Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Przegląd

Gospodarka rolna i leśna to ważny, ukierunkowany na eksport sektorgospodarki austriackiej. Różnorodne rynki zagraniczne i ich zróżnicowane wymagania oraz zapotrzebowanie na nowoczesne i innowacyjne technologie stanowią dla tej branży interesujące wyzwanie. W oparciu o doskonałą znajomość rynków i przy uwzględnieniu specyficznych potrzeb swoich partnerów, firmy austriackie dostarczaja klientom z całego świata produkty z zakresu techniki rolniczej i leśnej,  takie jak maszyny siewne, żniwne, wyposażenie obór, chemię rolniczą i kombajny leśne. Również żywe zwierzęta i genetyka z Austrii zdobywają stale nowe rynki.

Treść

Innowacyjna technika

Nowoczesna technika rolnicza i leśna nacechowana jest innowacyjnością, która gwarantuje idealne dopasowanie do zmian strukturalnych. Również zastosowanie najnowocześniejszej techniki informatycznej jest dla tej branży czymś naturalnym. Wśród szerokiej palety austriackich produktów eksportowych, charakteryzujących się wysoką jakością i wydajnością, znajdują się:

  • Maszyny siewne
  • Maszyny żniwne
  • Maszyny do nawożenia
  • Wyposażenie obór
  • Instalacje do biogazu
  • Urządzenia do zakiszania i karmienia
  • Stacje pogodowe
  • Technika transportu drewna
  • Kombajny leśne

i wiele innych najnowocześniejszych wyrobów.

Rolnictwo precyzyjne 

Jednym z wielu przykładów nowoczesnej i niezawodnej techniki pochodzącej z Austrii są instalowane w nowoczesnych traktorach systemy nawigacyjne i kartograficzne, służące do precyzyjnego dozowania odpowiedniej ilości nawozu.

Dobra reprezentacja

Austriaccy producenci maszyn i urządzeń rolniczych oraz producenci urządzeń wykorzystywanych w leśnictwie reprezentowani są przez Zrzeszenie Przemysłu Metalowego .

Zrzeszenie Przemysłu Metalowego jest członkiem Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS (European Federation of Woodworking Machinery Manufacturers) oraz Europejskiego Komitetu Stowarzyszeń Producentów Maszyn Rolniczych CEMA (The European Committee of Associations of Manufacturers of Agricultural Machinery). CEMA i EUMABOIS reprezentują obecnie interesy 14 krajów na forum międzynarodowym, np. w zakresie organizacji targów.

Międzynarodowe kompetencje

Austriacka technika rolnicza i leśna należy w wielu obszarach do ścisłej czołówki. W niektórych segmentach austriaccy producenci są nawet światowymi liderami. Sukcesy eksportowe tej branży wykraczają poza granice Europy, a partnerzy z Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych doceniają austriacką jakość.

Rosnące rynki

Kraje Unii Europejskiej takie jak Słowacja, Słowenia, Czechy i Węgry, ale także Rosja czy Ukraina należą do tych państw, w których rolnictwo i leśnictwo stanowią istotne sektory gospodarki. Austriaccy dostawcy są w stanie pokryć duże zapotrzebowanie na nowoczesne urządzenia techniczne rolnicze i leśne oraz eksportują optymalne rozwiązania przeznaczone dla różnych rynków.

Technika leśna w wymiarze globalnym i lokalnym

Azja Centralna i Południowa należała w ostatnich latach do najbardziej dynamicznych rynków eksportowych dla techniki leśnej, podobnie jak Europa Wschodnia, Rosja i Turcja, a także kraje Bliskiego i Środkowego Wschodu. Austriaccy producenci wykorzystują tradycyjny prężnie działający środkowoeuropejski klaster techniki leśnej w ramach współpracy i dostaw z producentami z Niemiec, Północnych Włoch i Republiki Czeskiej.

Ostatnia aktualizacja dn.:
2017.11.13
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA