Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Przegląd

Zdrowie i technika medyczna to szczególnie dynamiczne gałęzie gospodarki. W całej Europie w tym sektorze zatrudnionych jest blisko 10 procent wszystkich pracowników. Austriackie przedsiębiorstwa są obecne na międzynarodowych rynkach dzięki technice medycznej, farmaceutykom, półproduktom, ale także know-how, engineeringowi i usługom. W branży, którą charakteryzuje specjalizacja i innowacja, klienci z całego świata korzystają z know-how i struktur badawczych swoich austriackich partnerów. Austria jest także coraz bardziej znana z samych usług służby zdrowia, czy to operacji, rehabilitacji lub medycyny profilaktycznej i odnowy biologicznej.

Treść

Medycyna – historia i przyszłość

Austria może się szczycić bogactwem odkryć z zakresu zdrowia i techniki medycznej na przestrzeni wieków. W XVIII w. w Wiedniu zrewolucjonizowano edukację medyczną, a słynna wiedeńska szkoła medyczna rozwinęła najwyższe standardy medyczne swojej epoki.

Ta tradycja zobowiązuje. Obecnie austriacka służba zdrowia należy do najlepszych w świecie. Czy to technika laboratoryjna, nauki biomedyczne, świadczenia szpitalne czy też segment odnowy biologicznej, austriackie przedsiębiorstwa są dostawcami innowacyjnych rozwiązań najwyższego poziomu na światowe rynki.

Technika laboratoryjna i medyczna

Spośród austriackich przedsiębiorstw eksportowych, które zajmują się techniką laboratoryjną i medyczną, wymienić należy między innymi:

  • producentów systemów i materiałów eksploatacyjnych z zakresu diagnostyki klinicznej
  • liderów technologicznych w obszarze obrazowania diagnostycznego i ultrasonografii
  • producentów zaawansowanych technicznie protez i
  • specjalistów z zakresu komputerowej diagnostyki psychologicznej

Wszystkie przedsiębiorstwa oferują świadczenia na najwyższym poziomie technicznym i są wyspecjalizowane w rozwijaniu innowacyjnych, wydajnych produktów do optymalnej opieki nad pacjentami. Lekarze w wielu krajach świata mają zaufanie do jakości techniki laboratoryjnej i medycznej z Austrii.

Medyczne usługi doradcze dla całego świata

Austriackie przedsiębiorstwa uczestniczą w planowaniu, organizowaniu i prowadzeniu szpitali poza granicami Austrii. Przedsiębiorstwa te są projektantami i wykonawcami placówek medycznych tworzonych pod klucz, oferują także know-how z zakresu diagnostyki, terapii, opieki i realizują kompleksowe projekty technologiczne w służbie zdrowia.

Terapie medyczne i odnowa biologiczna

Długoletnia tradycja łączy austriackich lekarzy i szpitale z pacjentami z całego świata. Wielu pacjentów z Bliskiego Wschodu, ale także z Europy Wschodniej i Południowej korzysta z doskonałych medycznych placówek oaz pierwszorzędnie wykształconych lekarzy i popularyzuje wizerunek austriackiej służby zdrowia w swoich krajach.

Odnowa biologiczna = zdrowie

Do medycyny przyszłości należą placówki profilaktyki i odnowy biologicznej. Austria ze swoimi termami i ośrodkami spa stanowi jeden z najważniejszych celów turystyki zdrowotnej. Austriackie przedsiębiorstwa z sukcesem eksportują swoje know-how w zakresie planowania, realizacji i prowadzenia placówek odnowy biologicznej i spa oraz budowania nowych term.

Z ekskluzywnej i bardzo zróżnicowanej oferty placówek rehabilitacyjnych, źródeł termalnych, ośrodków spa i odnowy biologicznej coraz częściej korzystają zagraniczni goście. Tutaj znajdą Państwo więcej informacji na temat wellness Austrii. .

Skoncentrowane kompetencje

Nauki biomedyczne należą do najbardziej innowacyjnych obszarów badań. W ich centrum znajduje się zastosowanie wiedzy naukowej z zakresu biotechnologii i genetyki oraz techniki medycznej z uwzględnieniem wymogów gospodarki rynkowej. W Austrii uruchomiono ważną inicjatywę dla wspierania nauk biomedycznych: ośrodki kompetencji K_ind/K_net.

Łączenie kompetencji w wielu lokalizacjach w całej Austrii i finansowanie ze strony sponsorów publicznych i prywatnych gwarantuje wysoką wydajność w zakresie badań i rozwoju, a także transfer wiedzy technologicznej ukierunkowanej na zastosowania praktyczne.

Biotechnologie

W Austrii istnieje ponad 100 wyspecjalizowanych firm zajmujących się badaniami z zakresu biotechnologii. Liczne patenty biotechnologiczne, a w szczególności z zakresu medycyny człowieka z Austrii świadczą o dynamice tego sektora i jego gospodarczym znaczeniu.

Austria wyróżnia się koncentracją i tworzeniem sieci badawczo-rozwojowych, wysoko wykwalifikowanymi pracownikami w firmach prowadzących badania i doskonałymi warunkami do wprowadzania produktów na rynek. Korzystają z tego również międzynarodowi klienci austriackich firm biotechnologicznych.

Przemysł farmaceutyczny

Światowe koncerny farmaceutyczne doceniają Austrię jako miejsce do prowadzenia badań. Dobre warunki i wykształceni specjaliści w Austrii to dwa najważniejsze czynniki, decydujące o sukcesie tej branży.

Ostatnia aktualizacja dn.:
2017.08.24
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA