Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Ülevaade

Austria Informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia on valdkond, kus on tegevad ainult eksperdid. Nendelt pärinevad vastavalt vajadusele koostatud individuaallahendused oma klientidele terves maailmas. Lahendused ulatuvad IT-nõustamisest üle Hardware-erilahenduste, arvuti poolt juhitud seadmete kasutusele andmine tootmisesvaldkonnas kuni GIS-rakendusteni ning spetsiifilise telekommunikatsioonitehnoloogiani: Austria IKT-valdkonnas on hulgaliselt ettevõtteid, kellel on ekspordikogemusi.

Sisukord:

Nõustamine, tarkvara, riistvara

Hea väljaõppesüsteem ning uurimistöödele suunatud keskkond on kõige paremad eeldused turu tekkimiseks, mis pakub kõrgetasemelisi Software- ja Hardware lahendusi. Selles valdkonnas on Aaustrial ette näidata hea traditsioon. Sest siin seisis maailma esimene täielikult transistoritega töötav arvuti, nimega „Mailüfterl“(maituuleke), mis 1955 aastal Viini Tehnilises Ülikooli Heinz Zemnaki poolt ehitati. 

Austria kui IKT arendaja

Viin kuulub suurimate IKT arendajate hulka Euroopas ning on tuntud kui IT-pealinn Kesk- ja Ida-Euroopa jaoks. Paljud Austira ja multinatsionaalsed ettevõtted on asutanud Viinis oma keskuse oma ärilise tegevuse jaoks Kesk- ja Ida-Euroopas.Vienna IT Enterprises (VITE) loodi 2004 aastal võrgustikuna IT – ettevõtete, uurimustööde- ja arenguga ning väljaõppega tegelevate asutuste ja organisatsioonide jaoks.

Terve Viini ümbruse regioon kuulub siinjuures kõige atraktiivsemate hulka. Nii asutamiste, võrgustike loomiste, kooperatsioonide ja ettevõtte edendamise juures nõustab VIENNA REGION Marketing GmbH . Tehnoloogiakeskuses Eisenstadtis asub  ICT – Burgenland ning on Informatsiooni- ja kommunikatsiooni-clusteriks kogu Burgenlandi Liidumaa jaoks.

Asutamis- ja tehnoloogiakeskuseid nagu ka tehnoloogiaparke informatsiooni- ja kommunikatsioonivaldkonna jaoks eksisteerib aga ka teistes Liidumaades. Seetõttu on IT-ettevõtete teenused üle terve Austria garanteeritud.

Wirtschaftskammer Österreich (Austria Kaubanduskoda) pakub oma iga-aastase  E-Day ga platvormi võrgustiku loomiseks ning igapäevaste küsimuste vahendamiseks nagu ka innovatsiooniks IKT- valdkonnas.

Nõustamiskompetents

Austria leiate te hulgaliselt ettevõtteid, mis pakuvad IT- nõustamist, spetsiaalseid- ja terviklikke lahendusi ning arvutitöötlust igas valdkonnas. Teenuseid võib leida nii Consulting-valkonnas üle optimeerimis-protsessi kuni infrastruktuuri nõustamiseni.

Firmad nagu S&T Austria toetavad suuri ja keskmise suurusega etteõtteid terve IT – väärtusloomeketi ulatuses. Selle kõrval on Austrias kõrgelt kvalifitseeritud IT-nõustajaid, kes haruldase täpsusega pakuvad valdkonnale spetsiifilise Consulting-teenuseid. Nende väga hea erialane pädevus ning turuteadmised teevad Austria IT-nõustajatest nõutud partnered nii siseriigi- kui välismaa ettevõtetele.

Detailsemat informatsiooni leiab IT-nõustamispädevuste kohta:  „Nõustamine ja inseneritööd“ .

Tarkvara spetsialistide käest

Tarkvara Austriast leiab rahvusvahelist kasutamist. Võimalused ulatuvad haiglate jaoks ette nähtud tarkvarast kuni veepuhastusjaamade juhitmiseni tööstuste jaoks. 

Firma celum GmbH arendab DMS (Document Management System) –tarkvara, mida edukalt kasutatakse andmete töötluses nagu fotod, PDF, video ja Power-Point. Ettevõte ekspordib 80%. Kliendid pärinevad muuhulgas Põha-Ameerikast, Lõuna-Aafrikast ja Ida-Euroopast.

RF-iT Solutions GmbH on tegev valdkonnas RFID (Radio Frequency Identification) –tarkvara ja teenused. Turusegmendis Mode ja Automotive on ettevõtte turuliider.

BEKO Holding AG kontsentreerub valdkonnale nagu Product Lifecycle Management (PLM) ning on tegev rohelise energia valdkonnas lahendustega nagu Smart-Metering ja Smart-Grid.

1985 aastal asutatud Software AG pakub üle maailma jõulist andmetetöötlemist, Application Development Tools ning Integratsioonitehnoloogiaid ettevõtetele valdkondadest nagu pangad, kindlustused, äri ja tööstus.

Austria Novomatic-Gruppe juurde kuuluv Greentube I.E.S. GmbH on juhtiv arendaja ning samas pakub Gaming-lahendusi Interneti jaoks, mobiilse lõ´pptoote ja iTV jaoks. Üks populaarsematest ja edukamatest Skill Games`dest Greentube toodetest on 3D mänguarendus „Ski Challenge“, suustamine mägedes, mis on kogunud ekraanide ette juba üle 6 miljoni fänni.

Aastast 1990 pakub update software AG konkreetseid ja valdkoonale orienteeritud lahendusi valdkonnas Customer Relationship Management (CRM). Ettevõttel on ca. 1.500 ettevõtet üle maailma, tal on esindusi Euroopas ja USAs ning määrab rahvusvaheliselt CRM-susteemide rahvusvahelised standardid. Tööstusspetsiifilised nõuded katab update software juba eelnevalt ettekonfigureeritud lahendustega sellistes valdkondades nagu Life Sciences, Financial Services, tootetööstus ning ehitus- ja ehitstoodete tarnimine.

Firma  eworx Network & Internet GmbH kuulub E-Mail-Marketing valdkonnas pioneeride hulka austrias ning tal on kliente üle terve Euroopa. Koos oma partneritega realiseerib eworx E-Mail-Marketing strateegiate spetsialistina kõie alates kontseptsioonist kuni tehniliste realiseermisteni koos mailworx`ga.

Riistvara

Austria turul on leida juhtivaid tootjaid Hardware spetsiaal -lahenduste jaoks:

 • Tulekustutus-, kommunikatiooni- ja turvasüsteemid
 • Kommunikastioonsüsteemid transpordivaldkonnas
 • Mõõtmis-paigaldused põllumajanduses

Austria toodetakse ka kõrgekvaliteetsed pooljuhte meditsiinitehnika ning autotööstuse jaoks. Kõik Austria Hardware –tootjad on orienteeritud ekspordile ja teenustele ning on kõikidel maailma turgudel konkurentsivõimelised. Üks näide:  Schrack Seconet AG , Austria High-Tech-ettevõte tulekustutus-, kommunikatiooni- ja turvasüsteemide jaoks. Ta kuulub rahvusvaheliselt juhtivate firmade hulka nimetatud valdkondades.

Digital Factory, telemaatika, Geo-infosüsteemid

Digitaalsete mudelite sünergiad ning effitsentsed arvutitöötlused aitavad kaasa optimeerida täiuslikke protsesse. Telematik sõlmib telekommunikatsiooni ja informaatika inegreeritud innovatiivseteks rakendusteks, esmajärjekorras liikluses ja transpordivaldkonnas. Ka Geo- informatsioonivaldkond kasvab Austrias järjepidevalt.

Digital Factory

Digitaalsete mudelite sünergiad ning effitsientne arvutitöötlemise management aitavad kaasa optimeerida tööstusettevõte täiuslikke protsesse. Austria planeerimis- ja simulatsiooni-software Digital Factory jaoks on võimalik kasutada

 • autotootmises
 • lennukitootmises
 • elektritööstuses
 • seadmete- ja masinatöösstuses

Esmajärjekorras autööstuses on digitaalsel vabrikul juhtiv roll. Selles valdkonnas on kontseptsioon läinud pilootfaasist juba targipäevasesse tootmisfaasei. Austrias on terve rida software-ettevõtteid, mis planeerimis- ja simulatsioonisoftware digitaalse vabriku realiseerimisega tegelevad:

Ettevõtted nagu näiteks  CSB Systems Austria , Data Systems Austria ja HC Solutions
pakuvad innovatiivseid ja valdkonnale suunatud software lahendusi kogu operatiivs ja strateegilise ettevõttejuhtimise jaoks.

Viimastel aastatel on digitaalse vabriku valdkonnas tekkinud ka kompetentsikeskused. Siijajuurde kuuluvad näiteks:

Telemaatika

Telemaatika tuumavaldkonda kuuluvad arvutite-võrgustiku nagu näiteks Internet, telefon- ja mobiilsidekvõrgustikud. Austria ettevõtted on edukad ka järgnevates valdkondades:

 • Liiklustelematika (ITS – Intelligentsed transpordisüsteemid)
 • Hoonete automatiseerimine (Facility Management)
 • Teenuste telemaatika (E-business, E-commerce, E-logistics, E-government)
 • Tervishoiu telemaatika/Telemeditsiin (E-health)
 • Haridustelemaatika (E-learning)
 • Turvatelemaatika

FirmaKapsch on Austria juhtiv süsteemiintegraator für „state of the art“- lahenduste jaoks telekommunikatsiooni- ja võrgustikkude valdkonnas. Samas on ta ka IT-lahenduste pakkuja. Kapsch Telematik-Plattform võimaldab  Kapsch TrafficCom lahendustega muuhulgas ka päris-ajaga liiklusandmete koostamist. Selle avatud süsteemiga on võimalik kulusid kokku hoida, turvalisust tõsta ja haldust ning teenuseid parandada.

Frequentis pakub üle maailma kommunikatsiooni- ja informatsioonuisüsteeme nagu ka täiendavaid tooteid teenustes Control Center-lahendustena. Ettevõte on juhtiv kommunikatsioonisüsteemide turvalisuse valdkonnas. Lennuturvalisuse ja tsiviilsn Air Traffic Management on Frequentis maailmaliider.

Austrian Traffic Telematics Cluster (ATTC) loodi 2003 aastal Liiduna, edendamaks telemaatika valdkonda. Austria partnered uuringutes, majanduses ja tööstuses töötavad siin koos telemaatika-süsteemide valdkonnas, edasi arendamaks praktilisi rakendusi ja tehnoloogiaid liikluses.

Geo-informatsioonisüsteemid (GIS)

Austria on arenenud edumeelseks pakkujaks ka suhteliselt noores Geo-Informatsioonivaldkonnas. GIS võimaldabruumiliste andmete puhul

 • digitaalne sidumine
 • salvestamine ja reorganiseerimine
 • modelleerimine ja analüüs
 • nagu ka alfanumereeriline ja graafiline väljastamine

Geograafilised Informatsioonisüsteemid on väärtuslikud mitmes valdkonnas, mis puudutavad andmetöötlust nagu ka otsustuste langetamist.

GIS-Cluster Salzburg edendab koostöös KMU ja ülikoolidega nagu ka väljaspoole ülikoole jäävate asutustega teadustransfeeri majanduse ja teaduse vahel. GIS-Cluster`is koopereeerivad ettevõtted pakuvad täiuslikke teenuseid ning kõikehõlmavat projektipädevust:

 • ruumiliste ehk geograafiliste andmete sidumisteenust 
 • andmepanga-organisatsiooni
 • Informastioonianalüüsi 
 • visualiseerimist 
 • kommunikatsiooni

GIS-Kluster Salzburg on oma suuruses ja pakkumiste mitmekesisusega maailmas ainulaadne. Peale selle saavad KMU-d teaduslikku toetust järgmistelt organisatisoonidelt

Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA