Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

GENEL BAKIŞ

Avusturya, eğitim kurumlarının sahip olduğu uluslararası ağlar nedeniyle bir eğitim ve araştırma merkezi olarak özel bir çekiciliğe sahiptir. Ekonomi, yaşam tarzı, turizm ve daha pek çok alanda eğitim imkânları, bütün dünyadan müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Bu eğitim hizmetleri büyük bir çeşitliliğe sahiptir, ürün eğitiminden küresel piyasalar için dört dörtlük eğitime ve uluslararası yüksek okul kurslarına geniş bir yelpazeye sahiptirler. Avusturya'da ve yurt dışında düzenlenen kurslar, seminerler, eğitimler ve çevrimiçi eğitim imkânları bilgi toplumu eğilimini karşılamakta ve giderek karmaşıklaşan piyasalar için ihtiyaç duyulan rekabet yeteneğini sağlamaktadırlar.

İçerik:

DİNAMİK BİR EKONOMİ İÇİN EĞİTİM İMKÂNLARI

Eğitim imkânlarına duyulan ihtiyaç sürekli olarak artmaktadır. Gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinde yaşanan dinamik gelişmeler, çok çeşitli ekonomi dallarında giderek artan kalifikasyon ihtiyacı ve işçiler için ömür boyu süren öğrenim süreci, eğitim imkânları pazarının giderek büyümesine neden olmaktadır. Avusturya'nın ihracata yönelik eğitim kurumları, yurt dışındaki müşterilerinin bu durumunun farkında olup, onlar için mükemmelleştirilmiş programlar ve kurslar hazırlamaktadırlar.

Avusturya'nın uluslararası alanda faaliyet gösteren eğitim kurumlarının bilim ve kaynak transferleri yurt dışında ("Outgoing") ve Avusturya'da ("Incoming“) eğitim imkânlarını kapsamaktadır. Yabancı müşteriler yüksek okul ve geliştirme eğitimi alanlarında, ayrıca üretim ve hizmet şirketleri alanında faaliyet gösteren Avusturyalı eğitim kurumları arasından tercih yapabilmektedirler.

Avusturya'nın ihracata yönelik eğitim kurumları, yurt dışında yüksek Avusturya eğitim standartlarına ve değerli yapabilme bilgisine uygun eğitim kurumlarına sahiptirler. Avusturya'daki kurumları ulusal ve uluslararası ağlara sahip olup, bu kurumların birçoğu bütün dünyadaki müşterileri için esnek bir çözüm olan E-Learning imkânlarına da sahiptirler.

EĞİTİM İHRACINDA ÇEŞİTLİLİK

Avusturya'nın eğitim ihraç eden kurumlarında yurt dışındaki müşterilere yönelik olarak

 • Yetişkin eğitimi ve geliştirme eğitimi kurumları
 • Öğrenim kurumları
 • Okullar, uygulamalı üniversiteler, üniversiteler, temel eğitimler ve
 • İleri eğitim programları
bulunmaktadır.

Eğitim imkânlarının içerikleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Ürün eğitimi ve ileri eğitimi uzmanlarının yanı sıra, başkalarının yanı sıra aşağıda belirtilmiş olan alanlarda da faaliyet gösteren eğitim kurumları bulunmaktadır:

 • Ekonomi
 • İdare
 • Turizm
 • İnşaat ve Çevre
 • Tıp
 • Sosyal ve sağlıkla ilgili meslekler
 • Yaşam bilimleri
 • Medyalar ve Bilgisayar
 • Kültür ve eğitim bilimleri

ULUSLARARASI ALANDA FAALİYET GÖSTEREN AVUSTURYALI EĞİTİM KURUMLARINDAN ÖRNEKLER

WIFI International üzerinden bayilik almak suretiyle ileri eğitim kurumları WIFI örneğine göre halen Bulgaristan, Hırvatistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan gibi ülkelerde işletilmektedir. Eğitim imkânları, genellikle şirket içi eğitimler şeklinde gerçekleştirilmekte ve seminerlerden yöneticilik eğitimlerine kadar uzanmaktadır.

Krems Tuna Üniversitesi Avusturya'nın mesleğe eşlik eden dersler veren en büyük kurumlarından biri ve Avrupa'da üniversite düzeyinde eğitimi sürdürmek için bir yetkinlik merkezidir. Kurumun eğitim imkânları aralarında ekonomi, hukuk ve tıbbın da bulunduğu 150'den fazla dersi kapsamaktadır.

MCI Management Center Innsbruck programında ekonomi, idarecilik, turizm, hukuk, bilgisayar, sosyal, sağlık ve teknik alanlarında akademik dersler, eğitimler ve seminerler bulundurmakta olup, başkalarının yanı sıra Frankfurt School of Finance & Management ile de işbirliği yapmaktadır.

IMC Krems Uygulamalı Üniversitesi 'nin hedefindeki en önemli pazarlar olan ekonomi bilimleri, yaşam tarzı ve sağlık bilimleri alanlarında eğitim veren kurumlar, halen Yakın Doğu'da (Azerbaycan, İran, Ürdün, Umman ve Suriye) bulunmaktadır.

WU Executive Academy yöneticilik alanında temel ve ileri eğitim imkânları sunmakta ve yurt dışı pazarlarının her birine uyarlanmış olan programlar hazırlamaktadır. Orta ve Doğu Avrupa'daki hedef pazarlarında, lider kurumların başında gelmektedir.

SAP uygulamaları eğitimi uzmanı olan Biz-Consult Unternehmensberatung GmbH , yetişkin eğitimi kurumlarının ortağı olarak Hırvatistan ve Macaristan'da bulunmaktadır.

Graz Teknik Üniversitesi – "Yaşam Boyu Öğrenim" lisansüstü teknik ve doğa bilimleri eğitimi alanında faaliyet göstermektedir.

Kaynak ve CNC (bilgisayar sayımlı idare) eğitimi alanlarında faaliyet gösteren Bilfinger VAM Anlagentechnik GmbH (vormals MCE Industrietechnik Linz GmbH & Co) 'nun eğitim programları, aralarında Libya, Çin, Endonezya, Vietnam, Filipinler, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Nijerya ve Bosna-Hersek'in bulunduğu çok sayıda ülkeye uyarlanmıştır.

EMCO Grubu kıyım sanayi için eğitim çözümleri üretmekte olup, döndürme ve kesme alanlarında yetkin bir ortaktır. Dünyanın her yerinde programcılara, makine kullanıcılarına ve servis personeline eğitim vermektedir.

Bit best in training eğitim alanında enformasyon teknolojisinin kullanılması ve geliştirilmesi konusunda çalışmaktadır. Almanya, İsviçre, Hırvatistan, Polonya, Rusya ve Çek Cumhuriyeti'nde bulunan altı bağlı şirketi ve çok sayıda işbirliği ortağıyla, yurt dışında projeler gerçekleştirmektedir.

Body & Health Academy GmbH 'nin çalışma alanı sağlık konusunda bilgi aktarımı olup, bu alanda seminerler, çalıştaylar, geliştirme eğitimi programları, lisans veya lisansüstü dersler sunmaktadır.

Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA