Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Liczby i fakty

Ponad 120 firm austriackich uczestniczy co roku w ponad 200 projektach finansowanych przez międzynarodowe instytucje finansowe i Unię Europejską. W licznych projektach Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozowju firmy austriackie biorą udział w konsorcjach. Ze względu na geograficzną bliskość i historycznie ukształtowane stosunki firmy austriackie stanowią preferowaną grupę inwestorów w Europie Południowej i regionie Morza Czarnego. Rośnie liczba zleceń w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji a wiele przedsiębiorstw otworzyło tam swoje przedstawicielstwa.

Bank Światowy

Duża część międzynarodowej działalności firm austriackich przypada na projekty finansowane przez Grupę Banku Światowego : w 2013 kwota zleceń finansowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Rozwoju oraz Międzynarodowy Bank Odbudowy i  Rozwoju wyniosła 70 mln USD. 

Wartość projektów realizowanych przez firmy austriackie w latach 2007-2013 wyniosła 505 mln USD. Austria zajmuje pod tym względem 10 miejsce wśród krajów OECD i 29 wśród wszystkich członków Banku Światowego.

Banki rozwoju

Rośnie liczba przedsiębiorstw austriackich, które biorą udział w projektach finansowanych przez Azjatycki Bank Rozwoju(ADB) , Międzyamerykański Bank Rozwoju , Afrykański Bank Rozwoju , Europejski Bank Rozbudowy i RozwojuEuropejski Bank Inwestycyjny oraz fundusze międzynarodowych instytucji finansowych. 

Suma zleceń realizowanych przez firmy austriackie przy współudziale Azjatyckiego Banku Rozwoju m.in. w Gruzja, Butanie, Pakistanie, Bangladeszu, Malediwy, Nepal, Samoa, Sri Lanka, Indonezji, Indiach i Chiny wyniosła 9,4 mln USD. 
 
Firmy austriackie należą do liderów w realizacji projektów finansowanych z środków EBOR: w 2012 roku wartość projektów w sektorze publicznym wyniosła 67,4 mln EUR (całość EBOR w 2012: 1,28 mld EUR).

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA