Advantage Austria Zobraziť navigačný panel
Myslíme si, že ste z krajiny K Vašej lokálnej stránkeVoľba inej krajiny

Prehľad

Rakúski výrobcovia spotrebného tovaru nedodávajú len pre zákazníkov doma, ale aj v zahraničí. Či ide o zariadenie, dekoračné predmety, osvetlenie, textil, porcelán, kvalitné poháre na víno, šperky z krištáľu alebo hračky – z Rakúska pochádzajú produkty, ktoré putujú k zákazníkom do celého sveta. A nielen to: za mnohými produktmi spotreby a lifestyl-u na medzinárodných trhoch sa skrývajú dizajn, stroje a zariadenia, inžiniering a kontrolná technika pochádzajúce z Rakúska.

Obsah:

S citom pre tradíciu a zamerané na budúcnosť: spotrebný tovar pre svetový trh

Rakúski výrobcovia spotrebného tovaru a lifestyle produktov majú mimoriadne dobrý cit pre zmenu životného štýlu a zmeny v dôležitých spotrebiteľských segmentoch. Ponuka zahŕňa okrem niekoľkých veľkých svetových značiek početné produkty s kvalitou ručnej výroby, ktoré sú vyrábané a celosvetovo predávané malými a strednými podnikmi s dlhou firemnou tradíciou.

Nielen pri klasických lifestyle produktoch, ale aj pri tovare dennej spotreby je pre rakúskych výrobcov dodržiavanie najvyšších štandardov prioritou a samozrejmosťou. Masový trh alebo luxusný tovar: Produkty z Rakúska znamenajú dôveru v kvalitu a spoľahlivosť.

Šperky a doplnky

Šperky a doplnky z Rakúska dobyli svet. Exkluzívna bižutéria od firmy Swarovski ] dokazuje, že kreatívny dizajn a kvalitná práca otvára cestu na medzinárodné trhy. Firma je na jednej strane špecialistom na krištáľové komponenty pre odvetvie módneho priemyslu a pre oblasť osvetlenia a interiérov. Na druhej strane predáva táto tirolská firma celosvetovo vo viac ako 1.500 predajniach šperky a doplnky z krištáľu. Z Rakúska pochádzajú aj zlaté a strieborné šperky pre najnáročnejších zákazníkov z celého sveta. Rakúska firma Hirsch vyrába kvalitné remienky a je od r. 2003 hlavným dodávateľom švajčiarskeho luxusného hodinárskeho priemyslu.

Aj okuliare z Rakúska sú veľmi dobre zastúpené na medzinárodných trhoch. Firma Silhouette International z rakúskeho mesta Linz so svojimi trinástimi dcérskymi spoločnosťami a distribučnými partnermi vo viac ako 100 krajinách vyrába kvalitné okuliare, ale napr. aj rámy okuliarov z titánu, ktoré si môžu kúpiť zákazníci na celom svete.

Darčekový tovar, hračky, kancelárske potreby

Rakúsko má čo ponúknuť pre trhy konečných spotrebiteľov na celom svete. Ponuka je pestrá: Od tradičnej snehovej gule cez produkty darčekového priemyslu, ktoré bodujú vďaka najmodernejším kreatívnym riešeniam až po pečiatku od svetového lídra: spotrebný tovar z Rakúska má charakter.

Rakúske nakladateľstvá zamerané na hry a výrobcovia hračiek majú širokú ponuku doskových, kartových a spoločenských hier, pričom majú aj klasické hry a samozrejme že aj novinky. Viedenská továreň na výrobu hracích kariet Ferd. Piatnik & Söhne , ktorá bola založená v roku 1824 má so svojimi hrami, puzzle a hracími kartami zastúpenie vo viac ako 60 krajinách. Detské hračky z masívneho rakúskeho dreva sú žiadané na mnohých svetových trhoch rovnako ako robustné a pre deti vhodné voľnočasové hračky z umelej hmoty, ktoré sú vyrábané podľa najvyšších rakúskych štandardov kvality.

V trhovom segmente kancelárskych potrieb môže Rakúsko ponúknuť hneď viacero firiem, ktoré sa nachádzajú v popredí na medzinárodných trhoch. Papier a pečiatky rakúskej výroby nachádzajú odberateľov na celom svete. Firma Trodat GmbH z mesta Wels v Hornom Rakúsku je svetovým lídrom v segmente samofarbiacich pečiatok a laserových gravírovacích strojov. Ako priekopník medzinárodného pečiatkového priemyslu vyváža Trodat 98% svojich výrobkov do 160 krajín sveta.

Exkluzivita boduje na svetovom trhu

Toto meno je synonymom pre kvalitný pohár na víno: Riedel Glas . Kvalitné výrobky rodinnej firmy z mestečka Kufstein v Tirolsku. Kvalita pohárov na víno značky Riedel nadchýna aj vinárskeho pápeža Roberta Parkera: „The finest wine glasses for both technical and hedonistic purposes are those made by Riedel.“

Anne-Sophie matka, Chee-Yun, Barre Philips a mnoho ďalších hudobníkov svetového mena vsadilo na kvalitné struny z Rakúska: Firma Thomastik-Infeld z Viedne vyrába od roku 1919 kvalitné struny pre gitary, kontrabas a husle.

Dekoratívne a funkčné osvetlenie z Rakúska

EGLO je jedným z najúspešnejších dodávateľov dekoratívnych svetelných riešení pre oblasť domácnosti. Od polovice 1980-tych rokov pôsobí EGLO aj na medzinárodnej scéne. V súčasnosti je kvalitné osvetlenie bytov predávané vo viac ako 70 pobočkách do celého sveta.

Tradičnou firmou, ktorá sa od roku 1823 upísala najjemnejšiemu remeslu umeleckého stvárnenia skla je J. & L. LOBMEYR GmbH : paleta výrobkov zahŕňa pohár na vodu, krčah na vodu, vázy, ale aj krištáľové svietidlá. Exkluzívne produkty viedenskej firmy je možné vidieť v slávnych operných domoch, koncertných sálach, múzeách a luxusných hoteloch od Európy až po Áziu.

Bakalowits Licht Design GmbH vyvážala už v roku 1885 do Ameriky a Ázie a vystavovala v roku 1900 svoje krištáľové lustre na svetovej výstave v Paríži.

XAL GmbH vyrába svietidlá, osvetľovacie systémy pre obchody, kancelárie, hotely a obytné priestory. Celkovo pracuje v 16 závodoch v 7 krajinách na vývoji, výrobe a predaji až 400 pracovníkov. Hlavné sídlo spoločnosti sa nachádza v meste Graz a najdôležitejšie dcérske spoločnosti sú v Mníchove, Zürichu, Londýne a New Yorku.

Rakúsky priemysel spotrebného tovaru včera a dnes

Vedeli ste, že mnoho produktov, ktoré denne uľahčujú a skrášľujú život spotrebiteľom na celom svete, vzniklo vďaka pestrosti nápadov rakúskych vynálezcov? Josef Madersperger vynašiel šijací stroj, Peter Mitterhofer sa zaslúžil o vznik písacieho stroja, prvý objektív na portrétovanie skonštruoval Peter Wilhelm Friedrich von Voigtländer. Carl Auer von Welsbach zdokonalil plynové svetlo a žiarivku.

A dnes? V súčasnosti nájdete v Rakúsku mnoho firiem, ktoré ponúkajú

  • poradenstvo a inžiniering
  • stroje
  • prístroje a príslušenstvo
  • dizajn
a tým aj individuálne riešenia pre rozmanité potreby spotrebného priemyslu.

Individuálne riešenia

V Rakúsku nájdu pre seba vhodnú ponuku ako veľmi veľké subjekty v rámci odvetvia, tak aj špecialisti v oblasti výroby spotrebného tovaru. Od služieb poradenstva až po špeciálne nástroje, od výrobnej linky ako systémového riešenia až po dizajn produktu v hornom segmente trhu: pre všetky výkony v rozsahu výroby spotrebného tovaru sa nájde kompetentný a na vývoz zameraný dodávateľ.

Kasína vo viac ako 60 krajinách využívajú napríklad vybavenie a know-how rakúskej firmy Novomatic , ktorá je lídrom odvetvia a prevádzkuje aj medzinárodné stávkové kancelárie a ponúka svojim zákazníkom komplexný kasíno – manažement.

So svojimi kompletnými balíkmi služieb na realizáciu operných a divedelných produkcii je rakúska firma ART for ART Theaterservice GmbH spoľahlivým partnerom najlepších operných domov sveta. Jej zoznam referencií zahŕňa okrem iného inštitúcie ako Metropolitan Opera New York, Theatre des Champs Elysées Paris a Hyogo Art Performing Centre Japan.

Produktový dizajn

Vývoj smerom k perfektnému, modernému priemyselnému a produktovému dizajnu viedol v ostatných rokoch v Rakúsku k založeniu mnohých firiem, ktoré sa úspešne zaoberajú marketingovým faktorom „stvárnenie“. Ich výkony na poli stvárnenia produktov neústia len do potešujúcich čísel v predajnosti u zákazníkov, ale zdobia ich aj medzinárodné dizajnérske ocenenia.

Predovšetkým v oblasti kozmetiky, kde rozhoduje v nezanedbateľnej miere práve ľudské oko o tom, ktoré balenie zvíťazí, ponúka firma ALPLA WERKE Alwin Lehner GmbH & Co KG so svojimi veľkými technologickými možnosťami modernú realizáciu inovatívnych produktov. Firma patrí celosvetovo k lídrom na trhoch a v technológiách obalov z umelých hmôt.

FirmaMARETO Kunststoffverarbeitung GmbH v mestečku Parndorf v Burgenlande dodáva svoje rúže na pery, liečivé balzamy na pery a tuby z umelej hmoty najväčším kozmetickým firmám a podiel vývozu predstavuje 99%.

Nové trhy

Malý domáci trh núti rakúske firmy prenikať k novým cieľovým skupinám. Tieto skúsenosti sa odrážajú na kompetentnosti v oblasti exportu rakúskych firiem. Či už ide o technický dizajn pre skupinu starších ľudí tzv. silver agers alebo dokonalý produkt pre konečných spotrebiteľov na prekvitajúcich trhoch: rakúske firmy sú ideálnym partnerom pri objavovaní nových trhov.

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA