Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

GENEL BAKIŞ

Elverişli altyapı, yenilikçi inşaat teknolojileri ve işleyen bir trafik tekniği bir ülkenin yaşam kalitesi için çok önemli faktörlerdir. Avusturya'nın hem gelenekçi, hem de yeniliğe açık firmaları inşaat, trafik ve enformasyon teknolojileri alanlarında size Know-how, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri sunmaktadırlar.

İçerik:

İNŞAAT VE ALTYAPI SEKTÖRLERİNDE YENİLİKLER

Karşılaşacağı müstakbel zorluklar, Avusturya şirketlerini trafik teknolojileri alanında yenilikçi çözümler üretmeye zorlamaktadır. Avusturya inşaat sektörü bu konuda yeni geliştirmeleri desteklemekte ve işbirliğinde bulunmaktadır.

Örnek „Geleceğin Evi“

"Geleceği Evi" olarak bilinen ve aşağıda sayılmış olan yenilikçi unsurları bünyesinde bulunduran yeni yapılar ile elden geçirilmiş eski yapılar, çok büyük bir potansiyele sahiptir:

  • Enerji Etkinliği
  • Isı Yalıtımı
  • Güneş Enerjisi Mimarisi
  • Yenilenebilir Enerji Kaynakları
  • Ökolojik Yapı Malzemeleri

Bu konuda daha geniş bilgiyi şu adresten edinebilirsiniz: http://www.hausderzukunft.at/english.htm .

Enformasyon Teknolojisi

Konularında uzmanlaşmış pek çok küçük ve orta ölçekli işletme ile yüksek değerli bir araştırma ve geliştirme çevresi, Avusturya'nın enformasyon teknolojisi konusundaki varlığını oluşturmaktadır. Alcatel'den Hewlett-Packard'a, Siemens'ten Sony'ye kadar pek çok şirket, Avusturya'nın bu konudaki sayısız avantajından faydalanmaktadır. Söz konusu şirketler Avusturya'da uluslararası araştırma bölümleri kurmakta ve ürün kalitesi yükseltilmesi çalışmaları yapmaktadırlar.

Nakliyat ve Trafik Teknolojileri

Avusturya işletmeleri, trafik teknolojileri alanındaki teknolojik gelişimlere özel bir önem vermektedirler. Çünkü bu teknolojilerin uygulanmasıyla birlikte, yarının çevre ve trafik politikası sorunları da çözülmüş olacaktır.

Bu nedenle Avusturya örneğin demiryolu teknolojileri konusunda onlarca yıllık tecrübelere ve ihracata yönelik Know-how'a sahiptir. Plasser&Theurer, voestalpine Schienen GmbH ve voestalpine VAE GmbH firmaları, Avusturya'nın ray yapım makineleri, makaslar ve özel raylar konusunda dünyaca tanınmış üç kuruluşudur. Başka Avusturya şirketleri de GPS tabanlı navigasyon ve araç takip sistemleri gibi telematik konusunda gereken Know-how'a ve yenilikçi uygulamalara sahiptirler

Orta ve Doğu Avrupa: Geleceğin Pazarı

Spor araba efsanesi yıllar önce Avusturya'da doğmuştu, ancak Avusturya otomobil sanayi bundan çok daha fazlasını sunmaktadır. Bir duraksız audio yayını ile buna dair daha fazlasını dinleyin. Austria, a strategic location in Europe (İngilizce) [mp3, 898.4kb]

Altyapı sektörü ve inşaat sanayi için Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri, geleceğin pazarlarıdır. Doğudaki gelişmekte olan pazarlar sanayi alanındaki inşaat firmaları için de genişleme imkânı sunmaktadır. Bu arada Doğu Avrupa işletmeleriyle işbirliği yapmak, özel bir önem taşımaktadır.

Başarının Yapı Taşları

Avusturya inşaat sektörünün yurtdışında kazandığı başarının, aşağıdaki unsurlardan oluşan bir sırrı bulunmaktadır:

  • Etkili, operatif ve bütünsel-stratejik risk yönetimi,
  • Tedarikçiler ve alt-firmalarla etkili işbirliği,
  • İşverenler ve yapı ekibiyle müşteriye yönelik işbirliği
  • Modern işletme yönetimi.

Avusturya'nın Doğudaki Yapı Sanayi

STRABAG, Avusturya'nın en büyük inşaat firması olarak cirosunun neredeyse %25'ini Avusturya'nın doğu komşularında yaptığı işlerden elde etmektedir. Avusturya'nın en büyük tuğla üreticisi Wienerberger de yıllardan beri Doğu Avrupa pazarlarında temsil edilmektedir. Üstelik bunlar Avusturya şirketlerinin yurtdışında yaptığı çalışmalara verilmiş olan sadece iki örnektir.

İnşaat Sanayi için Makineler

Makine imalatı alanında faaliyet gösteren Avusturya firmaları, başarılı bir şekilde bütün dünyaya ihracatta bulunmaktadırlar. Makine imalatı alanındaki yüksek standart, Know-how ve getirilen yenilikler, Avrupa ve dünya pazarlarında takdir ve beğeni toplamaktadırlar. 

Avusturya firmaları sadece makine imal etmekle kalmayıp, müşterilerine en yüksek kaliteyi garanti eden modüller, araçlar ve otomatizasyon da sunmaktadırlar. Bu başarıda iyi eğitimli uzman işgücü, yüksek kalite bilinci ve diğer ülkelerdeki üreticilerle kurulan ilişkiler önemli bir rol oynamaktadır. 

Daha geniş bilgi için lütfen size en yakın ADVANTAGE AUSTRIA Ofisi 'ne ya da doğrudan aşağıdaki adrese başvurunuz: 

Metal Teknolojisi Sanayicileri Birliği
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Viyana
Avusturya
 
+43 5 90900 3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA