Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

Přehled

Rakouské společnosti mají silnou pozici v oblasti mezinárodního podnikání souvisícího s projekty. Disponují rozsáhlou celosvětovou sítí zastoupení, udržují kvalitní kontakty na mezinárodní finanční instituce a jsou spolehlivými partnery.

Mezinárodní podnikání souvisící s projekty

Spolehlivá spolupráce s mezinárodními partnery výrazně napomáhá úspěchu rakouských firem podílejících se na mezinárodních projektech.

Rakousko se osvědčilo jako země dodávající know how v oblasti průmyslových zařízení, průmyslových montáží, obnovitelných zdrojů energie a strojírenství. Zkušené a specializované firmy dodávají svá řešení především v souvislosti s úpravou vody a zavlažováním, stejně jako u velkých projektů v oblasti životního prostředí a infrastruktury. V celosvětovém měřítku jsou důkazem stability a bezpečnosti realizovaných nemocnic, kanalizačních, silničních a železničních sítí a také elektráren rakouské provenience.

Zadavatelé z celého světa poptávají rakouské odborné znalosti v odvětví energetiky a ve vývoji řešení pro obnovitelné energie.

Celkově mají rakouské firmy na mezinárodní úrovni silnou pozici v těchto odvětvích: 

  • stavebnictví,
  • infrastruktura,
  • ekologické technologie / vodohospodářství,
  • zdravotnictví / výstavba nemocnic,
  • energie / obnovitelné zdroje energie,
  • doprava,
  • poradenství a technická řešení.

Tradiční rakouská kvalita

V těchto odvětvích pracují zkušení odborníci, kteří úspěšně realizují projekty s mezinárodními partnery, a to od poradenství přes výrobu až po dodávky a montáž.

V rakouských inženýrských, architektonických a plánovacích kancelářích pracují vysoce kvalifikovaní odborníci, kteří se starají o velké projekty domácích i zahraničních firem, od studií proveditelnosti přes první konzultace, až po úspěšné dokončení a kontrolu kvality.

Rakouské průmyslové podniky se těší celosvětovému věhlasu. Jsou známé díky kvalitě svých služeb, díky vysoce kvalitním technologiím a produktům a vývoji inovačních trendů.

Příklady rakouské excelence na poli projektů

Již desetiletí poskytují rakouské firmy jako Andritz, Vamed, Porr, AME International, Kapsch, A-TEC, Plasser & Theurer, STRABAG, S.O.L.I.D., VA Tech, Siemens, Doppelmayr, Voith, VAE AG, Voestalpine a mnoho dalších své odborné znalosti, které se vysoce cení na celém světě, v oblasti plánování, realizace a návazné správy velkých projektů.

Na úspěšném průběhu Zimních olympijských her v Soči v roce 2014 se budou podílet desítky rakouských firem.

Firma Doppelmayr Seilbahnen GmbH , zabývající se realizací lanovek a vleků, která má rozsáhlé zkušenosti s dodávkami do zahraničí a která buduje lanové dráhy pro letiště Doha Airport v Kataru a stadion Durban v Jižní Africe, dodá do Soči 20 zařízení.

Andritz Hydro , jeden z předních světových dodavatelů zařízení na míru a dále systémů a služeb pro vodní elektrárny, dodává do elektráren v Dagachhu v Bhutanu a v Ilisu ve východním Turecku turbíny, elektrická zařízení a inženýrské služby.

Společnost STRABAG SE zaměstnává celosvětově přes 75 500 zaměstnanců a například v Polsku byla pověřena výstavbou a provozem druhého segmentu mýtné dálnice A2, stejně jako projekty výstavby silnic v Rumunsku a Indii. Firma STRABAG SE je zastřešující společností mnoha společností, které se osvědčily ve stavebnictví, jako jsou dceřiná společnost Züblin – vedoucí firma v konsorciu, které zajišťovalo stavbu přístavu „Khalifa Port“ v emirátu Abu Dhabi.

Skupina Porr-Gruppe staví vodní elektrárnu Ashta v Albánii. Společnost tak ilustruje svůj profil úspěšného poskytovatele ucelených služeb v oblasti infrastruktury.

Společnost Plasser & Theurer je díky exportu svých produktů a služeb zastoupena ve více než 100 zemích světa; dodává nejmodernější stroje jako jednotkové dodávky, ale i jako vysoce kvalitní strojní systémy souvisící se stavbou železnic a jejich údržbou a renovací.

Štýrský dodavatel solárních technologií, firma S.O.L.I.D. Gesellschaft für Solarinstallation und Design mbH , v roce 2010 získala velký projekt na tepelné solární zařízení v Singapuru a instaluje solární chladicí systém pro přírodní park ve Spojených arabských emirátech.

Společnost VAMED AG se v celosvětovém měřítku zabývá modernizací a provozem nemocnic. V současné době skupina realizuje správu 140 nemocnic s cca 50 000 lůžky.

Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA