شغلی پیدا کردند که با صلاحیت های آنها مطابقت داشت، بدون تست بیشتر بازار کار یک Rot-Weiß-Rot – Karte برای آنها صادر خواهد شد.

علاوه بر معیار عمومی تجربه حرفه ای، مهارت های زبانی و سن، سیستم امتیازات برای کارگران بسیار واجد شرایط، صلاحیت ها و مهارت های بسیار مورد نیاز در بازار کار اتریش را در نظر می گیرد.

سیستم امتیازدهی برای کارگران بسیار ماهر [pdf, 91.3kb]

برای "روادید جوینده کار" می توان در کنسول یا سفارت مربوطه اتریش درخواست داد.

اگر ورود بدون روادید امکان پذیر باشد، می توان به طور مستقیم در اتریش برای Rot-Weiß-Rot – Karte درخواست داد.

اطلاعات بیشتری درخصوص مراحل درخواست مراحل درخواست را مشاهده کرده و با کمک ماشین حساب امتیازات آنلاین محاسبه گر آنلاین امتیازات را تخمین زده و یک بررسی اولیه انجام دهید و ببینید آیا معیار را کسب کرده اید یا خیر.

کارگران ماهر در مشاغل کم و نادر

برخی مشاغل در اتریش بسیار مورد نیاز می باشد و در این زمینه ها کمبود کارگر ماهر وجود دارد. در این زمینه ها در اتریش فرصت خوبی جهت کار برای کارگران ماهر از سراسر جهان وجود دارد. کارت قرمز-سفیر-قرمز امکان مهاجرت به اتریش و دستیابی به کار مرتبط با صلاحیت های آنها را بسیار آسان تر می کند.
هر سال فهرستی از اینگونه مشاغل مشاغل کم و نادر براساس نیازهای بازار کار، تهیه و منتشر می شود.کارگران از کشورهای اتحادیه اروپا می توانند تحت شرایط زیر برای Rot-Weiß-Rot – Karte درخواست دهند.

برای Rot-Weiß-Rot – Karte می توان به کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش در خارج کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش مراجعه نموده یا به طور مستقیم در اتریش درخواست داد، بخصوص اگر ورود بدون روادید ممکن باشد.

اطلاعات بیشتری درخصوص مراحل درخواست مراحل درخواست را مشاهده کرده و با کمک ماشین حساب امتیازات آنلاینمحاسبه گر آنلاین امتیازات یک بررسی اولیه انجام دهید و ببینید آیا معیار را کسب کرده اید یا خیر.

سایر کارگران مشاغل کلیدی

افراد از کشورهای غیر اتحادیه اروپا همچنین می توانند در بازار کار مستعد اتریش در چهارچوب ردیابی مهاجرت "سایر کارگران مشاغل کلیدی" برای خود کاری تأسیس کنند. در شرایط زیر مهاجرت از طریق Rot-Weiß-Rot – Karte برای کارگران بین المللی مشاغل کلیدی امکان پذیر است:

 • کسانی که بتوانند مدرکی مبنی بر یک پیشنهاد کار با حداقل دستمزد مورد نیاز ارائه دهند. در این مورد، فوق العاده های مقتضی، نرخ های ثابت (برای مثال، نرخ ثابت اضافه کاری) و مزایای عینی می تواند جزء پرداخت ناخالص باشد. حداقل دستمزد 2017:
  • برای افراد زیر30 سال، هر ماه 2.490یورو قبل از مالیات
  •  برای افراد بالای 30 سال، هر ماه 2.988 یورو قبل از مالیات.
 • کسانی که حداقل امتیاز لازم (حداقل ۵۰ از ۷۰ امتیاز) سیستم امتیازات برای سایر کارگران مشاغل کلیدی [pdf, 78.6kb]
 • سیستم امتیازات برای سایر کارگران مشاغل کلیدی را کسب نموده اند
 • خدمات بازار کار خدمات بازار کار به عنوان بخشی از تست بازار کار (مراحل جایگزینی کارگر) تعیین می کند که در بازار کار اتریش هیچ کارگر مناسبی برای شغل مورد نظر وجود ندارد.

برای Rot-Weiß-Rot – Karte می توان به کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش در خارج کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش مراجعه نموده
یا به طور مستقیم در اتریش درخواست داد، بخصوص اگر ورود بدون روادید ممکن باشد.

اطلاعات بیشتری درخصوص مراحل درخواست مراحل درخواست را مشاهده کرده و با کمک ماشین حساب امتیازات آنلاینمحاسبه گر آنلاین امتیازات یک بررسی اولیه انجام دهید و ببینید آیا معیار را کسب کرده اید.

کارگران مشاغل آزاد کلیدی

اقتصاد اتریش براساس کارفرمائی قوی با نسبت صادرات بالا و قدرت نوآوری توصیف می شود. موقعیت آن در قلب اروپا از اتریش یک نقطه محوری بین کشورهای صنعتی اروپای غربی و بازارهای در حال ظهور اروپای مرکزی و شرقی ساخته است. کارفرمایان اقتصادی درحال شکوفایی از سراسر جهان می توانند از مزایای این شرایط رقابتی و طبیعت بین المللی موقعیت اتریش بهره ببرند.

مهاجرت و تأسیس شرکت در اتریش برای کارگران مشاغل کلیدی مستقل از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، از طریق Rot-Weiß-Rot – Karte امکان پذیر می باشد. برای این منظور، مهاجر باید نشان دهد که شغل آزاد مورد نظر او باعث مزیت اقتصادی کلی در اتریش می شود.

این مزیت اقتصادی کلی که از طریق ارزیابی خدمات بازار کار خدمات بازار کار تعیین می شود، بخصوص در صورتی اهدا می شود که

 • که استخدام با انتقال سرمایه با ثبات به اتریش متصل باشد یا
 • استخدام مورد نظر مشاغل جدیدی ایجاد کند یا مشاغل موجود را تأمین کند یا
 • استقرار کارگران مشاغل کلیدی متصل به انتقال مهارت یا معرفی فن آوری های جدید باشد یا
 • قدرت اصلی شرکت اهمیت قابل توجهی برای کل منطقه داشته باشد.

برای Rot-Weiß-Rot – Karte می توان به کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش در خارج از کشور کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش مراجعه نمودیا به طور مستقیم در اتریش درخواست داد، بخصوص اگر ورود بدون روادید ممکن باشد.

جزئیات مربوط به کارت قرمز-سفید-قرمز برای کارگران مشاغل آزاد کلیدی را می توانید در اینجاکارت قرمز-سفید-قرمز برای کارگران مشاغل آزاد کلیدی مشاهده کنید.

فارغ التحصیلان خارجی

جوانان از سراسر جهان برای بهره بردن از مزایای دوره های ارائه شده توسط دانشگاه ها و دانشکده ها به اتریش می آیند. در طی تحصیل مهارت رشته تحصیلی مورد نظر را بدست می آورند و با زبان، فرهنگ و محیط کار آشنا می شوند. با دانش و مهارت های بدست آورده پتانسیل فراوانی برای اقتصاد اتریش خواهند داشت.

برای فارغ التحصیلان کشورهای غیر اتحادیه اروپا شرایط بسیار بهتری برای کسب Rot-Weiß-Rot – Karte و کار در اینجا اعمال می گردد.

 • اگر حداقل قسمت دوم تحصیل برای یک برنامه دیپلم یا برنامه کارشناسی ارشد را به طور کامل در دانشگاه، کالج یا دانشگاه خصوصی اتریش گذرانده باشند، می توانند پس از فارغ التحصیل شدن ۶ ماه دیگر برای پیدا کردن کار در اتریش بمانند.
 • درصورت موجود بودن پیشنهاد شغلی 7طابق با سطح تحصیلات آنها، می توانند برای Rot-Weiß-Rot – Karte درخواست بدهند که می توانند حداقل دستمزد لازم را بدست آورند. حداقل دستمزد 2016: هر ماه 2.241 یورو قبل از مالیات
 • آنها لازم نیست از طریق سیستم امتیازات اقدام کنند، مراحل جایگزینی کارگر نیز توسط خدمات بازار کار خدمات بازار کار حذف می شود .


در طی ۶ ماه اقامت می توان به طور مستقیم در اتریش برای Rot-Weiß-Rot – Karte درخواست داد. اطلاعات بیشتر را می توانید از طریق پرتال مهاجرت پرتال مهاجرت پیدا کنید.

فرصت های استخدام هنگام تحصیل:

دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا که در طی تحصیل تجربه عملی کسب کرده اند، می توانند براساس معیار زیر کار کنند:

 • در قسمت اول تحصیل برای برنامه دیپلم یا در برنامه کارشناسی، حداکثر 10 ساعت در هفته
 • در قسمت دوم تحصیل برای برنامه دیپلم یا در برنامه کارشناسی ارشد، حداکثر 20 ساعت در هفته

هیچ یک از مراحل جایگزین کارگر برای صدور اجازه کار اجرا نمی شود (درخواست توسط کارفرما انجام می شود) بنابراین مانع بزرگ برای درخواست هنگام صدور اجازه کار برداشته می شود.

اعضای خانواده

Rot-Weiß-Rot – Karte این امکان را در اختیار کارگران بین المللی و خانواده آنها قرار می دهد که زندگی خود را باهم در اتریش اتریش بسازند.

اعضای خانواده اعضای خانواده یا دارندگان Rot-Weiß-Rot – Karte یا "کارت آبی اتحادیه اروپا" „کارت آبی اتحادیه اروپا" می توانند برای Rot-Weiß-Rot – Karte plus درخواست بدهند. این کار امکان مهاجرت به اتریش را برای آنها نیز فراهم می سازد:

 • مهاجرت اعضای خانواده محدودیتی ندارد (بدون سهمیه)
 • آنها فوراً به طور آزاد به بازار کار دسترسی دارند.
 • اما باید قبل از ورود، دانش زبان آلمانی را در سطح A1 سطح زبان براساس چارچوب مشترک در اروپا ("زبان آلمانی قبل از مهاجرت") چهارچوب مشترک اروپا برای زبان داشته باشند.


برای Rot-Weiß-Rot – Karte می توان به کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش در خارج از کشور کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش مراجعه نمود
یا به طور مستقیم در اتریش درخواست داد، بخصوص اگر ورود بدون روادید ممکن باشد.

کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل درخواست مراحل درخواست .

آخرين تاريخ به روز رساني
2017.08.11
چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA