Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Ülevaade

Austria tarbekaupade tootjad ei tarni oma kaupu mitte ainult Austria turule, neid iseloomustab ka suur ekspordikompetents. Olgu tegemist sisustuseks ja dekoratsiooniks mõeldud esemetega, valgustite, tekstiili, portselani, kõrge kvaliteediga veiniklaaside, kristallehete või mängudega ­– Austria toodab kaupu lõpptarbija jaoks kogu maailmas. Ja mitte ainult seda: paljudel rahvusvahelistel turgudel esindatud tarbe- ja elustiilitoodete taga on disain, masina- ja tootmisseadete ehitus, insenerimõte ja kontrolltehnika, mis kõik pärineb Austriast.

Sisukord:

Traditsiooniteadlik ja tulevikule suunatud: tarbekaubad maailmaturu jaoks

Austria tarbekaupade ja elustiilitoodete tootjatel on eriti hästi arenenud vaist elustiilide vaheldumise ja muudatuste suhtes olulisemates tarbijarühmades. Arvukad väikeettevõtted ja keskmise suurusega firmad, kellel on pikad traditsioonid ja kes toodavad manufaktuuri kvaliteediga tooteid kodu- ja välismaisele tarbijale, täiendavad Austria mõne suure ülemaailmse kaubamärgi tootja poolt pakutavat.

Mitte ainult klassikaliste elustiilitoodete, vaid ka igapäevaste tarbekaupade puhul on Austria tootjate jaoks enesestmõistetav kinnipidamine kõige kõrgematest standarditest. Masstoodang või luksuskaup: Austriast pärit tooted tähendavad kvaliteeti ja usaldusväärsust.

Ehted ja aksessuaarid

Austriast pärit moeehted ja aksessuaarid on vallutanud maailma.Swarovski eksklusiivsed kristallehted tõestavad, et loominguline disain ja kvaliteetne töö võivad hõlvata ka rahvusvahelised turud. Ettevõte on ühelt poolt ekspert moemaailmas ette nähtud kristallkomponentide jaoks, samuti valgustite ja sisekujunduse jaoks. Teise külje pealt on 1500 kauplust üle terve maailma, mis kõik pakuvad neid Tirooli firma poolt toodetud kristallist ehteid ja aksessuaare. Samuti pärinevad Austriast kuld- ning hõbeehted ka kõige nõudlikumale maitsele. Austria ettevõte Hirsch toodab kõrge kvaliteediga käevõrusid ning on 2003. aastast peamine tarnija Šveitsi luksuskellade tööstuse jaoks.

Hästi esindatud on rahvusvahelistel turgudel ka Austrias toodetud prillid. Linzis asuv ettevõte Silhouette International koos 13 tütarettevõttega ning turunduspartneritega enam kui 100 riigis valmistab kvaliteetseid prille, nagu näiteks titaanist prilliraame, mida ostja võib leida igalt poolt maailmas.

Mängud, kingitused, bürootarbed

Austrial on midagi pakkuda igale tarbijale ükskõik millises maailma punktis. Ja pakkumine on mitmekülgne: alates traditsioonilistest lumekeradest ja kingitustööstuse toodetest, mis koguvad kõrgeid hinnanguid tänu tehnika uusimal tasemel realiseeritud loomingulistele lahendustele kuni maailmas juhtiva tegija tunnustuseni: Austriast pärit tarbekaupadel on iseloomu.

Austria mängude kirjastustel ja mänguasjade tootjatel on laias valikus laua-, kaardi- ja seltskonnamänge, nende hulgas nii vanu klassikuid kui uusi tooteid. Nii on Viini mängukaarte tootev vabrik Ferd. Piatnik & Söhne , mis loodi 1824. aastal, oma mängude, puslede ja mängukaartidega esindatud rohkem kui 60 riigis. Laste täispuidust mänguasjad on maailma paljudel turgudel sama nõutud nagu lastele sobivad robustsed plastist vabaajatooted, mis on valmistatud vastavuses kõige kõrgemate Austria kvaliteedistandarditega.

Mis puudutab büroomaterjali turuosa, siis siin on Austrial pakkuda mitmeid firmasid, mis on rahvusvahelistel turgudel esirinnas. Austrias toodetud paberid ja templid on terves maailmas nõutud. Ülem-Austrias Welsi linnas asuv Trodat GmbH on turul juhtival kohal isevärvuvate templite ja lasergraveerimismasinate osas. Pioneerina rahvusvahelisel markeerimistööstuses ekspordib Trodat 90% oma kaupadest 160 riiki.

Eksklusiivsus on maailmaturul tunnustatud

See nimi on sünonüüm kõrgekvaliteedilisele veiniklaasile: Riedel Glas , ühe pereettevõtte kvaliteettoode Kufsteinist, Tiroolist. Riedeli veiniklaaside kvaliteedist vaimustub ka veini-paavst Robert Parker: „The finest wine glasses for both technical and hedonistic purposes are those made by Riedel.“ (Kõige peenemad veiniklaasid nii tehniliseks kui hedonistlikuks otstarbeks on need, mis on valmistatud Riedeli poolt).

Anne-Sophie Mutter, Chee-Yun, Barre Philips ning mitmed teised maailmakuulsad muusikud hindavad Austriast pärit kvaliteetkeeli: firma Thomastik-Infeld (in Englisch) Viinist toodab 1919. aastast saadik kõrge kvaliteediga kitarri-, bassi- ja viiulikeeli.

Dekoratiivne ja funktsionaalne valgustus Austriast

EGLO on üks edukamatest dekoratiivsete valgustuslahenduste valdkonnas kodudele. Alates 1980. aastast on EGLO ka rahvusvaheliselt tegev. Täna tarnitakse neid kõrgekvaliteetseid eluruumide jaoks mõeldud valgusteid 70 filiaali kaudu üle terve maailma.

Ettevõte, mis on pühendunund alates 1823. aastast klaaskäsitööle, on traditsiooniline ettevõte J. & L. LOBMEYR GmbH : joogiklaasist ning veekannust kuni vaaside ja kristallvalgustiteni. Neid Viinis asuva ettevõtte eksklusiivseid tooteid võib näha ooperimajades, kontserdisaalides, muuseumites ja luksushotellides Euroopast Aasiani.

Bakalowits Licht Design GmbH alustas eksporti juba 1885. aastal Ameerikasse ja Aasiasse ning tutvustas oma kristall-lühtrit 1900. aastal Pariisi maailmanäitusel.

XAL GmbH toodab valgusteid ja valgussüsteeme nii kaupluste, büroode, hotellide kui eluruumide jaoks. Umbes 400 kaastöötajat tegelevad arenduse, tootmise ja turundusega 16 ettevõttes 7 riigis. Firma peakorter asub Grazis, tähtsamad tütarettevõtted asuvad Münchenis, Zürichis, Londonis ja New Yorgis.

Austria tarbekaupade tööstus täna ja eile

Kas Te teadsite, et mitmed tooted, mis kaunistavad ja kergendavad tarbijate argipäeva kogu maailmas, on sündinud Austria leiutajate geniaalse mõttetöö tulemusena? Nii arendas Josef Madersperger välja õmblusmasina, Peter Mitterhoferile oleme tänu võlgu kirjutusmasina leiutamise eest, esimese portreeobjektiivi ehitas Peter Wilhelm Friedrich von Voigtländer. Carl Auer von Welsbach optimeeris gaasivalguse ja elektrilambi.

Ja tänapäeval? Täna leiate Austrias mitmeid firmasid, mis pakuvad 

  • nõustamist ja projekteerimist
  • masinaid
  • seadmeid ja tarvikuid
  • disaini

ja seega tarbekaupade tööstuse mitmekülgseid vajadusi arvestavaid individuaalseid lahendusi.

Individuaalsed lahendused

Austrias leiavad sobiva pakkumise nii valdkonna tõeliselt suured tegijad kui ka tarbekaupade tootmise spetsialistid. Alates nõustamisteenustest kuni spetsiaalsete tööriistadeni, tootmisliinidest süsteemsete lahendustena kuni kõrgeima turusegmendi tootedisainini: tarbekaupade tootmise kõikide valdkondade teenuste jaoks on Austrias kompetentne, ekspordile orienteeritud pakkuja.

Nii kasutavad näiteks kasiinod 60 riigis Austria Firma Novomatic , varustust ja oskusteavet, ta on selles valdkonnas juhtiv, talle kuuluvad rahvusvahelised kihlveobürood ning ta pakub oma klientidele mitmekülgset kasiinohaldust.

Maailma parimatele kunsti valdkonnas on Austria ART for ART Theaterservice GmbH oma komplekssete pakkumistega teatri- ja ooperilavade usaldusväärseks partneriks. Tema soovitusnimekirjast leiab teiste seast sellised majad nagu Metropolitan Opera New York, Theatre des Champs Elysées Paris ning Hyogo Art Performing Centre Japan.

Tootedisain

Areng perfektse, ajakohase tööstus- ja tootedisaini suunas on viimasel aastatel toonud Austrias kaasa arvukate firmade rajamise, mis tegelevad edukalt kujunduse turundusfaktoriga. Selliste ettevõtete tulemused tootekujunduse valdkonnas ei avaldu mitte ainult nende klientide rõõmustavates müüginumbrites, vaid ka rahvusvahelistes disainiauhindades.

Eriti kosmeetika valdkonnas, kus sageli langetatakse otsus silmadega, milline pakend on kõige atraktiivsem, pakub ALPLA WERKE Alwin Lehner GmbH & Co KG oma suurte tehnoloogiliste võimalustega innovatiivsete toodete moodsat töötlust. Ettevõte kuulub maailma juhtivate ettevõtete hulka turu ja tehnoloogia valdkonnas, mis tegeleb plastpakenditega.

MARETO Kunststoffverarbeitung GmbH Parndorfis Burgenlandi liidumaal varustab oma huulepulkade, huulehooldusvahendite ja plasttuubidega suurimaid kosmeetika valdkonnas ning ekspordibn oma toodangust 99% .

Uued turud

Väikse kodumaise turu tõttu on Austria firmade jaoks eriti oluline uute sihtrühmade võitmine. Need kogemused suurendavad Austria ettevõtete ekspordikompetentsi. Olgu see siis tehnikadisain firmale Silver Agers või perfektne toode kasvavate turgude tarbijatele – Austria firmad on Teile ideaalseteks partneriteks uute turgude hõivamisel.

Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA