Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

GENEL BAKIŞ

Sizce BMW motorlarının ve Mercedes yıldızının ortak noktası nedir? İkisi de Avusturya'dan geliyor. Kısacası; Avusturya'da, bir araçta ihtiyaç duyabileceğiniz tüm parçalar üretiliyor. Burada yıldızlı arazi aracı da dahil olmak üzere, komple araçlar da üretiliyor. Dünyanın dört bir köşesine uzanan otomotiv endüstrisi, aslında oldukça sıkı bir işbirliği içerisine hareket ediyor. Araç parçaları ve teknolojileri üreten Avusturya, oldukça önemli bir tedarikçi görevi görüyor

Uluslararası ağa sahip uzmanlar

Avusturya'nın otomotiv sanayisi, uluslararası müşterilerine ister karoseri yapımı, elektrikli ve elektronik, motorlar ister hizmetler olsun, birçok alanda hizmetlerini sunmaktadır. Avusturya'da iki lokasyonda, şirketlerin kolaylaştırılmış iş birliği sayesinde yeni ürünler ya da üretim süreçleri için yenilikler konusunda teşviklerin söz konusu olduğu otomotiv merkezler oluştu. Binek araç ve yan sanayindeki 700'den fazla Avusturyalı işletme, Avusturya'nın otomotiv branşının iyi imajını sağlamaktadır.

Orta ve Doğu Avrupa sanayisi yıllardır etkileyici bir kalkınmayı yaşamaktadır. Avusturya, bölgenin kalbinde bulunmaktadır ve tedarik zincirlerine optimum bir şekilde entegre edilmiştir. Avusturya'nın otomotiv branşı en sıkı bir şekilde Almanya ile bir birine bağlıdır. Avusturya'nın ihracatlarının neredeyse yarısı kuzeyindeki komşu ülkesine yapılmaktadır. Bunun dışında çok sayıda Alman otomobil holdingleri, Avusturya'da üretim lokasyonlarına veya Avusturyalı tedarikçilerle sıkı ilişkilere sahiptir.

Yenilik gücü

Geçen son 25 yılda, Avusturya'nın araç sanayisinin gelişimine 7,8 milyar Avro tutarında yatırımlar yapıldı. Burada her yıl, araştırma için iş yeri başına neredeyse 20.000 Avro harcanmaktadır. Yeni teknoloji ve konseptler, bu girişimler sayesinde hızlı bir şekilde hayata geçirilebilmektedir. Burada kalite, güvenlik ve çevre bilinci ön planda tutulmaktadır.

Avusturya'nın otomotiv branşı, dünya çapında lider motor ve dört çeker yeteneğine sahiptir ve  mühendislik ile prototip konusunda uzmanlaşmıştır. Avusturyalı şirketler, dört çeker agregalardan, yanmalı motorlardan silindirlere veya spesifik bileşenlere kadar karmaşık parçaları geliştirmektedirler. Avusturyalı şirketler hâlihazırda günümüzde dünya çapındaki mobilitenin geleceğini oluşturmaktadırlar, örneğin elektrikli arabalar için yüksek performanslı aküleri sevk ederek.

Sürdürülebilir mobilite

Otomotiv sanayisindeki en büyük değişiklikler, özellikle de çevre ve enerji konusunda beklenmektedir. Dünya çapında artan çevre şartlarından çevre kirliliğine ilişkin yüksek maliyetlerden dolayı Avusturyalı otomotiv üreticileri, emisyon düşürücü ve enerji verimliliğine sahi ürünlere odaklanmaktadırlar. Bu, teknik açıdan yeni tahrik sistemleri ve araçların daha hafif bir yapım şekli sayesinde gerçekleşmektedir.

"Clean Mobility", Avusturya'nın otomotiv branşının özel bir gücüdür. "Eco Powertrain", "Eco Materials" ve "Eco Design and Smart Production" alanlarında tüm unsurlar ve sürdürülebilirlik için kaynakları israf etmeyen çözümler geliştirilmektedir. Yüksek menzilli elektrikli arabalar ve Pug-In hibrid araçlar, "yeşil otomobiller" sektöründe gelecekte pazar başarılarına imza atma konusunda daha iyi şanslara sahiptirler. Motor üreticileri, elektrikli ve hibrid motorlar konusunda araştırmalarda bulnmakta ve doğal gaz ve sıvvı gaz için tahrik modelleri ile ilgilenmektedirler.

Verimli kaynak kullanımlı ve enerji tasarruflu hafif yapıda Avusturya, özellikle işleme malzemeleri arası yeteneği sayesinde Avrupa’da ön saflarda bulunmaktadır.  Hafif yapı alanında yapılan 50 Avrupalı en üst bölgedeki hafif yapı alanındaki kıyaslamada  Üst Avusturya 19. sırada, metal kompozit işleme maddeleri alanında üçüncü sırada bulunmaktadır. İster çelik, hafif metaller, plastik, ahşap veya kompozitler olsun:  Avusturya'nın ürünlerinin geleceği güvendedir. Otomobil branşı için en üst performanslar sergileyen teknik üniversitelerinin yanı sıra, Avusturya'da 50'den fazla üniversite dışı araştırma kuruluşları ya da enstitüleri şirketlerin iş birliği ortaklarıdır.

Otonom kullanma konusunda Avusturya'dan tüm dünyadaki kullanıcılar için yüksek teknoloji gelmektedir. Viyanalı bir şirket, araç üreticileri ve tedarikçiler tarafından dünya çapında kullanılabilen devrim niteliğinde ölçeklenebilir bir kontrol cihazları platformunu geliştirdi. Bu platform, müşteriye özel taleplere göre uyarlanabilen ve sürdürülebilir ve güvenli mobilite için geçecekte önemli katkı olan esnek bir mimari ve güvenlik yapı kutusunu birleştirmektedir.
Son güncelleme:
2018.03.26
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA