Advantage Austria نمایش فهرست

نگاه اجمالی

تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات اتریش یکی از شاخه های تخصصی است. متخصصان این بخش به ارائه راهکردهای فردی به مشتریان خود در سرتاسر جهان می پردازند. از مشاوره فناوری اطلاعات، راهکارهای تخصصی سخت افزاری و آماده سازی تاسیسات هدایت شده توسط سیستم های کامپیوتری گرفته تا کاربردهای وسیع سیستم های اطلاعاتی ژئو و تکنولوژی تخصصی ارتباطات: در بخش تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات اتریش شرکت های بیشماری را با دانش علمی قابل صدور خواهید یافت

محتوا

مشاوره، نرم افزار، سخت افزار

پیش زمینه سیستم تحصیلی مناسب و مطابق با تحقیقات مهم ترین شرط برای بازار عرضه کنندگان راهکارهای نرم افزاری و سخت افزاری به شمار می رود. و ایم امر در اتریش از سابقه ای طولانی برخوردار است. چرا که در این کشور بود که اولین کامپیوتر ترانزیستوری اروپا با نام
Mailüfterl
در سال 1955 در دانشگاه فنی وین توسط هاینتز زمانک
Heinz Zemanek
ساخته شد.

اتریش پایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات

شهر وین جزء بزرگ ترین پایگاه های تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات اروپا به شمار رفته و پایتخت فناوری اطلاعات اروپای مرکزی و شرقی است. بسیاری از شرکت اتریشی و چند ملیتی شهر وین را بعنوان مرکزی برای فعالیت های تجاری خود در محدوده اروپای مرکزی و شرقی برگزیده اند. شبکه
Vienna IT Enterprises (VITE)
در سال 2004 بعنوان شبکه ای جهت شرکت های فناوری اطلاعات، موسسات تحقیقاتی و توسعه ای و نیز سازمان های آموزشی ایجاد شد.

کلیه مناطق اطراف شهر وین نیز مکان هایی مطلوب برای این شرکت ها محسوب می شوند. در هنگام تاسیس، اتصال به شبکه، بهره برداری و همکاری شرکت
VIENNA REGION Marketing GmbH
بعنوان مشاور در دسترس قرار دارد.

شرکت
ICT – Burgenland
در مرکز تکنولوژیک شهر آیزن اشتات قرار گرفته و برای این ایالت پایگاه اصلی شاخه ارتباطات و اطلاعات محسوب می شود.

مراکز تکنولوژیک و موسس همچنین پارک های تکنولوژیک برای شاخه اطلاعات و ارتباطات در ایالت های دیگر اتریش نیز وجود دارند. از اینرو می توان گفت ارائه خدمات به شرکت های فناوری اطلاعات در سراسر اتریش تضمین شده است.

اتاق بازرگانی اتریش
Wirtschaftskammer Österreich
با برگزاری سالانه همایش
E-Day
سکویی جهت اتصال، تبادل، پاسخگویی به سوالات مطرح و نیز نمایش خلاقیت ها در بخش تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات را فراهم می آورد.

مرجع ذیصلاح مشاوره

در کشور اتریش شرکت های بسیاری را خواهید یافت که عرضه کننده مشاوره در زمینه فناوری اطلاعات، راهکارهای تخصصی و فراگیر و سرویس های فناوری الکترونیکی اطلاعات از هر نوعی هستند. این خدمات از مشاوره تا بهینه سازی روند کارو مشاوره های زیربنایی را دربرمی گیرند.

عرضه کنندگانی مانند
S&T Austria
شرکت های کوچک و متوسط را در تمام مسیر زنجیره ارزش آفرینی فناوری اطلاعات حمایت و پشتیبانی می کنند. علاوه بر آن در این کشور مشاورین فناوری اطلاعات فوق متخصص وجود داشته و خدمات دقیق و متناسب با این شاخه عرضه می شود. تخصص بالا و شناخت دقیق بازار، مشاورین فناوری اطلاعات اتریش را به شرکایی پرارزش در داخل و خارج این کشور مبدل ساخته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مشاوره فناوری اطلاعات اتریش به لینک زیر مراجعه فرمایید.
„Beratung und Engineering“

نرم افزارهایی از متخصصین

نرم افزارهای ساخت اتریش در سطح بین المللی مورد استفاده قرار می گیرند. طیف محصولات از نرم افزارهایی برای بیمارستان ها تا کنترل و هدایت تاسیسات تصفیه آب برای صنایع را در بر می گیرند.

شرکت
celum GmbH (in Englisch)
سازنده سیستم مدیریت مدارک
Document Management System-DMS
است که نرم افزاری برای مدیریت موثر اطلاعاتی همچون تصاویر، فایل های پی دی اف، ویدئوها و طرح های پاور پوینت است. نرخ صادرات این شرکت ها بالغ بر 80% است. مشتریان اصلی کشورهای آمریکای شمالی، آفریقای جنوبی و اروپای شرقی هستند.

شرکت
RF-iT Solutions GmbH
در زمینه شناسایی امواج رادیویی
Radio Frequency Indentification-RFID
فعالیت کرده وبه ارائه نرم افزار و خدمات می پردازد. در بخش مد و خودروسازی نیز این شرکت از سردمداران بازار است.

شرکت
BEKO Holding AG
تمرکز خود را بر مدیریت چرخه حیات قرار داده
Lifecycle Management-PLM
و به مسئله انرژی سبز با استفاده از شمارنده های هوشمند
Smart-Metering
و راهکارهای شبکه برق هوشمند
Smart-Grids
می پردازد.

شرکت
Software AG
که در سال 1985 تاسیس شده در سطح جهانی به عرضه بانک های اطلاعاتی کارآمد، ابزار توسعه تقاضاها و تکنولوژی تطبیق پذیری جهت شرکت هایی در بخش های بانکداری، بیمه، تجارت و صنایع می پردازد.

شرکت
Greentube I.E.S. GmbH
که جزء گروه شرکت های نووماتیک
Novomatic Group
است، تکوین گر و عرضه کننده راهکارهایی برای شبکه های اینترنتی، گوشی های همراه و تلویزیون های اینتراکتیو
iTV
است. یکی از محبوب ترین و موفق ترین بازی هایی که تا به حال از این شرکت روانه بازار شده، بازی
Ski Challenge
است که قریب به 6 میلیون هوادار را مقابل صفحه نمایش کامپیوترها جمع کرده است.

شرکت
update software AG
از سال 1990 به ارائه راهکارهای دقیق و مطابق با شاخه در زمینه مدیریت ارتباط با مشتریان
Customer Relationship Management-CRM
می پردازد. این شرکت در سطح جهان 1500 شرکت را تحت حمایت داشته، دارای شعباتی در اروپا و آمریکا بوده و سیستم های مدیریت ارتباط با مشتریان را در سطح استانداردهای جهانی عرضه می کند. نرم افزارهای به روز شده پاسخگوی نیازهای تخصصی صنایع با استفاده از راهکارهای از پیش تعریف شده برای هر شاخه صنعتی در زمینه های علوم زندگی، خدمات مالی، صنایع تولیدی، صنایع ساخت و ساز و صنایع مصالح و ملزومات ساخت و ساز است.

شرکت
eworx Network & Internet GmbH
در زمینه بازاریابی ایمیل جهت پیشگامان اتریشی فعال بوده و مشتریان خود را در تمام کشورهای اروپا پشتیابانی می کند. این شرکت متخصص همراه با سایر شرکای خود استراتژی های بازاریابی پست الکترونیک را از لحظه طرح ریزی تا بهره برداری فنی اجرا می کند.

سخت افزار

در بازار اتریش تولیدکنندگان فراوان انواع سخت افزار را خواهید یافت:

 • سیستم های اعلام حریق، ارتباطات و امنیتی
 • سیستم های ارتباطی در حوزه حمل و نقل
 • ایستگاه های کنترل و آزمایش برای کشاورزی

همچنین در این کشور سخت افزارهای مرغوب و باکیفیتی را برای فنون پزشکی و صنایع خودروسازی خواهید یافت.

کلیه تولیدکنندگان سخت افزار در اتریش به صادرات و ارائه خدمات تمایل داشته و توانایی رقابت در بازار بین المللی را دارند. بعنوان مثال شرکت
Schrack Seconet AG
یک شرکت با دانش بالا برای سیستم های اعلام حریق، ارتباطات و سیستم های امنیتی که جزء سردمداران بازار اینگونه سخت افزارها در سطح جهانی است.

کارخانه دیجیتال، تله مایتک، سیستم های اطلاعات ژئو

همراهی و همکاری مدل های دیجیتال با مدیریت موثر داده ها به بهینه سازی روند کار کمک فراوانی می کنند. تله مایتک به ایجاد پیوند بین ارتباطات و اطلاعات در کاربردی تطابق یافته و خلاقانه موثر هستند، بویژه در زمینه ترافیک و حملو نقل. شاخه اطلاعات ژئو نیز در اتریش رشدی روزافزون دارد. 

کارخانه دیجیتال

همراهی و همکاری مدل های دیجیتال با مدیریت موثر داده ها به شرکت های تولیدی کمک می کنند تا روند فعالیت خود را بهبود بخشند. نرم افزارهای برنامه ریزی و شبیه سازی ساخت اتریش جهت یک کارخانه دیجیتال می تواند 

 • در صنایع خودروسازی
 • در صنایع هواپیماسازی
 • در صنایع الکتریکی
 • در ساخت تاسیسات و ماشین آلات

به کار گرفته شود. بویژه در صنایع خودروسازی وجود یک کارخانه دیجیتال نقشی اساسی ایفا می کند. در این زمینه این طرح موفق شده تا مرحله هدایت را پشت سر گذاشته و به راهبرد تولیدی منظم دست یابد. در اتریش شماری از شرکت های نرم افزاری مستقر شده اند که به عرضه نرم افزارهای برنامه ریزی و شبیه سازی برای استفاده از کارخانه های دیجیتال می پردازند:
شرکت هایی همچون
CSB Systems Austria
Data Systems Austria
HC Solutions

به عرضه راهکارهای نرم افزاری خلاقانه و کاملا تخصصی جهت هدایت و راهبری شرکت ها به شکلی عملی و استراتژیک می پردازند.

طی سال های اخیر در زمینه کارخانه های دیجیتال مراکز ذیصلاح بسیاری تاسیس شده اند که از آن جمله می توان به مراکز زیر اشاره نمود:

Telematik

هسته مرکزی تله ماتیک را شبکه های محاسبه گر مانند اینترنت، شبکه تلفن و تلفن همراه تشکیل می دهد. شرکت اتریشی در زمینه ذیل بسیار موفق عمل کرده اند:

 • ترافیک تله ماتیک / آی تی اس – سیستم های حمل و نقل هوشمند
 • اتوماسیون ساختمان ها / مدیریت تجهیزات
 • خدمات تله ماتیک / تجارت الکترونیک، بازرگانی الکترونیک، لجستیک الکترونیک، دولت الکترونیک
 • سلامت تله ماتیک – پزشکی تله ماتیک / سلامت الکترونیک
 • منیت تله ماتیک

شرکت
Kapsch
یکی از سردمداران تطابق دهنده های سیستم برای راهکارهای
State oft he Art
در زمینه ارتباطات و شبکه و عرضه کننده پیشگام راهکارهای فناوری اطلاعات است. این شرکت با بهره گیری از سکوی تله ماتیک کاپش
Kapsch TrafficCom

راهکارهایی را بویژه جهت تهیه اطلاعات ترافیکی واقعی در اختیار می گذارد. با استفاده از این سیستم باز اداره کنندگان خیابان ها و جاده ها در هزینه ها صرفه جویی کرده، ضریب امنیت را افزایش داده و ارائه خدمات و راهبری را بهبود می بخشند.

شرکت
Frequentis
در سطح جهانی به ارائه سیستم های ارتباطی و اطلاعاتی همچنین محصولات و خدمات تکمیلی در شکل راهکارهای مرکز کنترل می نماید. این شرکت یکی از سردمداران سیستم های فراگیر ارتباطات زبانی است. این شرکت در زمینه تضمین امنیت پروازهای غیرنظامی نیز پیشگام است.

شرکت
Austrian Traffic Telematics Cluster (ATTC)
در سال 2003 بعنوان انجمن تله ماتیک تاسیس شد. شرکای اتریشی از بخش تحقیقات، اقتصاد و صنایع بطور جمعی بر روی تکوین و تکمیل و بهره برداری کاربردی تکنولوژی های نو در زمینه سیستم های تله ماتیک برای عملیات ترافیکی کار می کنند.

سیستم های اطلاعاتی ژئو – جی آی اس

اتریش بعنوان یکی از عرضه کنندگان شاخه نسبتا جوان اطلاعات ژئو پیشرفت زیادی داشته است. سیستم های اطلاعات ژئو امکانات زیر را برای داده های مکانی فراهم می آورد:

 • جمع آوری دیجیتال
 • ثبت و ضبط و سازماندهی مجدد
 • مدل سازی و تحلیل
 • همچنین نسخه شماره گذاری شده و گرافیکی

سیستم های اطلاعاتی جغرافیایی امتیازات بارازشی را در بسیاری از شاخه های مدیریت اطلاعات و نیز یافتن بهترین راه حل ها فراهم می آورند.

شرکت
GIS-Cluster Salzburg
بواسطه ایجاد همکاری مابین شرکت های کوچک و متوسط و دانشگاه ها و نیز موسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی انتقال و تبادل دانسته ها را بین دو بخش تحقیقات و اقتصاد تحقق می بخشد. شرکت های همکار در این گروه شرکتی طیف وسیعی از خدمات و پروژه های فراگیر را عرضه می کنند: 

 • جمع آوری اطلاعات مکانی یا جغرافیایی
 • سازماندهی بانک اطلاعاتی
 • تحلیل اطلاعات
 • بصری سازی
 • ارتباط

این گروه شرکتی در نوع خود بدلیل وسعت و طیف وسیع محصولات بی نظیر است.

شرکت های کوچک و متوسط علاوه بر آن می توانند از حمایت های علمی مراکز زیر برخوردار شوند:


چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA