Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

GENEL BAKIŞ

Avusturya şirketleri uluslararası proje çalışmalarında güçlü bir şekilde temsil edilmektedir. Bütün dünyaya yayılmış geniş bir ağa sahiptirler, uluslararası finans kuruluşlarıyla aralarında iyi ilişkiler vardır ve güvenilir birer ortaktırlar.

ULUSLARARASI PROJELER

Uluslararası ortaklarıyla yaptıkları güvenilir işbirliği, Avusturya şirketlerini uluıslararası proje çalışmalarında daha da öne çıkarmıştır.

Avusturya sanayi tesisleri yapımında, sanayi montajında, yenilenebilir enerjiler ve makine imalatında geleneksel olarak yapabilme bilgisi tedarikçisi ülkeler arasında sayılmaktadır. Avusturya'nın tecrübeli uzmanları hem su hazırlanmasında ve sulamacılıkta, hem de büyük çevre teknolojisi ve altyapı projelerinde iş başındadırlar: Avusturyalıların yaptığı hastaneler, kanalizasyon, karayolu ve demiryolu ağları, bunun ötesinde enerji santralleri, dünyanın her yerinde sağlamlığın ve güvenliliğin bir simgesi olarak görülmektedir.

Avusturya'nın enerji sektöründeki uzmanlığı ve yenilenebilir enerjiler çözümleri geliştirmekteki yetkinliği dünya çapında tercih edilmektedir.

Kısacası, Avusturya işletmeleri aşağıda belirtilmiş olan sektörlerde, dünyanın her yerinde güçlü bir şekilde temsil edilmektedir: 

  • Yapı
  • Altyapı
  • Çevre teknolojisi / Su
  • Sağlık / Hastane yapımı
  • Enerji / Yenilenebilir enerjiler
  • Nakliyat
  • Danışmanlık & Mühendislik

Avusturya'nın geçmişten gelen kalite anlayışı

Söz konusu sektörlerde danışmanlık alanından üretime, tedarikten montaja kadar uluslararası ortaklarıyla başarılı projeler gerçekleştiren tecrübeli uzmanlar faaliyet göstermektedir.

Avusturya'nın mühendislik, mimarlık ve planlama bürolarında, yurt içinden ve dışından büyük projeleri gerçekleştirilebilirlik incelemelerinden ilk danışmanlığa, başarılı sonlandırmaya ve kalite kontrolüne kadar her alanda eşlik eden kalifiye uzmanlar görev yapmaktadır.

Avusturya'nın sanayi işletmeleri, dünya çapında isim yapmayı başarabilmişlerdir. Özellikle hizmetlerinin kalitesi, kullandıkları yüksek değerli teknoloji, ürünleri ve inovatif trendleri geliştirmeleriyle tanınmaktadırlar.

Avusturya şirketlerinin proje yetkinliklerine örnekler

Sadece birkaç örnek vermek anlamında, Andritz, Vamed, Porr, AME International, Kapsch, A-TEC, Plasser & Theurer, STRABAG, S.O.L.I.D., VA Tech, Siemens, Doppelmayr, Voith, VAE AG ve Voestalpine gibi Avusturyalı şirketler, büyük projelerin planlanması, uygulanması ve gerçekleştirme sonrası hizmetleri bakımından dünyaca tanınmış uzmanlıklarını on yıllardan bu yana başarıyla sürdürmektedirler:

Soçi'de düzenlenecek olan 2014 Kış Olimpiyat Oyunları'nda düzinelerce Avusturya şirketi görev yapacak. 

Katar'daki Doha Havalimanı ve Güney Afrika'daki Durban Stadyumu için teleferikler imal etmiş olan, özellikle ihracat konusunda geniş tecrübeye sahip teleferik imalatçısı Doppelmayr Seilbahnen GmbH , Soçi için 20 teleferik sistemi üretecek.

Hidroenerji konusunda dünya çapında anahtar teslimi tesisler, sistemler ve hizmetler uzmanı olan Andritz Hydro , Bhutan'daki Dagachhu'da ve Türkiye'nin doğusundaki Ilısu'da hidroenerji santrallerini türbinler, elektrik donanımı ve mühendislik hizmetleri sağlamaktadır

Dünya çapında 75.500 çalışanı bulunan STRABAG SE , Polonya'daki A2 vinyet otoyolunun ikinci kısmının yapımı ve işletmesiyle, ayrıca Romanya ve Hindistan'da çeşitli yol projelerinin gerçekleştirilmesiyle görevlendirilmiştir. STRABAG SE, örneğin Abu Dabi Emirliği'nde "Khalifa Port" limanını yapan konsorsiyumun lideri olan bağlı şirketi Züblin gibi pek çok marka şirketin çatısını teşkil etmektedir.

Porr Grubu Arnavutluk'taki Ashta Hidroenerji Santrali'ni inşa etmektedir. Şirket, bu projede altyapı alanında komple servis sağlayıcı olarak görevini başarıyla sürdürmektedir.

Plasser & Theurer 100'den fazla ülkede demiryolu yapımı, bakımı ve iyileştirilmesi alanlarında en modern tekil makinelerin ve yüksek değerli makine sistemlerinin ihracatıyla temsil edilmektedir.

Steiermark'ın güneş teknolojisi üzerinde çalışan S.O.L.I.D. Gesellschaft für Solarinstallation und Design mbH şirketi, 2010 yılında Singapur'da gerçekleştirilecek bir termik güneş enerjisi büyük projesi için onay almış olup, halen Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan bir yaban parkı için solar soğutucu sisteminin kurulumunu yapmaktadır.

VAMED AG dünyanın her yerinde hastaneler modernleştirmekte ve işletmektedir. Şirketler grubu şu anda yaklaşık 50.000 yataklı 140 hastaneye hizmet vermektedir.

Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA