Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Przegląd

Austriacy dostawcy części do przemysłu motoryzacyjnego oraz produkcja pojazdów stały się znaczącą dziedziną gospodarki i mają duży udział w eksporcie. Ze względu na niewielki rynek krajowy przedsiębiorstwa muszą konkurować na światowych rynkach produktami wysokiej jakości. Rozwój i badania odgrywają również odpowiednio dużą rolę. Austriaccy producenci i dostawcy oferują innowacyjne rozwiązania, zorientowane na klienta.

Treść

Siła tkwi we współpracy

Wysoki poziom techniczny oraz elastyczność średnich przedsiębiorstw to mocne strony austriackiej branży motoryzacyjnej. Wsparcie poprzez lobby interesów oraz łączenie przedsiębiorstw w regionalne klastry przyczyniają się do promowania eksportu produktów.

Wiele lat temu w Austrii tworzyła się historia samochodu sportowego. Od tego czasu austriacki przemysł motoryzacyjny ma wiele do zaoferowania. Posłuchajcie Państwo więcej w pliku dźwiękowym:Austrian Automotive Industry (po angielsku) [mp3, 873.1kb]

Zrzeszenie przemysłu motoryzacyjnego Austrii

Szczególne znaczenie w dynamicznej branży, w której istnieje silna konkurencja, ma rozwój współpracy i wspieranie przedsiębiorstw w sprawach gospodarczych i społecznych. Zrzeszenie przemysłu motoryzacyjnego Austrii spełnia takie zadania. Obecnie zrzeszenie liczy 160 przedsiębiorstw członkowskich, które zatrudniają łącznie 30.000 osób.

Jednym z serwisów Zrzeszenia jest baza danych na jego stronie internetowej, która zawiera aktualne informacje na temat firm oraz oferuje możliwość wyszukiwania produktów.

Synergia w ramach klastrów przedsiębiorstw

Duża część dostawców, którzy osiągnęli sukces, to reprezentanci branż niszowych. Wiele inwestują wiele w badania i rozwój, a ich produkty znajdują uznanie na całym świecie. Małe i średnie przedsiębiorstwa, będące dostawcami dla przemysłu motoryzacyjnego, współpracują w ramach trzech regionalnych klastrów przedsiębiorstw:

Dzięki tym klastrom przedsiębiorstw w przemyśle motoryzacyjnym firmy mogą rozwijać na poziomie regionu swoje mocne strony oraz wykorzystywać efekt synergii konkurując na rynkach międzynarodowych.

Linie produkcyjne i maszyny dla przemysłu motoryzacyjnego

Austriackie przedsiębiorstwa zajmujące się budową maszyn odnoszą sukcesy eksportowe na rynkach całego świata. Wysokie standardy techniczne oraz know-how innowacyjnej branży konstrukcji maszyn i urządzeń są doceniane na rynkach europejskich i międzynarodowych.

Austriaccy oferenci nie tylko produkują maszyny, lecz również dostarczają moduły, narzędzia i automatykę, które z kolei gwarantują ich klientom najwyższą jakość i wydajność. Dobrze wykształceni specjaliści, wysoka świadomość jakości oraz bliska współpraca z producentami w innych krajach to czynniki sukcesu.

Aby uzyskać więcej informacji, należy się skontaktować z biurem ADVANTAGE AUSTRIA lub zwrócić się bezpośrednio do:

Zrzeszenie Przemysłu Metalowego
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Wiedeń
Austria
 
+43 (0)5 90 900-3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA