Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Krótki przegląd

Austriaccy producenci dóbr konsumpcyjnych dostarczają swoje wyroby nie tylko na rynek austriacki, ale odznaczają się także dużym doświadczeniem w ich eksporcie. Czy to artykuły dekoracyjne i wypsażenia wnętrz, oświetlenie, tekstylia, porcelana, najwyższej jakości kieliszki do wina, biżuteria z kryształów lub gry - z Austrii pochodzą wyroby dla odbiorców na całym świecie. Zaznaczyć należy także, iż za wieloma produktami dostępnymi na rynkach stoją austriacke wzornictwo, urządzenia, engineering i technika kontrolna.

Treść

Świadomość tradycji i zorientowanie na przyszłość: artykuły konsumpcyjne dla rynków zagranicznych

Austriaccy producenci dóbr konsumpcyjnych i lifestylowych są szczególnie wyczuleni na zmiany stylu życia i zmiany zachodzące w ważnych segmentach konsumenckich. Liczne małe i średnie zakłady z długą tradycją firmową, wytwarzające swoje produkty w sposób manufakturowy dla klientów w kraju i za granicą, uzupełniają ofertę światowych producentów z Austrii.

Nie tylko w przypadku klasycznych produktów lifestylowych, lecz także w stosunku do dóbr konsumpcyjnych codziennego użytku zachowanie najwyższych standardów jest dla austriackich producentów czymś oczywistym. Niezależnie od tego, czy to rynek masowy czy też towary luksusowe, austriackie produkty są synonimem zaufania, jakości i rzetelności.

Biżuteria i akcesoria

Biżuteria i akcesoria z Austrii podbiły świat. Ekskluzywna kryształowa biżuteria z firmy Swarovski jest dowodem na to, że przed kreatywnym wzornictwem i produktami wysokiej jakości międzynarodowe rynki stoją otworem. Ta tyrolska firma specjalizuje się z jednej strony w producji elementów kryształowych dla kreatorów mody, dekoratorów wnętrz i specjalistów od oświetlenia. Z drugiej strony w 1150 sklepach na całym świecie oferowana jest biżuteria i akcesoria z kryształów. Także z Austrii pochodzi wytwarzana dla wymagających klientów biżuteria złota i srebrna.
Firma Hirsch wytwarza najwyższej jakości paski do zegarków i od 2003 roku jest głównym dostawcą szwajcarskich producentów luksusowych zegarków.

Na rynkach zagranicznych kupić można także okulary z Austrii. Pochodząca z Linz firma Silhouette International posiadająca 13 spółek córek i przedstawiciestw handlowych w ponad 100 krajach produkuje wysokiej jakości okulary, m.in. ramki z tytanu, które dostarczane są do klientów na całym świecie.

Upominki, gry, artykuły biurowe

Austria ma dużo do zaproponowania rynkom konsumenckim na całym świecie. Oferta jest różnorodna: od szklanych kul ze śniegiem przez wyroby przemysłu artykułów upominkowych oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych aż po stemple wiodących firm: austriackie wyroby konsumpcyjne mają swój wyjątkowy charakter.

Austriaccy producenci gier oferują szroką gamę gier planszowych, karcianych oraz zespołowych i są wśród nich produkty klasyczne, ale też wiele nowości. Założona w 1824 roku wiedeńska fabryka Ferd. Piatnik & Söhne oferująca gry, puzle i karty do gry obecna jest w ponad 60 państwach. Zabawki dla dzieci z masywnego austriackiego drewna cieszą się na światowych rynkach podobną popularnością, jak solidne i bezpieczne zabawki wykonane z tworzyw sztucznych wg wysokich standardów jakości.

W obszarze materiałów biurowych Austria reprezentowana jest na rynkach międzynarodowych przez wiele firm. Papier oraz pieczątki produkcji austriackiej znajdują odbiorców na cały świecie.
Firma Trodat GmbH z Wels w Górnej Austrii jest wiodącym producentem stempli samobarwiących oraz maszyn do grawerowania laserowego. Jako pionier w swojej dziedzinie firma Trodat eksportuje 98% swojej produkcji do 160 państw.

Ekskluzywność liczy się na rynkach światowych

Ta nazwa jest synonimem najwyższej jakości kieliszków do wina: Riedel Glas - produkty przedsiębiorstwa rodzinnego z Kufstein w Tyrolu. Jakość kieliszków Riedel zachwyciła także znawcę win Roberta Parkera: „The finest wine glasses for both technical and hedonistic purposes are those made by Riedel.“

Anne-Sophie Mutter, Chee-Yun, Barre Philips oraz wielu innych światowej rangi muzyków stawia na struny z Austrii: firma Thomastik-Infeld z Wiednia produkuje od 1919 wysokiej jakości struny do gitar, kontabasów i skrzypiec.

Dekoracyjne i funkcjonalne oświetlenie z Austrii

EGLO jest jednym z odnoszących ogromne sukcesy oferentów oświetlenia dekoracyjnego do mieszkań. Od połowy lat 80 firma działa również za granicą. Obecnie produkty firmy EGLO sprzedawane w ponad 70 przedstawicielstwach firmy trafiają do klientów na całym świecie.

Przedsiębiorstwem produkcyjnym zdobywającym od 1823 roku uznanie w rzemiośle szklarskim jest firma J. & L. LOBMEYR GmbH . Jej oferta sięga od szklanek poprzez dzbanki aż po wazy i kryształowe świeczniki. Ekskluzywne wyroby firmy znajdują się w operach, salach koncertowych, muzeach oraz luksusowych hotelach od Europy po Azję.

PrzedsiębiorstwoBakalowits Licht Design GmbH eksportuje od 1885 roku do Ameryki i Azji oraz prezentowało swoje kryształowe żyrandole w 1900 roku na wystawie światowej w Paryżu.

FirmaXAL GmbH produkuje oświetlenie i systemy oświetleniowe do sklepów, biur, hoteli i mieszkań. 400 pracowników zatrudnionych w 16 przedstawicielstwach w 7 krajach zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą wyrobów. Główna siedziba firmy znajduje się w Graz, zaś najważniejsze spółki córki w Monachium, Zurychu, Londynie i Nowym Yorku.

Austriacki przemysł dóbr konsumpcyjnych wczoraj i dziś

Czy wiedzieli Państwo, że wiele produktów, które codziennie ułatwiają życie konsumentom na całym świecie powstała dzięki innowacyjności austriackich wynalazców? Josef Madersperger wynalazł maszynę do szycia, Peterowi Mitterhoferowi zawdzięczamy maszynę do pisania, pierwszy obiektyw portretowy został zbudowany przez Petera Wilhelma Friedricha von Voigtländer. A Carl Auer von Welsbach udoskonalił oświetlenie gazowe i żarówkę.

A dzisiaj? Dzisiaj w Austrii znajdą Państwo wiele firm, które oferują

  • Doradztwo i engineering
  • Maszyny
  • Urządzenia i osprzęt
  • Design
i indywidualne rozwiązania dla zróżnicowanego przemysłu dóbr konsumpcyjnych.

Indywidualne rozwiązania

W Austrii w równym stopniu duże firmy, jak i specjaliści z branży dóbr konsumpcyjnych znajdą dla siebie odpowiednią ofertę. Od usług doradztwa po narzędzia specjalistyczne, od linii technologicznej po wzornictwo z górnych segmentów rynku: dla wszystkich usług z obszaru produkcji dóbr konsumpcyjnych znajdzie się kompetentny i zorientowany na eksport oferent.

I tak na przykład kasyna w ponad 60 państwach stosują wyposażenie i know-how austriackiej firmy Novomatic , lidera na rynku, prowadzącego także punkty bukmacherskie i oferującego swoim klientom kompleksowe zarządzanie kasynami.

Ze swoim pakietem usług dotyczących ralizaacji przedstawień operowych i teatralnych firma ART for ART Theaterservice GmbH jest niezawodnym partnerem dla najlepszych ośrodków kultury świata. Na jej liście referencyjnej jest m.in. Metropolitan Opera New York, Champs Elysées Paris oraz Hyogo Art Performing Centre Japan.

Wzornictwo produktów

Rozwój branży wzornictwa przemysłowego i produktów w ostatnich latach doprowadził w Austrii do utworzenia licznych przedsiębiorstw, które z sukcesem działają w branży marketingowej, jaką jest wzornictwo. Ich osiągnięcia w dziedzinie projektowania produktów nie tylko odzwierciedlają się w pozytywnych statystykach sprzedaży ich klientów, lecz także w międzynarodowych nagrodach w zakresie projektowania.

Szczegółnie w kosmetyce, gdzie często decyzja podejmowana jest na podstawie wyglądu opakowania firma ALPLA WERKE Alwin Lehner GmbH & Co KG posiadająca duże możliwości technologiczne oferuje nowoczesne wdrażanie produktu. Przedsiebiorstwo należy do wiodących oferentów w dziedzinie opakowań z tworzyw sztucznych.

Firma MARETO Kunststoffverarbeitung GmbH z Parndorf w Burgenlandzie zaopatruje w swoje pomadki i sztyfty pielęgnacyjne do ust największych oferentów branży kosmetycznej. 99% produkcji skierowana jest na eksport.

Nowe rynki

Niewielki krajowy rynek sprawia, że austriackie przedsiębiorstwa muszą zdobywać nowe grupy docelowe. Doświadczenia w tym zakresie wpływają na kompetencje eksportowe austriackich firm. Czy to wzornictwo techniczne dla wymagających partnerów biznesowych czy też perfekcyjne produkty przeznaczone dla konsumentów z rozkwitających rynków, austriackie przedsiębiorstwa będą Państwa idealnymi partnerami przy zdobywaniu nowych rynków.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA