Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Przegląd

Optymalna infrastruktura, innowacyjne technologie budowlane oraz dobrze prosperująca komunikacja to istotne czynniki jakości życia w danym kraju. Austriackie przedsiębiorstwa o bogatej tradycji i otwarte na innowacje mają do zaoferowania know-how w takich dziedzinach jak: budownictwo, technologie komunikacji i informacji, doradztwo oraz inżynieria.

Treść

Innowacje w sektorze budownictwa i infrastruktury

Austriackie przedsiębiorstwa wychodzą naprzeciw przyszłym wyzwaniom dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie technologii komunikacji. Austriacka gospodarka budowlana napędza nowe kierunki rozwoju i stawia na współpracę.

Przykład „dom przyszłości”

Bardzo duży potencjał oferuje tzw. „dom przyszłości”, czyli nowe budowle oraz odrestaurowane stare budynki, w których stosuje się innowacyjne rozwiązania w zakresie:

  • wydajności energetycznej
  • izolacji cieplnej
  • architektury solarnej
  • odnawialnych nośników energii
  • ekologicznych materiałów budowlanych.

Więcej informacji uzyskają Państwo na: http://www.hausderzukunft.at/english.htm

Technologia informacyjna

Wiele wyspecjalizowanych małych i średnich przedsiębiorstw oraz wysoki poziom instytucji zajmujących się badaniami i rozwojem sprawiają, że Austria to siedziba technologii informacyjnej. Wiele firm, poczynając od Alcatela, poprzez Hewlett-Packard aż po Siemensa i Sony, wykorzystuje już zalety Austrii jako siedziby technologii informacyjnej. Tworzą one tutaj międzynarodowe działy badawcze oraz fabryki, w których powstają produkty o najwyższej jakości.

Transport i technologie komunikacyjne

Dla austriackich zakładów szczególnie ważny jest rozwój technologiczny w dziedzinie komunikacji. Wdrażanie nowoczesnych technologii przyczynia się do rozwiązywania przyszłych problemów ze środowiskiem i trudności komunikacyjnych.

W ten sposób Austria dysponuje przykładowo w zakresie technologii kolejowej kilkudziesięcioletnimi doświadczeniem oraz wiedzą, którą w łatwy sposób można wyeksportować. Takie austriackie firmy, jak Plasser&Theurer, voestalpine Schienen GmbH oraz voestalpine VAE GmbH to trzej liderzy rynku światowego w zakresie maszyn do budowy torów, zwrotnic oraz i specjalistycznych szyn. Inne austriackie przedsiębiorstwa dysponują niezbędnym know-how w zakresie nowoczesnych zastosowań w zakresie telematyki, jak np. systemy nawigacyjne, bazujące na GPS oraz techniki pobierania opłat za przejazd.

Rynek przyszłości Europa Środkowej i Wschodnia

Rola Austrii jako bramy na Wschód ma swoją interesującą historię. Posłuchajcie Państwo więcej w pliku dźwiękowym: Austria, a strategic location in Europe (po angielsku) [mp3, 898.4kb]

W sektorze infrastruktury oraz dla przemysłu budowlanego kraje Europy Środkowej i Wschodniej stanowią rynek przyszłości. Rynki wzrostowe na Wschodzie oferują możliwości ekspansji również dla przedsiębiorstw budowlanych sektora rzemieślniczego. Szczególne znaczenie ma w tym zakresie współpraca z przedsiębiorstwami wschodnioeuropejskimi.

Podstawa sukcesu

Przepis na sukces austriackiej gospodarki budowlanej za granicą:

  • efektywne, operatywne, całościowe pod względem strategii zarządzanie ryzykiem,
  • efektywna współpraca z dostawcami i podwykonawcami,
  • zorientowana na klienta współpraca ze zleceniodawcami i zespołem wykonawców oraz
  • nowoczesne zarządzanie przedsiębiorstwem.

Austriacki przemysł budowlany na Wschodzie

25% obrotów największej austriackiej firmy budowlanej STRABAG osiągane jest w krajach sąsiadujących z Austrią na wschodzie. Największy austriacki producent cegieł Wienerberger również od wielu lat jest reprezentowany na rynkach wschodnioeuropejskich. A są to tylko dwa przykłady zaangażowania austriackich firm za granicą.

Maszyny dla przemysłu budowniczego

Austriackie przedsiębiorstwa w zakresie budowy maszyn eksportują z sukcesem na cały świat. Wysoki standard techniczny oraz wiedza w zakresie tej nowoczesnej dziedziny budowy maszyn są bardzo cenione na rynkach europejskich i światowych.

Austriaccy oferenci nie tylko produkują maszyny, lecz również dostarczają moduły, narzędzia i automatykę, które z kolei gwarantują ich klientom najwyższą jakość i wydajność. Dobrze wykształceni specjaliści, wysoka świadomość jakości oraz bliska współpraca z producentami w innych krajach to czynniki sukcesu.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z  biurem ADVANTAGE AUSTRIA  lub zwrócenie się bezpośrednio do:

Zrzeszenie Przemysłu Metalowego
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Wiedeń
Austria
 
+43 5 90900 3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA