Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

GENEL BAKIŞ

Geleceğe yatırım yapacak tüm şirketlerin; hem çalışan ve yönetici eğitimlerine önem vermesi hem de teorik bilgi ile uygulama pratikliğini birleştirmesi bir tercih değil, gereklilik. Avusturya'nın bu anlamda ortaçağa kadar uzanan köklü geçmişi sayesinde bir eğitim uzmanından bekleyebileceğiniz her şeyi sunuyor. Söz konusu eğitim olduğunda, dünyanın dört bir yanından gelen müşteriler artık sadece Avusturya tarafından desteklenen okul ve eğitim merkezlerine güveniyor. Avusturya kökenli bu eğitim anlayışının sunduğu artıları göz ardı etmek mümkün değil. Avusturya'daki gençlerin yaklaşık yüzde 80'lik bir kısmı, orta ve yüksek dereceli okullarda sağlanan mesleki eğitimlere katılıyor ve Avusturyalı şirketlerde görev alan CEO'ların neredeyse üçte birlik bir kısmı, yaklaşık 200 eğitim merkezinde sağlanan eğitimleri tamamlıyor.

Eğitim branşı çok yönlüdür. Müşterilerine klasik okul ve üniversite eğitimini, mesleki eğitimi ve genel eğitimi sunmaktadır. Avusturya'nın eğitim yelpazesine, uzmanlaşmış münferit koçlardan yüksek okula kadar alıştırma ve kurs sunucuları dahildir.

Tarih, kültür ve topogrtafi, Avusturya'nın bazı alanlarda özellikle temelli bir Know-how'a sahip olmasına neden olmaktadır, örneğin müzik, tünel yapımı, ahşap yapı, sürdürülebilirlik veya biyolojik tarım. Avusturya'nın eğitim sunucuları, burada büyük bir uzmanlığı kullanmaktadırlar ve uluslararası müşterilerinin bilgi konusunda bir adım önde olabilmelerinde yardımcı olmaktadırlar.

Turizm alanı, Avusturya'nın eğitim sektörünün çok özel bir alandır. Dağ ve göl peyzajlı, doğal kayak ve yürüyüş alanlı, cezp edici vadili ve yumuşak tepe peyzajlı Avusturya, "doğal olarak" harika turizm eğitim merkezleri ve eğitim işletmelerine sahiptir.

Ve Avusturya, nişlerde uluslararası çok takdir edilen eğitim seçeneklerine sahiptir, örn. petrol ve doğal gaz sanayisi için postgraduate alanında. Bu alanda uzmanlaşmış Avusturyalı bir alıştırma sunucusu, 2016 yılında Londra'daki Getenergy Global Awards törenlerinde "Best SME Training Provider of the Year" ödülüne layık görüldü ve bu unvanını başarılı bir şekilde 2017 yılında da korudu.

Yüksekokullar ve Meslek yüksekokulları

Avusturya'da henüz dokuzuncu okul kademesi itibariyle meslek eğitimi veren okullar bulunmaktadır ve üçüncül alamda da teori ile pratiğin birbirine bağlanması devam etmetkedir. Avusturya'nın yüksekokulları ve meslek yüksekokulları, sıkı bir şekilde ekonomi ile iş birliğindedir ve ekonomi şirketleri ile birlikte artarak ikincil programlanması için geliştirmektedirler.

Viyana Ekonomi Üniversitesi WU Wien , yaklaşık 22.000 öğrencisi ile Avrupa'nın en büyük ekonomi üniversitelerinden biridir. Kalitesi,  ekonomi üniversiteleri için uluslararası en önemli akreditasyonlar olan EQUIS, AACSB ve AMBA'dan oluşan üçlü akreditasyonu ile teyit edilip güven altına alınmaktadır.

Viyana Teknik Üniversitesi , yaklaşık 4.800 çalışana sahiptir ve fen v teknik alanında Avusturya'nın en büyük araştırma ve eğitim kurumudur. 

Dağ ve küçük ahşap ev işlerine ilişkin Leoben Dağ Üniversitesinden mezun olanlar, pazarda mükemmel şanslara sahiptir.

Ekonomi için bilgi - dünya çapında

Avusturya'da, devlet üniversitelerin yanı sıra İngilizce olarak PhD'ye kadar turizm, Sustainable Development, New Media Technology ve Public Governance ağırlıklı aralıksız bir ekonomi yüksek eğitimi veren bir özel üniversite (MODUL University ) bulunmaktadır. 2016 yılından beri Dubai'de ve Nanjing'de (Çin) turizm eğitiminde seçenekler sunan MODUL University bulunmaktadır.

Krems IMC Meslek Yüksekokulundaki "International Management" alanındaki master programlarına, diğerlerin yanı sıra Azerbaycan, Vietnam veya Çin'de katılabilinir ve bir Avusturyalı master diploması elde edilebilir.

Diğer özel eğitim sunucuları, Avusturyalı yöneticiler ve yabancı şirketler tarafından çok takdir edilen eğitim ve devamında eğitim konusunda uzmanlaşmıştır. Avusturya'da uluslararası ilgilenenler için Avrupa'da önde gelenlerin arasında bulunan ve dünya çapında eğitim alanında ve geliştirme iş birliğinde projeleri gerçekleştiren Consulting ve E-Learning hizmetlerinde önde gelen bir sunucu bulunmaktadır.

Avusturya'nın üniversitelerinde ve meslek yüksekokullarında gittikçe daha fazla İngilizce master programları, Bachelor programları ve Executive Education programları bulunmaktadır. Üçüncül alandak, Avusturyalı diplomalar, uluslararası kabul görmüştür ve Avusturyalı sunucuların çok sayıda kursları, uluslararası sertifikaya sahiptir (örn. ISO sertifikalı).

Geleceğin soruları ve cevapları

Meslek eğitimin ve toplumsal görevin araştırma, akreditasyon ve kabul süreçleri, tüm sistemde sürdürülebilirlik, örn. kampüs yapımı – anahtar sözcük "Sustainable Buildings" için önemi, bunlar, Avusturyalı sunucuların hâlihazırda cevapladıkları geleceğin önemli sorularıdır.

Klasik eğitim seçeneklerine dijital öğrenme, öğretme ve öğrenme teknolojileri ve eğitmenler ve öğrenciler için yazılım çözümleri de eklenmektedir. Demografik değişim, anahtar sözcük "Ageing Society" ve değişen iş dünyası, "Lifelong learning" konusunun daha fazla önem kazanmasına neden olmaktadır.

Compliance ve etik soruları da eğitimde ve bilgi aktarımında ortaya çıkmaktadır. Avusturya'nın kamusal üniversiteleri burada yıllardır en yüksek standartları takip etmektedirler. Bu konu alanı ayrıca üniversitelerde ve meslek yüksekokullarında bilimsel olarak işlenmektedir ve Avusturya'nın devamında eğitim kurumları Compliance alanında eğitimler sunmaktadırlar. Bundan ve Avusturya'nın çok sayıda diğer eğitim seçeneklerinden yurt içindeki ve yurt dışındaki şirketler de faydalanmaktadırlar.
Son güncelleme:
2018.03.28
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA