Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Krótki zarys

Dzięki powiązaniom międzynarodowym swoich jednostek naukowych Austria jest bardzo atrakcyjnym miejscem do studiowania i prowadzenia badań. Bogata oferta z zakresu ekonomii, nauk przyrodniczych, turystyki oraz innych dziedzin jest do dyspozycji zainteresowanych z całego świata. Jej atrakcyjność wynika z dużego zróżnicowania oferty, która sięga od szkoleń z zarządzania produktem poprzez treningi organizowane na życzenie klienta po międzynarodowe kursy na uczelniach wyższych. Organizatorzy szkoleń, seminariów, oferenci różnych kierunków studiów zarówno w Austrii, jak i za granicą reagują na rosnące zainteresowanie wiedzą i przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności na rozrastających się rynkach.

Treść

Oferta edukacyjna dla dynamicznej gospodarki

Zapotrzebowanie na wiedzę stale rośnie. Dynamiczny rozwój gospodarczy w krajach nowo uprzemysłowionych, rosnące zapotrzebowanie na fachowe kadry w wielu dziedzinach gospodarki oraz popularność stałego dokształcania się sprzyjają rozwojowi oferty edukacyjnej. Austriackie jednostki edukacyjne zainteresowane są współpracą międzynarodową i dopasowują swoją ofertę do potrzeb zagranicznych odbiorców.

Transfer wiedzy i zasobów austriackich jednostek naukowych obejmuje ofertę edukacyjną za granicą ("Outgoing") i w kraju ("Incoming"). Klienci z zagranicy mogą wybierać z bogatej oferty szkół wyższych oraz kursów dokształcających a także przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych.

Jedostki edukacyjne dysponują odpowiednią bazą szkoleniową i treningową za granicą umożliwiającą przeniesienie wysokich austriackich standardów edukacyjnych i know-how. Są one dobrze połączone i wiele z nich oferuje E-learning, wygodne i elastyczne rozwiązanie dla klientów na całym świecie.

Zróżnicowanie w eksporcie nauki

W ofercie eksportowej austriackich jednostek edukacyjnych znaleźć można

 • Ofertę edukacyjną dla dorosłych oraz dalszego kształcenia
 • Szkolenia
 • Szkoły, uczelnie wyższe oraz
 • programy kształcenia zawodowego
przygotowane z myślą o cudzoziemcach.

Oferta edukacyjna obejmuje wiele przedmiotów. Obok specjalistów z zakresu zarządzanie produktem wymienić można następujące obszary:

 • ekonomia
 • administracja
 • turystyka
 • budownictwo i ochrona środowiska
 • medycyna
 • nauki socjalne
 • nauki przyrodnicze
 • media i IT
 • kulutroznawstwo i pedagogika

Przykłady austriackich jednostek edukacyjnych działających za granicą

WIFI International prowadzi poprzez swoich partnerów franczyzowych jednostki kształcenia w Bułgarii, Chorwacji, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Czechach i na Węgrzech. Oferta sięga od seminariów po kursy zarządzania odbywające się najczęściej w formie wewnętrznych szkolen dla firm.

Uczelnia Donau-Universität Krems jeden z największych oferentów staży szkoleniowych i centrum kompetencyjne dalszego kształcenia uniwersyteckiego w Europie. Oferta obejmuje 150 kierunków, m.in. z zakresu ekonomii, prawa i medycyny.

MCI Management Center Innsbruck ma w programie studia akademickie, kursy, seminaria, treningi z zakrsu ekonomii, zarządzania, turystyki, prawa, IT, spraw socjalnych, służby zdrowia i techniki. Jednostka współpracuje m.in. z Frankfurt School of Finance & Management.

Do najważniejszych rynków docelowych IMC Fachhochschule Krems , oferującej wykształcenie na kierunkach ekonomicznych, przyrodniczych oraz naukach o zdrowu należą Bliski Wschód (Azerbejdżan, Iran, Jordania, Oman i Syria).

WU Executive Academy oferuje kształcenie i dokształcanie w zakresie zarządzania i opracowuje programy dopasowywane do realiów rynków zagranicznych. Akademia należy do czołowych oferentów programów edukacyjnych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jako specjalista od szkoleń SAP firma Biz-Consult Unternehmensberatung GmbH oferuje kształcenie dorosłych w Chorwacji i na Węgrzech.

Technische Universität Graz – „Life Long Learning“ specjalizuje się w kształceniu podyplomowym na kierunkach technicznych i przyrodniczych.

Systemy treningowe firmy Bilfinger VAM Anlagentechnik GmbH (vormals MCE Industrietechnik Linz GmbH & Co) działającej w zakresie spawania i szkoleń CNC zostały wprowadzone w wielu krajach, między innymi w Libii, Chinach, Indonezji, Wietnamie, Filipinach, Sri Lance, Arabii Saudyjskiej, Nigerii oraz Bośni i Herzegowinie.

EMCO Gruppe oferuje kształcenie w ;obszarze obróbki skrawaniem i jest kompetentnym partnerem w zakresie toczenia i frezowania. Na całym świecie firma szkoli programistów, operatorów maszyn i serwisantów.

Bit best in training jest doskonałym partnerem w kwestiach projektowanie i zastosowania technologii informacyjnych w kształceniu. Projekty za granicą realizowane są przy udziale firm córek w Niemczech, Szwajcarii, Chorwacji, Polsce, Rosji i Czechach.

Body & Health Academy GmbH zajmuje się kształceniem w zakresie zdrowia. Akademia organizuje seminaria, warsztaty, programy dalszego kształcenia, studia wyższe.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA