Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Ülevaade

Riigi majanduse toimimise ja elanikkonna heaolu seisukohalt on erakordselt suur roll kindlal energiaga varustamisel. Austria energiamajandus on parimal võimalikul viisil valmistatud ette vajaduste kasvule ja innovaatiliste tehnoloogiate nõudlusele. Ja seda mitte ainult Austria turu jaoks, vaid mõeldes klientidele kõikjal maailmas.

Sisukord:

Elektrijaamade ehitus Austriast

Austrias on traditsiooniliselt suur kompetentsus elektrijaamade ehitamise valdkonnas. Viktor Kaplan leiutas 1913. aastal madala rõhuga veeturbiini, mis sobib tänu oma pööratavatele, tiivakujulistele labadele kasutamiseks suurte, tugeva kõikumisega veekoguste korral väikese languse tingimustes. Kõikjal maailmas kasutatakse Austria leiutist ning selle edasiarendusi.

Mootorid ja roostevaba teras

Mootorite ja generaatorite ühe juhtiva tootjana on firmal ELIN Motoren enam kui 100 aastased kogemused võimsate mootorite tootmisel. See Austria ettevõte on kompetentne partner kõigile suurte elektrijaamade tarneahelasse kuuluvatele firmadele.

Aktsiaselts voestalpine Edelstahl GmbH tarnib elektrijaamade teraskomponente. Energiatootmises kasutatavate ülitäpsete turbiinilabade produtsentide hulgas on tegemist globaalse turuliidriga.

Elektri ja soojuse koostootmine

Elektri-soojuse-koostootmisjaamad võimaldavad kõige paremini kasutada termilisel energiatootmisel kasutatavaid energiakandjaid. Austrias tegutseb arvukalt innovaatilisi ja ekspordivõimelisi tootjaid ka selles valdkonnas.

Hüdroenergia

Austrias on pikad traditsioonid vee jõul elektrienergia puhta ja saasteta tootmise valdkonnas. Austria energiavarustusettevõtted panustavad elektrijaamade projektide puhul säästlikele ja efektiivsetele tehnoloogiatele ning ekspordivad vastavat oskusteavet edukalt. Nii osalevad näiteks Türgis pea kolmandiku ehitatavate hüdroelektrijaamade projektides Austria firmad.

Austriast pärit turuliidrid

Andritz Hydro on maailma üks suurematest hüdroelektrijaamade seadmete tootjatest. Ettevõte tarnib muu hulgas Costa Rica hüdroelektrijaamale elektromehaanilist sisseseadet ning tunnelite soomustust aga ka kõrgrõhutorustikku. Edukad olid projekte ka Lõunakoreas, Pakistanis, Peruus ja Nigeerias

Aktsiaselts Verbund AG on Austria suurim elektrikontsern, mille fookus on suunatud hüdroenergiale. 90% osalusega hüdroenergias on ettevõte üleeuroopalises võrdluses taastuvenergiast elektrienergia tootmisel esimeste hulgas. Lisaks Austria turule on firma jaoks oluline ka tegevus Saksamaal.

Kaevanduste ja naftamaardlate seadmed

Austrias on firmasid, kes toodavad kõikjal maailmas asuvatele kaevandustele sisseseadeid ning on maailmaturu liidrid nafta- ja gaasiseadmete valdkonnas. Lisaks toodete erakordsele kvaliteedile ja ettevõtete usaldusväärsusele põhineb nende ekspordiedu ka firmade tehnoloogilisel oskusteabel.

Naftamaardlate kõrgtehnoloogilised spetsialistid

OsaühingSchoeller-Bleckmann Oilfield Technology GmbH (SBOT) toodab mittemagnetilisest terasest ülitäpseid detaile suundpuurimistehnoloogia jaoks. Ettevõte kuulub Ternitzis asuvasse aktsiaseltsi Schoeller-Bleckmannn Oilfield Equipment AG (SBO) ja tal on sõsarfirmad ning müügiesindused kõikjal maailmas. 1862. aastal Alexander Ritter von Schoeller poolt rajatud terasetehas Schoeller Stahlwerke on arenenud naftamaardlate tööstuse spetsialiseerunud, börsil noteeritud turuliidriks.

Õmblusteta terastorud, Austria kvaliteettooted

Osaühing Schoeller Bleckmann Edelstahlrohr GmbH on nafta- ja gaasitööstuse oluline partner. Ettevõte ekspordib 96% toodetavatest õmblusteta terastorudest enam kui 40 riiki.

Globaalne lähedus kliendile on ettevõtte voestalpine Tubulars GmbH & Co KG jaoks oluline edufaktor. Firma tootevalikusse kuuluvad õmbluseta terastorud, mille välisläbimõõt on vahemikus 26,7 kuni 177,8 mm, mis on nafta ja gaasi tootmisel ja transportimisel olulisteks komponentideks. Steieris asuva ettevõtte ülemaailmsesse turustusvõrku kuuluvad filiaalid Houstonis, Dubais ja Moskva.

Kaevandussisseseade tootjad

Austrias tegutseb mitu ülemaailmselt tegusat kaevanduste sisseseade tootjat. Osaühing BBG Baugeräte GmbH toodab seadmeid kaevandus- ja kivimurutööstusele, kõrgahju- ja terasetööstusele ning maa-alustele kaevandustele.

Osaühing SBM Mineral Processing GmbH on globaalse haardega mineraalide töötlemise spetsialist. See Austria ettevõte pakub võtmed-kätte-lahendusi loodusliku kivi, liiva ja kruusa töötlemiseks ning ka ümbertöötlemiseks.

Osaühingu MAI International GmbH sissepritsemasinate tehnoloogiat ja sissepritsepumpasid kasutatakse tunnelite ehtituses, maa-aluses ehituses ja ka kaevandustes kõikjal maailmas.

Steieri firma Binder+Co toodab söe- ja terasetööstuses ning maakide puhul kasutatavaid sõelumisseadmeid.

Fossiilsed energiakandjad, maagid ja mineraalid

Pärast sajandite pikkust kaevandustegevust pole Austrias alates 2006. aastast enam söetootmist. Kuid maagaasi ja nafta tootmisel on Austria ettevõtted jätkuvalt juhtivatel positsioonidel ning rahvusvahelise tähtsusega on ka maakide ja mineraalide kaevandamine Austrias. Järgnevalt toome näiteid Austria energiamajanduse partnerite ja loodusressursside spetsialistide eksportpädevuse kohta.

Otsimine, leidmine, tootmine, hoiustamine

Aktsiaselts OMV Aktiengesellschaft tegutseb muu hulgas rafineerimise, uuringute ja tootmise valdkondades. Ettevõtte põhitegevusaladeks on toornafta töötlemine kütuseks, naftatoodete transport ja turustamine tanklavõrgu kaudu. Geograafiliseks raskuspunktiks on seejuures Euroopa dünaamilised turud. Nafta ja gaasi otsimisel, arendamisel ja tootmisel tegutseb OMV 17 riigis. Lisaks sellele kuulub firma Kesk-Euroopa juhtivate gaasimüügi ja logistikaettevõtete hulka.

Alates 1935. aastast tegutseb aktsiaselts Rohöl-Aufsuchungs AG RAG nafta ja maagaasi otsingute ning tootmisega. Maagaasi hoiustamine on ettevõtte täiendav tegevusvaldkond ja ta kuulub antud sektoris Euroopa juhtivate pakkujate hulka. Lisaks sellele tegeleb RAG nafta müügi ja transpordiga ning teostab taastuvate energiate valdkonna projekte nagu nt maasoojusenergia ja biogaas.

Maagid ja mineraalid

Osaühingu VA Erzberg GmbH (in German) Steieri Erzbergi karjääris on tänaseks kaevandatud 260 miljonit tonni maaki ja varud pole veel sugugi ammendunud. Iga päev tarnitakse ca 6.000 tonni maaki Linzi ja Donawitzi terasetehastesse.

Osaühingu Kärntner Montanindustrie GmbH Waldensteini tehases kaevandatakse juba enam kui 100 aastat vilkraudoksiidi (peendispersset hematiiti) ja töödeldakse keskkonnasõbralikeks pigmentideks, mida kasutatakse korrosioonitõrjevärvide tootmisel. Viimastel aastatel on suurenenud vilkraudoksiidi kasutamine plastide omaduste parandamiseks. Enam kui 90% ekspordiga on ettevõte üks maailma juhtivatest tootjatest. Ta ekspordib oma tooteid rohkem kui 80 riiki.

Alates 1996. aastast tegutseb osaühing STYROMAG Styromagnesit Steirische Magnesitindustrie GmbH Ettevõtte tegevusaladeks on pikkade traditsioonidega kaevandamine ja terasetootmine Oberdorfis. Seal toodetud, kaustiliselt kaltsineeritud magnesiite kasutatakse tööstuspõrandate, pidurikatete ja lihvimiskivide tootmisel ja tuletõkke jaoks.

Grazi lähedal Breitenaus asuv ettevõte MAGNIFIN Magnesiaprodukte GmbH & Co KG toodab ja müüb tervet rida kvaliteetseid magneesiumoksiid- ja magneesiumhüdroksiidpulbereid ja spetsiaalseid naatriumsilikaate.

Austria kuulub maailma juhtivate volframimaagi tootjate hulka. Selleta pole mõeldav kaasaegne kõrgtehnoloogiline tööstus. Seda kasutatakse energia- ja kergtehnika ning kosmosetehnika kõrgtemperatuurilistes seadistes. Mittersillis, Salzburgis asub Euroopa suurim volframi leiukoht. AktsiaseltsWolfram Bergbau und Hütten AG on pühendunud kaevandamisele ja nimetatud maagi töötlemisele.

Energiajaotus, katse- ja mõõtetehnika

Austria masinaehitusettevõtted ekspordivad edukalt igasse maailmajakku. Nad toodavad masinaid ja seadmeid energiamajandusele ning tarnivad mooduleid, tööriistu ja automaatseadmeid, mis tagavad klientidele maksimaalse kvaliteedi ja tootlikkuse. Hea väljaõppega oskustöölised, kõrge kvaliteediteadlikkus ning tihe koostöö teiste riikide tootjatega on antud valdkonna peamised edu faktorid. Nii energiajaotuse kui ka katse- ja mõõtetehnika valdkondades on Austria tootjad kõikjal maailmas nõutud.

Energiajaotuse masinad ja seadmed

BERTSCH Holding on alates ettevõtte asutamisest 1925. aastal perefirma ja ülemaailmselt juhtiv katelde ning energiatehnika pakkuja.

Ka Tirooli osaühing Ortner GesmbH (in German) on pikkade traditsioonidega ettevõte, kes on kompetentne partner kütte-kliima-sanitaarvaldkonna majatehnika ning seadmestike, aga ka tööstusseadmete ja keskkonnatehnika osas. Firma pakkumine hõlmab inseneri- ja paigaldusteenuseid alates nõustamisest ning projekteerimisest kuni teostuse ja hoolduseni.

Osaühing URBAS Maschinenfabrik Gesellschaft m.b.H pakub energiatehnika valdkonnas innovaatilist tehnikat ja oskustööliste vilumust ning kuulub kuuma vett, auru ja elektrit tootvate biomassi katlamajade juhtivate pakkujate hulka.

Linzis asuv Bilfinger MCE GmbH tarnib elektrijaamadele kliendi spetsiifikast lähtuvaid, kvaliteetseid komponente. Bilfinger Maschinenbau GmbH & Co. KG on spetsialist, kes toodab individuaaltellimuste alusel või väikeste seeriatena gaasi-, vee- ja auruturbiine.

Katse- ja mõõtetehnika

Viini osaühing Grabner Instruments Messtechnik GmbH on maailma üks juhtivatest automaatsete mõõteseadmete tootjatest, millega tagatakse naftatoodete kvaliteet. Innovaatilisi, täisautomaatseid ja kaasaskantavaid kütuste ja määrdeainete mõõteseadmeid saab kasutada nii laborites kui ka kiireteks mõõtmisteks kohapeal.

Eesmärgiga suurendada oma klientide turvalisust ja vähendada nende kulutusi arendab Linzi osaühingPhenomatics Virtual Reality Software GmbH tarkvara rafineerimisseadmete virtuaalseks jälgimiseks ning vigade ja avariide simuleerimiseks.

Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA