Advantage Austria Zobraziť navigačný panel
Myslíme si, že ste z krajiny K Vašej lokálnej stránkeVoľba inej krajiny

Prehľad

V oblasti predkladania medzinárodných projektov majú rakúske firmy silné zastúpenie. Tvoria rozsiahlu celosvetovú sieť, udržiavajú dobré styky s medzinárodnými finančnými inštitúciami a sú spoľahlivými partnermi.

Medzinárodné projekty

Spoľahlivá spolupráca s medzinárodnými partnermi katapultovala rakúske podniky v oblasti realizácie medzinárodných projektov ďaleko vpred.

Tradične sa Rakúsko zaraďuje medzi dodávateľov know-how v oblasti budovania priemyselných zariadení, priemyselnej montáže, obnoviteľných zdrojov a strojárstva. Skúsení odborníci spolupracujú tak na projektoch úpravy vody a zavlažovania, ako aj na veľkých projektoch pre environmentálne technológie a infraštruktúru: nemocničné zariadenia, kanalizačné, cestné a železničné siete a tiež elektrárne rakúskej výroby sa vyznačujú odolnosťou a bezpečnosťou.

Po rakúskej expertíze je v sektore energetiky a vo vývoji riešení pre obnoviteľné zdroje dopyt po celom svete.

Rakúske firmy majú silné zastúpenie v nasledujúcich sektoroch:

  • stavebníctvo
  • infraštruktúra
  • environmentálne technológie / vodohospodárstvo
  • zdravotnícke / nemocničné zariadenia
  • preprava
  • Consulting & Engineering

Tradičná rakúska kvalita

V spomenutých odvetviach pôsobia odborníci od oblasti consultingu cez výrobu až po dodávku a montáž, ktorí v spolupráci s medzinárodnými partnermi úspešne realizujú svoje projekty.

V architektonických, inžinierskych a projektantských kanceláriách v Rakúsku pôsobia vysokokvalifikovaní odborníci, ktorí sprevádzajú projektové práce domácich a zahraničných firiem od štúdie uskutočniteľnosti cez prvotné poradenstvo až po úspešné dokončenie a kontrolu kvality.

Rakúske priemyselné závody majú dobré meno po celom svete. Sú známe kvalitou svojich výkonov, sofistikovanými technológiami a výrobkami rovnako ako vývojom inovatívnych postupov.

Príklady rakúskej projektantskej zručnosti

Rakúske podniky ako Andritz, Vamed, Porr, AME International, Kapsch, A-TEC, Plasser & Theuer, STRABAG, S.O.L.I.D., VA Tech, Siemens, Doppelmayr, Voith, VAE AG aund Voestalpine, aby sme spomenuli iba zopár, ponúkajú už desaťročia celosvetovo uznávané expertízy pri plánovaní, realizácii a poradenstve pri veľkých projektoch:

Na úspechu zimných olympijských hier 2014 v Soči sa podieľajú desiatky rakúskych firiem.

Výrobca lanoviek Doppelmayr Seilbahnen GmbH , podnik angažujúci sa predovšetkým vo vývoze, ktorý zabezpečuje lanovky pre letisko Doha v Katare a pre štadión Durban v Južnej Afrike, dodá do Soči 20 svojich zariadení.

Andritz Hydro , jeden z popredných svetových dodávateľov zariadení, systémov a služieb pre vodné elektrárne na mieru, dodáva do Dagachhu v Bhutáne a Ilisu v južnom Turecku elektrárne s turbínami, elektrickým vybavením a inžinierskym zabezpečením.

Firme STRABAG SE , ktorá zamestnáva vyše 75 500 pracovníkov na celom svete, bola okrem iného zverená výstavba a prevádzka druhého spoplatneného diaľničného úseku A2 v Poľsku ako aj projekty výstavby ciest v Rumunsku a Indii. STRABAG SE zastrešuje viacero menších firiem pri stavebných projektoch, ako napr. svoju dcérsku spoločnosť Züblin, ktorá vedie konzorcium pri stavbe prístavu Khalifa Port v emiráte Abu Dhabi.

Porr-Gruppe buduje vodnú elektráreň Ashta v Albánsku. Spoločnosť získava v regióne reputáciu úspešného Full-Service-Providera v oblasti infraštruktúry.

Plasser & Theurer má exportné zastúpenie pre odbyt najmodernejších strojov, strojných systémov a stavbu železníc, ich údržbu a sanáciu, vo viac ako 100 krajinách sveta.

Štajerská spoločnosť podnikajúca v oblasti slnečnej energie S.O.L.I.D. Gesellschaft für Solarinstallation und Design mbH získala v roku 2010 kontrakt na realizáciu veľkoprojektu termálneho solárneho zariadenia v Singapure a inštaluje chladiace zariadenia pre wildlife park v Spojených arabských emirátoch.

VAMED AG modernizuje a prevádzkuje nemocnice na celom svete. V súčasnosti spravuje táto skupina 140 000 nemocníc s kapacitou asi 50 000 lôžok.

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA