Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Krótki przegląd

Firmy austriackie biorą udział w wielu międzynarodowych projektach. Dysponują one szeroką siecią powiązań handlowych, utrzymują doskonałe kontakty z międzynarodowymi instytucjami finansowymi i stanowią niezawodnych partnerów.

Projekty międzynarodowe

Doskonała, niezawodna współpraca z partnerami z różnych państw pozwoliła przedsiębiorstwom austriackim uplasować się na czołowym miejscu w projektach międzynarodowych.

Tradycyjnie Austria należy do czołowych dostawców know-how w zakresie budowy maszyn i urządzeń przemysłowych, maszynoznawstwie, pracach montażowych i energiach odnawialnych. Doświadczeni specjaliści działają przede wszystkim w obszarze oczyszczania ścieków i nawadniania, w dużych projektach z zakresu ochrony środowiska i infrastruktury: austriackie wyposażenie szpitali, sieci kanalizacyjne, drogowe i kolejowe świadczą o trwałości i bezpieczeństwie.

Austriackie ekspertyzy z sektora energetycznego oraz rozwiązania dotyczące wykorzystania energii odnawialnych są poszukiwane na całym świecie.

Austriackie przedsiębiorstwa są obecne na rynkach międzynarodowych między innymi w następujących sektorach:

  • Budownictwo
  • Infrastruktura
  • Technika ochrony środowiska/ woda
  • Służba zdrowia / budowa szpitali
  • Energia / energie odnawialne
  • Transport
  • Consulting & Engineering


Austriacka tradycyjna jakość

W wymienionych sektorach od firm konsultingowych przez przedsiebiorstwa produkcyjne, dostawcze oraz montażowe pracują doświadczeni specjaliści, którzy wspólnie z partnerami międzynarodowymi realizują projekty.

W biurach inżynieryjnych, architektonicznych i projektowych Austrii specjaliści uczestniczący w dużych projektach firm krajowych i zagranicznych od studiów wykonalności przez doradztwo do wykonalności i kontroli jakości.

Austriackie firmy są znane na całym świecie z wysokiej jakości usług, wyskokowartościowych technologii i produktów oraz opracowywania innowacyjnych trendów.

Przykłady realizacji projektów przez firmy austriackich

Firmy austriackie, takie jak Andritz, Vamed, Porr, AME International, Kapsch, A-TEC, Plasser & Theurer, STRABAG, S.O.L.I.D., VA Tech, Siemens, Doppelmayr, Voith, VAE AG oraz Voestalpine oferują od dziesięcioleci cenione na świecie ekspertyzy w zakresie projektowania, realizacji, a następnie nadzoru nad dużymi projektami.

W przygotowania do Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi zaangażowanych jest wiele firm austriackich. Oferent systemów kolei linowych firma Doppelmayr Seilbahnen GmbH , która wybudowała kolej linową dla lotniska Doha w Katarze oraz dla Stadionu Durban w Afryce Południowej dostarczy 20 urządzeń dla Soczi.

Andritz Hydro , jeden z wiodących w świecie dostawców robionych na miarę urządzeń i systemów oraz oferent usług dla elektrowni wodnych wyposaża elektrownie w Dagachhu w Butanie i w Ilisu Turcji Wschodniej w turbiny i urządzenia elektryczne oraz zapewnia usługi inżynieryjne.

Firma STRABAG SE , posiadająca na całym świecie 75 500 pracowników, wybuduje m.in. drugi odcinek płatnej autostrady A2 w Polsce oraz zrealizuje projekty budowy dróg w Rumunii i Indiach. STRABAG SE stanowi przedsiebiorstwo nadrzędne w stosuku do wielu firm budowlanych, np. córki spóki Züblin, która jest liderem konsorcjum przy budowie portu „Khalifa Port“ w Abu Dhabi.

Grupa Porr buduje elektrownię wodną Ashta w Albani. Przedsiębiorstwo jest dostawcą pełnego zakresu usług (Full-Service-Provider) w obszarze infrastruktury.

Plasser & Theurer jest obecny ze swoją ofertą w ponad stu państwach. Firma dostarcza pojedyncze maszyny oraz wysokiej jakości systemy maszynowe do budowy infrastruktury kolejowej.
Styryjskie przedsiębiorstwo techniki solarnej S.O.L.I.D. Gesellschaft für Solarinstallation und Design mbH otrzymało w 2010 roku dopłatę do projektu budowy termicznych urządzeń solarnych w Singapurze oraz instaluje solarne urządzenie chłodzące dla Wildlife-Park w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

VAMED AG modernizuje i zarządza szpitalami na całym świecie. Obecnie ta grupa przedsiębiorstw zarządza 140 szpitalami z ok. 50.000 łóżek.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA