Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

Přehled

Důležitými faktory životní úrovně každé země jsou optimální infrastruktura, inovativní stavební technologie a funkční dopravní technika. Rakouské firmy s bohatou tradicí a inovativním přístupem Vám nabízejí know how v oblasti stavebních, dopravních a informačních technologií, poradenství a inženýrství.

Obsah

Inovace ve stavebním sektoru a infrastruktuře

Na budoucí výzvy odpovídají rakouské firmy inovativním řešením v oblasti dopravních technologií. Rakouské stavebnictví podporuje vývoj a sází na spolupráci.

Příklad „domu budoucnosti“

Velké možnosti nabízí tzv. "dům budoucnosti", což jsou nové i rekonstruované staré stavby, u nichž se uplatnily inovace z oblastí:

  • energetické efektivity,
  • tepelné izolace,
  • solární architektury,
  • obnovitelných zdrojů energie,
  • ekologických stavebních materiálů.

Více informací najdete na stránce http://www.hausderzukunft.at/english.htm .

Informační technologie

Rakouský průmysl informačních technologií se vyznačuje velkým množstvím malých a středně velkých podniků a kvalitním prostředím pro výzkum a vývoj. Mnoho firem, od Alcatelu, přes Hewlett-Packard až po Siemens a Sony, využívá početných výhod Rakouska jako země informačních technologií. Zřizují zde mezinárodní výzkumná oddělení a dílny pro výrobu kvalitních produktů.

Doprava a dopravní technologie

V rakouských podnicích hraje technologický vývoj v oblasti dopravních technologií obzvlášť velký význam, neboť jejich využití řeší ekologické a dopravně-politické problémy budoucnosti.

Rakousko tak disponuje např. u železničních technologií zkušenostmi několika desetiletí a velmi konkurenceschopným know-how pro export. Díky firmám Plasser&Theurer, Voestalpine Schienen GmbH a voestalpine VAE GmbH najedeme v Rakousku hned tři vůdčí společnosti na světovém trhu zařízení na stavbu kolejí, výhybek a speciálních kolejnic. Jiné rakouské podniky mají k dispozici know-how potřebné pro inovativní aplikace v telematice, jako jsou navigační systémy založené na GPS nebo technika pro vybírání mýta.

Střední a východní Evropa jako trh budoucnosti

Funkce Rakouska jako brána na východ má zajímavou historii. Poslechněte si o tom více v audio streamu. Austria, a strategic location in Europe (v angličtině) [mp3, 898.4kb]

V infrastrukturním sektoru a ve stavebnictví představují země střední a východní Evropy trh budoucnosti. Rostoucí trhy na východě nabízejí také stavebním firmám v obchodní oblasti možnosti k expanzi. Zvlášť důležitá je zde spolupráce s východoevropskými podniky.

Základy úspěchu

Úspěch rakouského stavebnictví v zahraničí se zakládá na receptu, který se skládá z:

  • efektivního, operativního managementu rizik, který se opírá o celostní strategický přístup,
  • efektivní kooperace s dodavateli a subdodavateli,
  • spolupráce se zadavateli a pracovníky stavby orientované na zákazníka
  • moderního řízení podniku.

Rakouské stavebnictví na východě

STRABAG jako největší rakouská stavební firma získává již kolem 25% svého obratu ve východních zemích rakouských sousedů. Největší výrobce cihel v Rakousku, firma Wienerberger, je už také léta zastoupena na východoevropských trzích. A to jsou jen dva příklady zahraničních aktivit rakouských firem.

Stroje pro stavebnictví

Rakouské strojírenské podniky úspěšně vyvážejí své výrobky do celého světa. Vysoký technický standard a know how tohoto inovativního odvětví strojírenství se oceňují na evropských i mezinárodních trzích.

Rakouští dodavatelé přitom nevyrábějí pouze stroje, ale poskytují navíc i moduly, nástroje a automatizaci, které zákazníkům zajišťují tu nejvyšší kvalitu a produktivitu. Dobré vzdělání odborníků, vysoké nároky na kvalitu a spojení s výrobci z jiných zemí pak patří k předpokladům jejich úspěchu.

Další informace získáte ve Vašem ADVANTAGE AUSTRIA kancelář nebo se přímo obraťte na:

Sdružení kovotechnického průmyslu
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Vídeň
Rakousko
 
+43 5 90900 3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA