Advantage Austria Показати навігацію

Нормативи

Normen Deckblatt © Austrian Standards Institute

© Austrian Standards Institute

Усі важливі вимоги до продукції, що потрапляє на австрійський ринок, регулюються нормативами, а також підлягають відповідним перевіркам, метою яких є підтвердження відповідності вимогам нормативів. Тут Ви знайдете інформацію про чинні австрійські нормативи, які важливі для успішного експорту Вашої продукції на австрійський ринок.

зміст:

Нормативи – це ...

Нормативи – це, якщо висловлюватися просто, „правила техніки“, які визначають визнані стандарти на продукцію та послуги.

Вони регулюють, наприклад,

 • вимоги до продукції
  щоб гарантувати придатність до вживання, сумісність, безпеку, захист здоров'я та довкілля
 • технології та процеси
  напр., щодо фахового здійснення робіт чи виконання замовлень
 • методи перевірки та вимірювання
  щоб гарантувати дотримання граничних показників чи вимог
 • поняття
  щоб полегшити шляхом використання уніфікованої термінології спілкування між діловими партнерами, з клієнтами, відділами технічного контролю та установами


Нормативи

 • полегшують, таким чином, процес порівняння та зіставлення продукції та послуг
 • сприяють раціоналізації процесів планування та виробництва
 • звільняють від рутинної роботи
 • усувають завади на шляху до здійснення успішної торгівлі – на національному, європейському та міжнародному рівнях
 • а також спрощують доступ до ринків.

Визнані стандарти

У своїй основі нормативи є „ кваліфікованими рекомендаціями “, а не законами. Їхнє застосування здійснюється на добровільній основі, однак значення стандартів наближене до законів.

В окремих випадках австрійський законодавець (федеральний, або на рівні федеральної землі) може визначати в законодавчому порядку нормативи, повністю або частково, як обов'язкові до виконання. Тоді дотримання таких нормативів набуває імперативного характеру. Дотримання нормативів може фіксуватися діловими партнерами в договорі.

Зміст нормативів розробляється експертами відповідної області шляхом обговорення і досягнення консенсусу. Фахівці привносять свої знання, інтереси та свій досвід і визначають, таким чином, що може вважатися "стандартом". Кожний стандарт піддається перед публікацією відкритому обговоренню, щоб гарантувати практичну придатність і прийнятність. Деталі щодо основ процесу укладання нормативів можна знайти за інтернет-адресою www.on-norm.at/publish/norm_grundlagen.html .

Нормативи допомагають

Допомога в дотриманні законів

Нормативи є в багатьох областях важливим доповненням до законодавчих актів, вони підтримують виробників і експортерів / імпортерів у дотриманні ними загальних умов. Особливо це стосується Європейських стандартів (EN) – в Австрії "ÖNORMEN". Вони розробляються в багатьох випадках за дорученням Європейської комісії, щоб виробники, і, відповідно, імпортери, могли на практиці виконувати основні вимоги Європейських директив і бути впевненими в тому, що їхній продукт має право вийти на ринок.

Тому що Європейські директиви в Австрії – так само як і в усіх інших державах ЄС – стали частиною національного права. (Погоджені) Європейські стандарти є, таким чином, інструментом, що допомагає в дотриманні загальних правових умов. І це – основна передумова для того, щоб експортувати товари на австрійський і, тим самим, на європейський ринок ("маркування CE").

Нормативи захищають

В нормативах, так само як і в методах випробувань, установлені вимоги до продуктів і послуг, необхідні для підтвердження дотримання цих вимог. Разом з тим гарантується висока міра безпеки (продукції) – для кінцевого користувача, так само, як і для виробника або імпортера; наприклад, у випадках ушкодження або в питаннях відповідальності виробника за якість продукції.

Доступ до нормативів

Які існують нормативи?

На цьогодні в Австрії діють більше, ніж 20.000 Австрійських стандартів - ÖNORMEN (станом на червень 2007 року). Більше 80% цих стандартів – європейського та міжнародного походження. Це означає, що вони є ідентичними у всіх державах ЄС та Європейської асоціації вільної торгівлі, що усуває багато технічних бар'єрів у торгівлі всередині Європейського економічного простору.

Нормативи розроблено практично для всіх галузей економіки від A – акустика до Z – цемент. Огляд всіх галузей з відповідними діючими нормативами Ви знайдете на сторінці Австрійського інституту стандартизації. Посилання направить Вас до комітетів зі стандартизації та розроблених ними стандартів .

Де можна отримати інформацію про нормативи?

Ви можете шукати нормативи цілодобово й безкоштовно в режимі онлайн в інтернет-магазині Австрійського інституту стандартизації: www.on-norm.at/shop . Задайте в пошукове поле необхідне поняття, номер документу, назву документу, або ж частину цієї інформації.

До Ваших послуг – майже 200.000 документів, повний текст яких можна придбати за відповідну оплату. У тому числі

 • усі австрійські нормативи (ÖNORMEN) та стандарти Інституту стандартизації (ONR)
 • усі Європейські стандарти німецькою та англійською мовами (EN
 • усі Міжнародні стандарти (ISO – Міжнародна організація з питань стандартизації, IEC – Міжнародна комісія з електротехніки)
 • а також ряд іноземних стандартів (наприклад, DIN – Німецький Промисловий Стандарт – також німецькою та англійською мовами)


Більш докладну інформацію Ви можете знайти на сайті www.on-norm.at/publish/export_recherche.html або ж, якщо звернетеся до:

ON
Sales & Service
Heinestraße 38
1020 Wien
Österreich
 
+43 1 213 00-805
 
+43 1 213 00-818
sales@on-norm.at
 
http://www.on-norm.at/publish/on_sales_service.html

Хто відповідає за укладання нормативів?

Відповідальним за роботу з укладання стандартів в Австрії є Австрійський Інститут стандартизації (ON) . Для здійснення роботи з укладання нормативів Інститут має подати встановлене законом замовлення (Закон про стандарти від 1971 року), а також надати відповідну інфраструктуру та організаційний потенціал для проведення нормативної діяльності.

Однак нормативи розробляє не Інститут стандартизації, а майже 5.500 експертів, які співпрацюють приблизно в 200 Комітетах цього Інституту. Всі вони – виходці з економіки, сфери управління, науки, є співробітниками іспитових лабораторій, а також споживчих організацій і розробляють зміст нормативів відповідно до міжнародно визнаних принципів. Детальнішу інформацію про співробітництво в Комітетах Інституту стандартизації Ви знайдете за інтернет-адресою www.on-norm.at/publish/mitarbeit_in_komitee.html .

Менеджери Комітетів Австрійського Інституту стандартизації

 • відповідають за забезпечення бездоганного проведення робіт Комітетами Інституту стандартизації (ON-Ks) і співробітниками груп (AGs)
 • координують співробітництво австрійських експертів у Технічних комітетах (TCs) європейських і, відповідно, міжнародних організацій з питань стандартизації та нормування
 • перебувають у постійному контакті з партнерами по кооперації у всіх країнах світу.


Посилання на організації, що займаються питаннями стандартизації та розробки нормативів, Ви знайдете за інтернет-адресою www.on-norm.at/publish/normung_links.html . Ваша контактна особа –

ON Standards
Dipl.-Ing. Dr. Karl Grün
Heinestraße 38
1020 Wien
Österreich
 
+43 1 213 00-714
 
+43 1 213 00-722
karl.gruen@on-norm.at
 
http://www.on-norm.at/publish/norm_ansprechpartner.html

Інформація про нормативи для здійснення експортної діяльності

Укладання нормативів – це динамічний процес. Нові стандарти розробляються відповідно до потреб економіки, відомчих установ і суспільства. Існуючі нормативи регулярно перевіряються на їхню актуальність і пристосовуються, за потреби, до вимог відповідного технічного рівня.

Тому важливо добре розбиратися в тім, які нормативи і, відповідно, які патентні бюлетені чинні на даний момент. Для цього Австрійський Інститут стандартизації пропонує ряд інформаційних можливостей: поряд з інтернет-магазином розповсюджуються абонементи на отримання інформації від численних спеціалізованих галузей, відділів модернізації і систем менеджменту в режимі "онлайн". Крім того, Інститут стандартизації пропонує спеціально підібрану літературу й програмне забезпечення, які полегшують застосування нормативів.
Ваша контактна особа:
ON
Sales & Service
Heinestraße 38
1020 Wien
Österreich
 
+43 1 213 00-805
 
+43 1 213 00-818
sales@on-norm.at
 
http://www.on-norm.at/publish/on_sales_service.html

Відповідність нормативам – сертифікація

Стандарти визначають вимоги до якості продуктів і послуг, регулюють технології та процеси, встановлюють методи випробувань. Щоб виробник чи продавець могли вірогідно довести, що його продукт / послуги відповідають усім нормативним вимогам, існує можливість проходження сертифікації.

Австрійський Інститут стандартизації пропонує можливість сертифікації для перевірки відповідності стандартів продукції, наприклад, систему „перевірено на відповідність Австрійським стандартам - ÖNORM“. Наступними знаками відповідності Інституту стандартизації є: продукт сертифікований Інститутом стандартизації, послуга сертифікована Інститутом стандартизації, завірено особою, сертифіковано Інститутом стандартизації, основна марка, CENCER.

Окрім цього, Австрійський Інститут стандартизації визначений як компетентна установа, що уповноважена видавати сертифікати на відповідність ЄС, а також сертифікати щодо здійснення заводського контролю, що служить передумовою для отримання маркування CE для будівельних виробів. У випадку Вашої зацікавленості звертайтеся, будь ласка, до
ON CERT
Dipl.-Ing. Wolfgang Höhnl
Heinestraße 38
1020 Wien
Österreich
 
+43 1 213 00-524
 
+43 1 213 00-520
wolfgang.hoehnl@on-norm.at
 
http://www.on-norm.at/publish/kontakt_on_cert.html

Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA