Advantage Austria Показати навігацію

Архітектура

Halle mit Holzkonstruktion © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Ніде історія архітектури не пов’язана настільки гармонічно із сучасністю, як в Австрії. Архітектурні перлини усіх епох можна знайти в Австрії практично в кожному населеному пункті. Проте сучасна архітектура також може гордитися чудовими прикладами.

зміст:

Традиції та інновації

Отто Вагнер і Адольф Лоос, Роланд Лайнер та Форарльберзька архітектурна школа, примарно-утопічні архітектурні форми Ганса Голляйна і Кооп Гіммельблау збагатили палітру ідентичних архітектурних позицій в Австрії.

Визначальними елементами австрійської архітектури є:

 • комунальне житлове будівництво у Відні після 1919 року;
 • архітектурна підкорення альпійських ландшафтів;
 • ремісниче обґрунтована регіональна архітектурна культура в окремих федеральних землях

Нові архітектурні завдання, нові форми забудови, а також нові технології в значній мірі диверсифікували сучасну архітектурну сцену. Характерним для неї стала широка палітра напрямків, запропонованих новим поколінням. Спільним є те, що як неперервність, так і відсутність спадковості історичних позицій свідомо відображаються і знаходять своє вираження у власних автономних течіях.

Напрямки і структури

Протягом останніх років в Австрії спостерігається зростання попиту на високоякісну архітектуру. З боку оферентів слід відзначити наявність розриву між численними малими і небагатьма великими архітектурними бюро.

В залежності від структури підприємств розрізняють три основні групи:

 • класичні архітектурні бюро:
  Найчастіше вони представлені середнім поколінням архітекторів. Їх основною сферою діяльності є проектування та планування, спеціалізація здійснюється в залежності типів будинків.
 • великі бюро:
  Для них характерна велика кількість співробітників, а також численні партнери. Велика увага приділяється вербуванню клієнтів та маркетингу. Найчастіше такі бюро пропонують комплексні пакети від консультаційного обслуговування будівництва до внутрішнього облаштування.
 • молоді бюро:
  Вони виникають, найчастіше, в результаті об’єднання самостійних партнерів, презентовані професійними об’єднаннями чи корпораціями. Як правило, вони мають інноваційний та міждисциплінарний характер, окрім архітектурних послуг вони пропонують також послуги щодо графіки, дизайну та інші креативні послуги.

Банки даних онлайн www.nextroom.at і http://www.austria-architects.com/en пропонують численну інформацію про архітектурну галузь в Австрії. Молоді бюро об’єдналися в архітектурну спілку за інтересами: IG Architektur .

Будівельна промисловість

Валова вартість виробленої продукції австрійської будівельної промисловості оцінюється майже в 30 млрд. євро, в ній зайняті чверть мільйона працівників, що зробило галузь важливим економічним чинником в Австрії.

Нинішня висока кон’юнктура спирається сьогодні в значній мірі на прискорену розбудову інфраструктури, серед іншого, це будівництво нових вокзалів за замовленням австрійської залізниці (ÖBB), спорудження стадіонів для проведення чемпіонату Європи 2008, а також розбудова віденського аеропорту. Ці заходи служать для того, щоб зміцнити позиції Австрії як місцезнаходження підприємств та створити основу для економічного розвитку в наступні роки.

Платформа http://www.leitbetriebe.at/en має багатий банк даних онлайн про усі провідні австрійські будівельні компанії. Деякі з них мають репутацію покровителів сучасної архітектури. Це такі компанії, як "Wienerberger Ziegelindustrie", "Porr", "Hazet", "Eternit" чи "Pro:Holz Austria".

Забудовники та підрядники

За кожною спорудою стоїть не лише архітектор, але також і заудовник. Найкращим забудовникам в Австрії присвоюється, починаючи з 1967 року, премія забудовників .

Цілий ряд великих підрядників роблять значний внесок до справи підтримки та поширення австрійської архітектури. Це, наприклад, такі компанії, як BIG: федеральне товариство нерухомості (Bundesimmobiliengesellschaft) , Kallco чи Mischek .

Охорона історичних пам’яток

Охорона історичних пам’яток в Австрії – це справа федерального уряду. В той же час регулювання будівельної галузі (виділення територій, охоронні зони тощо) знаходяться в компетенції громад та федеральних земель. Центральною інституцією щодо охорони, реставрації та фінансування виступає Федеральне агентство охорони пам’яток (Bundesdenkmalamt).

Державне піклування щодо охорони пам’яток в Австрії сягає своїми коренями в середину ХІХ століття, коли була створена імператорська „K.K. центральна комісія“. В 1923 році був прийнятий закон про охорону пам’яток, який не втратив своєї чинності і донині. Частка охорони пам’яток від загального архітектурного об’єму становить сьогодні в Австрії близько 2%, що в європейському вимірі є досить низьким показником.

Цілий ряд об’єднань за інтересами і платформ борються за дотримання і збереження архітектурної культурної спадщини. Це, зокрема:

Забудова міст та регіональне планування

Австрія славиться своїми традиціями не лише в архітектурі, але також у сфері забудови міст. Вже в середині ХІХ століття деякими віденськими програмами забудови міста цікавилися інші європейські столиці. План генеральної забудови, розроблений Отто Вагнером у 1892 році, чи радикально концентрична концепція великого міста, запропонована в 1911 році, створили перспективну базу для дебатів, що тривають і донині.

Державні повноваження щодо регіонального планування віддані в Австрії федеральним землям та громадам. Для координації цих процесів було створено Австрійську Раду землекористування (Österreichische Raumordnungskonferenz, ÖROK), яка є спільною установою федерації, земель та громад. Рішення Ради носять рекомендаційний характер.

Більше інформації Ви знайдете на таких сторінках:

Передача досвіду та дискусія

Представництва за інтересами

Незалежні архітекторські ініціативи

Бази даних онлайн

Інституції

Фестивалі

автор::
Doris Rothauer / Büro für Transfer
Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA