Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Turbiny i orurowania do elektrowni wodnych

Pozyskiwanie energii wodnej wymaga użycia urządzeń technicznych o największej sprawności i trwałości. Turbiny firmy ANDRITZ HYDRO i napędzane przez nie generatory ustanawiają coraz to nowe światowe rekordy w zakresie mocy oraz wielkości.

Ponad 170 lat doświadczenia i ponad 30 000 dostarczonych turbin o łącznej mocy około 400 000 MW potwierdzają, że ANDRITZ HYDRO plasuje się w czołówce światowych dostawców urządzeń do wytwarzania energii elektrycznej w elektrowniach wodnych.

W szwajcarskiej elektrowni Cleuson-Dixence stosuje się turbiny Peltona produkcji Firmy ANDRITZ HYDRO, które przy różnicy poziomów równej 1869 m osiągają moc 423 MW i biją światowe rekordy efektywności. Największą na świecie elektrownię pływową Sihwa Lake w Korei Południowej ANDRITZ zaopatruje w maszyny o specjalnej mocy. Ze względu na ograniczenia wielkości i rodzaju transportu główne elementy składane są dopiero bezpośrednio na miejscu dostarczenia. W elektrowni wodnej na zaporze Tarbela w Pakistanie zastosowano rurę tłoczną z odgałęźnikiem, która posiada średnicę wewnętrzną 13,2 m i wysokość ponad 16 m, co odpowiada wysokości czteropiętrowego bloku. Ta konstrukcja ANDRITZ HYDRO była na tyle niezwykła, że została umieszczona w księdze rekordów Guinnessa.
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA