Advantage Austria نمایش فهرست

چکیده

تامین انرژی ایمن فاکتور مهمی برای حصول اطمینان از عملکرد اقتصاد و رفاه مردم است. صنعت انرژی اتریش برای افزایش تقاضا در زمینه تکنولوژیهای جدید نه تنها در بازار اتریش بلکه در بازار بین المللی هم آمادگی لازم را دارد.

محتوا

ساخت نیروگاه در اتریش

متخصصان ساخت نیروگاه در اتریش سابقه طولانی مدت دارند. در سال 1913 ویکتور کاپلان توربین با فشار آب کم را اختراع کرد. با کمک تیغه های پیشران قابل تنظیم، این توربین برای فشار آب های مختلف هم مناسب است و حتی در جریان های ضعیف هم حداکثر کارائی را دارد. این اختراع امروز در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

موتورها و اجزای فولادی

ELIN Motoren
، با بیش از 100 سال سابقه، تولید کننده پیشرو موتورها و ژنراتورهای الکتریکی است. این شرکت اتریشی در بازارهای
بین المللی در زمینه تیغه های فولادی با فورج دقیق که مورد استفاده در توربین های گازی و بخار است، پیشرو می باشد.

شرکت
voestalpine Edelstahl GmbH
صادرکننده اجزای فولادی نیروگاهی است. این شرکت سردمدار جهانی تولید قاشقک های توربینی دقیق برای تولید انرژی است.

نیرو و گرمای ترکیب شده (CHP)

نیروگاهها CHP کاراترین راه تولید انرژی به روش ترمودینامیک است. اتریش تولید کنندگان خلاق بی شماری در این زمینه دارد که در زمینه صادرات نیز موفق بوده اند.

نیروگاه آبی

پاک ترین و باکمترین میزان آلودگی شکل تولید الکتریسیته توسط نیروگاه های آبی در کشور اتریش از سابقه ای طولانی برخوردار است. هنگامی که مسئله پروژه های نیروگاهی به میان آید، تامین کنندگان انرژی در اتریش اهمیت فراوانی برای تکنولوژی های پایدار و موثر قائل بوده و این دانش علمی را با موفقیت صادر می کنند. از همین رو است که شرکت های اتریشی در بیش از یک سوم نیروگاه های آبی در حال ساخت در کشور ترکیه مشارکت دارند.

سردمدار اتریشی بازار

شرکت
Andritz Hydro
یکی از بزرگ ترین عرضه کنندگان تولید نیروی الکتریکی بصورت هیدرولیکی است. این شرکت پیش از هر چیز به صدور تجهیزات الکترومکانیکی مانند زره های تونلی و شبکه لوله کشی تحت فشار جهت نیروگاه های آبی به کشور کاستاریکا مبادرت نموده است. همچنین پروژه های موفقی دیگری نیز توسط این شرکت در کشورهای کره جنوبی، پاکستان، پرو و نیجریه اجرا شده اند.

کنسرسیوم
Verbund AG
بزرگ ترین کنسرسیوم برق با تمرکز بر نیرو گاه های آبی در اتریش است. این کنسرسیوم با در اختیار گرفتن 90% سهم بازار در مقایسه با تولید انرژی برق از منابع برگشت پذیر در قاره اروپا در مقام اول ایستاده است. علاوه بر در دست داشتن بازار داخلی اتریش، سهیم بودن در بازارهای آلمان.

تجهیزات معدن و سفره های نفتی

در کشور اتریش تولیدکنندگان تجهیزات معدن و نیز متخصصین صنایع نفت و گاز بسیاری وجود دارند که در سطح جهانی مطرح هستند. علاوه بر کیفیت بی نظیر تولیدات و قابل اعتماد بودن آنها، دانش علمی تکنولوژیک این شرکت ها در این زمینه، عامل مهمی در موفقیت صادرات به شمار می رود.

متخصصین تکنولوژی بالا در زمینه نفت و گاز

شرکت
(Schoeller-Bleckmann Oilfield Technology GmbH (SBOT
اجزای دقیق از فولاد غیرمغناطیسی برای تکنولوژی بوش های مبدل تولید کرده و بخشی از شرکت
(Schoeller-Bleckmannn Oilfield Equipment AG (SBO
با دفتر مرکزی در شهر ترنیتز است و در سطح جهانی دارای شعبات فرعی و دفاتر فروش می باشد. این شرکت که در سال 1862 توسط الکساندر رتر فون شولربا نام کارخانجات فولاد شولرتاسیس شد بتدریج تبدیل به تخصصی ترین سردمدار در بازار صنایع خدماتی نفت و گاز شده و در بازار بورس اتریش نیز ثبت شد.

لوله های فولادی بدون درز، تولیدات باکیفیت ساخت اتریش

شرکت
Schoeller Bleckmann Edelstahlrohr GmbH
یکی از برجسته ترین شرکای صنایع نفت و گاز است. این شرکت با نرخ صادرات 96% به بیش از 40 کشور جهان لوله های فولادی بدون درز صادر می کند.

مشتریان جهانی یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت برای شرکت
voestalpine Tubulars GmbH & Co KG
هستند. از بین طیف تولیدات این شرکت می توان به لوله های فولادی بدون درز از قطر 7/26 تا 8/177 میلی متر که یکی از پرکاربردترین تجهیزات در استحصال و انتقال نفت و گاز هستند، اشاره نمود. شبکه فروش این شرکت اشتایری شامل دفاتری در هوستن آمریکا، دبیو مسکو. 

تولیدکنندگان تجهیزات معدن

در کشور اتریش تعداد تولیدکنندگان جهانی تجهیزات معدن فراوان است. شرکت
BBG Baugeräte GmbH
تولیدکننده دستگاه ها و ماشین آلات سنگ خردکنی، کوره های بلند، صنایع فولاد و معادن زیرزمینی است.

شرکت
SBM Mineral Processing GmbH
یکی از متخصصین سردمدار جهانی در زمینه استحصال مواد معدنی است. این شرکت اتریشی به عرضه تاسیسات و دستگاه های پیش ساخته در زمینه های سنگ طبیعی، شن و ماسه... و بازیافت می پردازد.

تکنولوژی ماشین آلات تزریق و پمپ های تزریق شرکت
MAI International GmbH
در تمام جهان در عملیات ساخت تونل، حفاری و معدن مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت اشتایری
Binder+Co
تولیدکننده ماشین آلات غربال برای استفاده در صنایع ذغال، فولاد و سنگ آهن است.

حاملین انرژی های فسیلی، سنگ آهن و مواد معدنی

پس از چندین قرن معدن کاری در اتریش از سال 2006 استحصال ذغال سنگ در این کشور متوقف شده است. با اینوجود شرکت های اتریشی در زمینه تولید و استحصال نفت و گاز طبیعی پیشکسوت بوده و در زمینه استخراج سنگ آهن و مواد معدنی در سطح بین المللی حرف زیادی برای گفتن دارند. در ادامه مطالبی از نمونه های شرکای تجاری اتریشی در اقتصاد انرژی و متخصصین منابع طبیعی را مطالعه خواهید نمود.

جستجو، اکتشاف، بهره برداری، نگهداری

شرکت
OMV Aktiengesellschaft
قبل از هر چیز در زمینه پالایش، اکتشاف و تولید فعال است. فرآوری نفت خام به مواد سوختی، انتقال تولیدات و نیز پخش این محصولات نفتی در میان شبکه های پمپ های توزیع جزء وظایف اصلی این شرکت هستند. بازار پویای اروپا اصلی ترین مرکز توجه این شرکت از لحاظ جغرافیایی است. این شرکت در عملیات جستجو، کشف و بهره برداری از سفره های نفت و گاز در بیش از 17 کشور جهان فعالیت دارد. علاوه بر آن این شرکت در زمینه تجارت و لجستیک گاز در اروپای مرکزی جزء سردمداران است.

از سال 1935 شرکت
Rohöl-Aufsuchungs AG RAG
در زمینه کشف و بهره برداری از سفره های نفت و گاز فعال است. نگهداری و انبار کردن گاز یکی دیگر از کارهای این شرکت بوده بطوریکه آن را به یکی بزرگ ترین فعالان اروپا در این بخش تبدیل نموده است. علاوه بر آن شرکت راگ در تجارت و انتقال گاز و نیز پروژه هایی در زمینه انرژی های برگشت پذیر مانند ژئوترمی و گاز زیستی نیز فعالیت دارد.

سنگ معدن و مواد معدنی

از زمان شروع بهره برداری از کوه سنگ آهن در اشتایر اتریش تاکنون توسط شرکت
(VA Erzberg GmbH (in German
بیش از 260 میلیون تن سنگ آهن از این معدن استخراج شده و هنوز حجم قابل توجهی از این سنگ در این معدن قابل استحصال است. روزانه قریب به 6.000 تن سنگ آهن به کارخانه های ذوب آهن در شهرهای لینتز و دوناویتز ارسال می شود.

در کارخانه
Kärntner Montanindustrie GmbH
در شهر والداشتاین از بیش از صد سال پیش تاکنون سنگ ماده معدنی میکا (هماتیت ورقه های) استخراج می شود و به پیگمان های رنگ های ضد زنگ دوستدار محیط زیست تبدیل می گردد. طی سال های اخیر میکا در بهینه سازی خصوصیات پلاستیک ها مورد مصرف یافته است. با در دست داشتن نرخ صادرات 90% این شرکت موفق شده جایگاه ویژه ای دربازار جهانی برای خود کسب کند. این محصول به بیش از 80 کشور جهان صادر می شود.از سال 1996 شرکت
STYROMAG Styromagnesit Steirische Magnesitindustrie GmbH
به معدن کاری و ذوب فلزات بصورت سنتی در شهر اوبردورف مشغول است. منیزی تولید شده در این کارخانه در تولید کفپوش های صنعتی، لنت ترمز و تیغ های تیز کن و نیز ورقه های ضد آتش مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت
MAGNIFIN Magnesiaprodukte GmbH & Co KG
در شهر برایتناو در نزدیکی گراتس به تولید و فروش پودر اکسید منیزیم و هیدرواکسید منیزیم مرغوب و سیلیکات سدیم برای مصارف خاص می پردازد.

اتریش یکی از مهم ترین تولیدکنندگان تنگستن در جهان است. این ماده معدنی در جهان صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این ماده در ساخت دستگاه ها یا اجزای مقاوم در برابر حرارت بالا در فنون انرژی و روشنایی و نیز در سفرهای فضایی نقش حیاتی دارد. بزرگ ترین ذخیره این ماده در اروپا در شهر میترسیل در ایالت سالزبروگ اتریش قرار گرفته است. شرکت
Wolfram Bergbau und Hütten AG
در این شهر در زمینه معدن کاری و استخراج این ماده گرانبها فعالیت می کند.

توزیع انرژی، فنون آزمایشی و اندازه گیری

شرکت های اتریشی در زمینه ساخت ماشین آلات و صادرات به نحو موفقی عمل کرده اند. این شرکت ها ماشین آلات و دستگاه هایی برای اقتصاد انرژی تولید کرده و به صدور مقیاس ها، ابزارآلات و اتوماسیونی می پردازند که بالاترین کیفیت و کارآیی را برای مشتریان به ارمغان می آورند. نیروهای کارآمد، کیفیت آگاهانه و شبکه های ارتباطی قوی با تولیدکنندگان در سایر کشورها جزء عوامل اصلی موفقیت این شاخه است. محصولات و خدمات شرکت اتریشی هم در زمینه توزیع انرژی و هم در شاخه فنون آزمایش و کنترل و اندازه گیری در سراسر جهان با تقاضای روزافزون مواجه است.

ماشین آلات و دستگاه های توزیع انرژی

شرکت
BERTSCH Holding
از سال تاسیس خود در سال 1925 در مالکیت خانواده باقی مانده و در سطح جهانی عرضه کننده فنون انرژی و دیگ های بخار است.

شرکت تیرولی
(Ortner GesmbH (in German
شرکتی سنتی و شریکی لایق در زمینه ساخت تاسیسات تهویه مطبوع، تاسیسات صنعتی و تکنولوژی محیط زیست است. طیف محصولات این شرکت شامل ارائه خدمات مهندسی، مونتاژ و سرویس هایی همچون مشاوره پیرامون طراحی و اجرا تا نگهداری تاسیسات می باشد.

شرکت
URBAS Maschinenfabrik Gesellschaft m.b.H
فنون مبتکرانه و توانایی های دست ساز در زمینه تکنولوژی انرژی را در اختیار مشتریان خود قرار داده و جزء عرضه کنندگان سردمدار کارخانه های استحصال حرارت از توده های زیستی جهت تولید آب گرم، بخار و الکتریسیته است.

شرکت
Bilfinger MCE GmbH
از شهر لینتز به تولید اجزای نیروگاهی متناسب با سفارش مشتری و مرغوب می پردازد. این شرکت
Bilfinger Maschinenbau GmbH & Co. KG
متخصص ساخت توربین های گازی، آبی و بخاری است.

فنون آزمایش و اندازه گیری

شرکت وینی
Grabner Instruments Messtechnik GmbH
یکی از تولیدکنندگان مطرح جهانی دستگاه های اندازه گیری اتوماتیک جهت کنترل کیفیت تولیدات نفت طبیعی است. دستگاه های مبتکرانه، تمام اتوماتیک و قابل حمل ساخت این کارخانه هم در آزمایشگاه ها و هم جهت اندازه گیری های سریع در محل کاربرد دارند.

با هدف افزایش امنیت و کاهش هزینه ها این شرکت
Phenomatics Virtual Reality Software GmbH
از شهر لینتز برای مشتریان خود به طراحی نرم افزارهایی جهت بررسی مجازی مراحل پالایش و نیز نرم افزارهایی برای شبیه سازهای اشتباهات و حوادث می پردازد.

چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA