Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Przegląd

W obszarze usług doradczych i inżynierii działa w Austrii szereg firm eksportowych o określonej specjalizacji. Czy to usługi inżynieryjne, doradztwo gospodarcze, IT, prawne i podatkowe, w obszarze reklamy i IT: austriackie przedsiębiorstwa branży usług doradczych i inżynieryjnych są godnym zaufania partnerem.

Treść

Najwyższa jakość w eksporcie usług

Firmy z sektorów o dużym wykorzytaniu wiedzy przejmują często rolę pioniera w eksporcie i dzięki swoim osiągnięciom ułatwiają wejście na rynki zagraniczne eksporterów produktów. Wiele przedsiębiorstw austriackich może pochwalić się zakończonymi z sukcesami projektami międzynarodowymi. Cechuje je obok wysokiej wiedzy specjalistycznej także umiejętność współpracy oraz innowacyjność.

W zależności od potrzeb eksperci z obszaru architektury, inżynierii, technologii informacyjnych i komunikacyjnych, doradztwa w zakresie zarządzania, ekonomii, finansów, podatków, turystyki i ochrony środowiska mogą rozpocząć współpracę z firmami austriackimi oraz międzynarodowymi i tworzyć konsorcja.

Firmy i osoby zainteresowane usługami oferowanymi przez firmy austriackie znajdą kompetentnych partnerów doskonale znający dostępny na rynku know-how oraz dysponujących danymi kontaktowymi oferentów.

Austriackie przedsiębiorstwa świadczące usługi doradcze znajdą Państwo w zakładce "firmy austriackie".

Usługi inżynieryjne i architektoniczne

Najwyższaj jakości usługi austriackich architektów i inżynierów dostępne są na całym świecie. Mosty, tunele, hotele, budynki biurowe to świadectwo kreatywności i profesjonalizmu austriackich eksporterów.

Energia i budownictwo

Austriacki know-how w zakresie wydajności energetycznej, trwałego planowania i budownictwa cieszy się dużym uznaniem i jest stosowany z sukcesami przy budowie elektrownii, zakładów produkcyjnych, gospodarki wodnej i ściekowej, a także w infrastrukturze.

Projektanci, doradcy i mediatorzy

Austriaccy inżynierowie cywilini, architekci, konsulenci i biura inżynieryjne uznawani są za kompetentnych projektantów, doradców i mediatorów. Wysoko wykwalifikowani specjaliści pracują we wszystkich obszarach techniki i nauk przyrodniczych. Ich specjalistyczna wiedza gwarantuje optymalne przeprowadzenie każdego projektu

Przedsiębiorstwa i ich wiedza fachowa - wybór

iC consulenten ZT GmbH oferuje zintegrowane rozwiązania w kompleksowych projektach, m.in. w obszarze nauk inżynieryjnych i ekonomii, budynków i konstrukcji nośnych, energii i środowiska, komunikacji i logistyki.

Firma ILF Beratende Ingenieure ZT GmbH składa się z wielu niezależnych biur inżynieryjncyh i doradczych wspierających klientów w przeprowadzaniu kompleksowych projektów przemysłowych i infrastrukturalnych. Do obszarów działania firmy należy m.in. ropa naftowa i gaz, budownictwo i infrastruktura.

ALLPLAN jest wiodącym przedsiębiorstwem konsultingowym działającym w obszarze technicznego wyposażenia budynków, zarządzania energią oraz ochronie środowiska. Klienci firmy pochodzą nie tylko z Europy Środkowej i Wschodniej, ale z cełego świata.

Firma Architekten Frank + Partner ZT GmbH oferuje optymalne rozwiązania techniczne, ekonomiczne i funkcjonalne w architekturze i budownictwie miast.

Obszary działania firmy DTA - DUDA, TESTOR. ARCHITEKTUR ZIVILTECHNIKER GMBH to budynki użyteczności publicznej, budynki mieszkalne, rzemiosło i budownictwo pasywne.

Doradztwo strategiczne i IT

Rozwijająca się branża doradców przedsiębiorstw i branża IT stanowią ważne ogniwa łączące pomiędzy badaniami naukowymi, technologią i innowacjami gospodarczymi.

Doradztwo strategiczne

Austrackie firmy doradcze cieszą się podobnym uznaniem, co specjaliści: czy chodzi tu o pełne spektrum działania przedsiębiorstwa i jego stan obecny oraz perspektywy, czy rozwiązania dla konkretnych problemów. Odpowiedzialność i ciągłość działania to podstawowe wartości dla austriackich firm doradczych.

Firmy doradcze dysponują pracownikami służącymi wiedzą w następujących obszarach:

  • Internacjonalizacja przedsiębiorstwa
  • Restrukturyzacja przedsiębiorstwa
  • Mediacje
  • Innowacje
  • Szkolenia pracowników


Poniżej znajdą Państwo przykłady działań austriackich doradców::

denkstatt – sustainable thinking doradza organizacjom działającym na rynku krajowym i za granicą w kwestiach ekonomicznych, ekologicznych i socjalnych.

CAPMEX – The Financial Sector, Capital Markets and Corporate Finance Experts (w j.angielskim) to firma doradcza wyspecjalizowana w usługach i rozwiązaniach dla rynku kapitalistycznego.

HARL Consulting jest ekspertem w sprawach optymalizacji pracy i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Firma towarzyszy klientowi we wszystkich fazach działania - od diagnozy poprzez rozwój do końcowego przekazania.

Branża IT

Austria jest ważnym ośrodkiem badawczym, technologicznym i rozwojowym. W sukcesie tym uczestniczy także branża IT - za granicą zanane i popularne są inteligentne i przyjazne w użytkowaniu rozwiązania systemu e-governent.
sieciami wodnymi, telekomunikacyjnymi, energetycznymi oraz innymi składnikami infrastruktury.

Prawo i gospodarka

Dobre doradztwo prawne i sprawnie funkcjonujący system prawny, to silna podstawa gospodarki austriackiej, W celu pokrycia zapotrzebowania na międzynarodowe usługi prawne austriackie kanelarie działają wspólnie z prawnikami z zagranicy w ramach spółek lub kooperacji.

Austiaccy rewidenci gospodarczy to eksperci z dziedziny podatków, audytu finansowego, księgowości i bilansów. Ich bogate portfolio pozwala na obdarzenie ich zaufaniem jako kompetentynch doradców gospodarczych.

Firmy prawnicze

Austriackich prawników łączy silna sieć powiazań i są oni obecni poza granicami kraju przede wszystkim w Europie Wschodniej i Południowowschodniej. Dzięki dobremu systemowi kształcenia i dokształcania oferują oni pomimo stale zmieniających się warunków działania na rynkach międzynarodowych kompetentne usługi doradztwa prawniczego:

Wolf Theiss (w j.angielskim) należy do wiodących kancelarii prawnych skonentrowanych na krajach Europy Wschodniej i Południowowschodniej. Założona przed 50 laty zatrudnia obecnie ok. 300 prawników w 12 biurach.

e|n|w|c to znana kancelaria doradztwa podatkowego z przedstawicielstwami w Wiedniu, Budapeszcie, Pradze, Brnie, Bratysławie, Warszawie i Kijowie. Jej główny obszar działania to prawo gospodarcze i Private Client Business.

Rewidenci gopodarczy

Austriaccy rewidenci gospodarczy, doradcy podatkowi, biegli rewidenci, księgowi bilansiści oraz samodzielni ksiegowi gwarantują najwyższą jakość usług dzięki wysokiemu poziomowi wykształcenia i obowiązkowi dokształcania. Dodatowo są oni zobowiązani do zachowania tejemnicy zawodowej i do milczenia, co cenione jest przez klientów krajowych i zagranicznych.

TPA Horwath European & Technology Consultants GmbH to jedna z największych firm doradztwa podatkowego i audytu w Austrii z 24 przedstawicielstwam w Austrii oraz Bułgarii, Chorwacji, Polsce, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Republice Czeskiej i Węgrzech.

Firma Ecc ECOCARE Wirtschaftsberatung GmbH oferuje doradztwo gosodarcze z naciskiem na planowanie, zakładanie i przekształcanie prywatnych fundacji. Firma posiada przedstawicielstwa w Rumunii i Republice Czeskie oraz jednostki zagraniczne i biura kooperacyjne na Słowacji i Ukrainie.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA