Advantage Austria Показати навігацію

Контент і мультимедіа

Frau liest im roten Buch © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Традиції зустрічаються з інноваціями – саме так можна найкраще описати австрійські різносторонні галузі контенту і мультимедіа. Ця сфера простягається від літератури та видавничої справи до індустрії мультимедіа, виготовлення програмного забезпечення та інтернету, де пропонують свої послуги та інновативну продукцію як великі, так і численні мікрокомпанії та фірми.

зміст:

Традиції та інновації

Традиції у галузі контенту можна черпати, в першу чергу, з багатої історії австрійської літератури. Артур Шнітцлер, Штефан Цвайґ, Марія-Ебнер фон Ешенбах, Одон фон Горват, Робет Музіль − перелік найбільш відомих австрійських письменників дуже довгий.

В австрійській повоєнній літературі нові дороговказуючі імпульси задала „Віденська група”, котра згуртувалася навколо Г.С.Артмана та Фрідріха Ахляйтнера. В драматургії австрійські письменники також досягли великих успіхів, як, наприклад, Томас Бернгард чи Ельфріда Єлінек, творчість яких була нещодавно відзначена Нобелівською премією.

Інновації в австрійському контентному та мультимедійному ландшафті спостерігаються, перш за все, у сфері електронних медійних засобів, які швидко розвиваються. Австрійська галузь електронного контенту презентує себе як частину вітчизняної креативної економіки.

ПІДРОЗДІЛИ ТА СТРУКТУРИ

В багатогранному австрійському контентному та мультимедійному ландшафті слід розрізняти традиційну економіку контенту та сферу електронного контенту.

Традиційна економіка контенту:

 • література
 • видавнича справа
 • друковані ЗМІ

Сфера електронного контенту:

 • мультимедіа
 • програмне забезпечення
 • індустрія ігор
 • інтернет

Австрійська літературна та видавнича галузь підкуповує внутрішнім розмаїттям. В структурному плані їй, в порівнянні з молодшою контентною індустрією, притаманна відностно чітка структуризація. В послідовності видів діяльності, що створюють вартість продукту, після художньої творчості письменника слідує організаційна діяльність видавництв, продукція друкарень і, нарешті, розповсюдження продукції, що супроводжується збутом через книгарні.

На відміну від традиційної економіки контенту, у мультимедійній сфері передаються цифрові змісти. Електронна складова австрійського контентного та мультимедійного ландшафту багатогранна, гетерогенна і важко піддається структуризації. Межа між дизайном та рекламною економікою дуже розпливчаста. Найчастіше електронний контент і мультимедійну економіку визначають як підгалузь індустрії інформаційних технологій, з позиціонуванням всередині сегменту програмного забезпечення.

Після ринкового буму протягом 90-х років галузь інформаційних технологій останніми роками в усьому світі перебуває у стані стагнації. Проте, всупереч загальній тенденції, австрійська креативна галузь сектору інформаційних технологій − перш за все мультимедіа − продовжує розвиватися. Креативні ідеї впроваджуються, головним чином, в динамічному секторі розробки ігор та програмного забезпечення. Особливо австрійська галузь розробки програмного забезпечення та мультимедіа звертає на себе увагу завдяки креативному потенціалу.

Література, видавнича справа і друковані засоби масової інформації

Австрійська авторська сцена

Найбільш креативна сфера в традиційній економіці контенту, мистецька продукція, продовжує динамічно розвиватися. З 1990 року австрійська літературна сцена звертає на себе увагу завдяки втішному зростанню кількості авторів на 30%. Цей австрійський феномен призвів до „відродження” традиційної книги.

Все частіше молоді австрійські автори святкують успіх на міжнародних книжкових ярмарках. Нагороди отримали такі представники австрійської сучасної літератури, як Данієль Кельманн, Вольф Гаас, Данієль Ґлаттауер, Вальтер Каппахер.

Австрійський літературний дім пропонує потужну базу даних австрійської літератури ХХ і ХХІ століття.

Видавнича справа

Австрійська креативна економіка нараховує близько 1.000 видавництв. Часто окремі видавництва об’єднуються, головним чином, для того, щоб утвердитися на важливому німецькому ринку. В австрійських видавництвах, які є сполучною ланкою між книгарнями та автором, публікуються щороку близько 5.000 книжок. Майже половина усіх австрійських видавництв розміщена у Відні.

Вибірка найважливіших австрійських видавництв:

Друковані ЗМІ

Висока концентрація на австрійському ринку засобів масової інформації, які регулярно виходять друком, є унікальним явищем в міжнародному плані. В секторі щоденних газет домінують п’ять видавців:

Австрійський сектор культурних ЗМІ представлений більш різнопланово і пропонує також для інших галузей креативної економіки регулярні тематичні публікації.

МУЛЬТИМЕДІА ТА ЕЛЕКТРОННИЙ КОНТЕНТ

Австрійська галузь електронного контенту і мультимедіа є розмаїтою, різноплановою та важко піддається структуризації. Межа між дизайном та рекламною економікою дуже розпливчаста. Найчастіше електронний контент і мультимедійну економіку визначають як підгалузь індустрії інформаційних технологій, з позиціонуванням всередині сегменту програмного забезпечення. Сюди належать:

 • мультимедіа
 • програмне забезпечення
 • індустрія ігор
 • інтернет та мобільний зв’язок

На відміну від традиційної економіки контенту, у мультимедійній сфері передаються цифрові змісти. Багато австрійських підприємств, представлених на ринку мультимедіа, пропонують продукцію та оформлення мультимедійних послуг з креативно-мистецьким ухилом.

Мультимедіа

Креативна сфера „Мультимедіа” включає в себе діяльність компаній з акцентом на культурно- та мистецькоорієнтовані послуги з оформлення та програмування. На цей креативний сегмент в Австрії припадає близько 10% виготовлення програмного забезпечення чи надання відповідних послуг, що складає 1% усього ринку інформаційних технологій.

Креативна галузь сектору інформаційних технологій, особливо сфера мультимедіа, а також використання контенту на мобільних платформах викликають все більший інтерес.

Платформа "Креативний простір" дає можливість отримати уявлення про розмаїття послуг, чим користуються провайдери цих послуг, а тому охоче розміщують про себе інформацію на цій платформі.

Відень є найважливішим місцем знаходження компаній, які спеціалізуються на діяльності у сфері мультимедіа та електронного контенту. Це пояснюється, в першу чергу, економічною інфраструктурою, а також наявністю кваліфікованої робочої сили. У західній Австрії діють провайдери мультимедіа для туристичного сектору.

Програмне забезпечення

Внаслідок глобального розвитку виробники програмного забезпечення є саме тими, хто повинен долати труднощі, повязані з високою ринковою концентрацією. Нові виробники програмного забезпечення повинні конкурувати з великими компаніями, які вже представлені у цій галузі. Тут діє принцип, відповідно до якого чим більше споживачів користуються однаковим програмним забезпеченням, тим корисніше це для кожного з них і тим вищим є прибуток великих компаній.

Як свідчать дані про обіг коштів, на австрійському ринку домінують міжнародні провайдери. Вітчизняні виробники програмного забезпечення спеціалізуються, головним чином, на заповненні ще наявних ринкових ніш. Так, наприклад, такі австрійські провайдери програмного забезпечення, як s IT Solutions чи Raiffeiseninformatik .

Перелік австрійських виробників програм Ви можете знайти на веб-сторінці світ комп’ютерів чи за інтернет-адресою www.top1001.at . Інтернет-портал газети про інформаційні технології Monitor також пропонує докладну інформацію щодо австрійського ландшафту програмного забезпечення.

Компанії, які пропонують рішення, подано на сайті Open Source Experts .

Індустрія ігор

Ігровий ринок структурований на три різних сегменти:

 • Power-Gaming:
  Пропонуються ігри для відносно невеликої групи споживачів, які уже мають необхідне устаткування, технічні ноу-хау та достатньо часу.
 • Ігрові консолі:
  В сегменті ігрових консолей домінують три міжнародні компанії. З огляду на таку сильну концентрацію, наступними роками в Австрії очікуються лише мінімальні зміни в цьому сегменті.
 • Casual Gaming:
  На відміну до Power-Gaming, ця продукція призначена для користувачів, які не мають комплексного устаткування і цікавляться легкодоступними ігровими пропозиціями. Продукція у сфері Casual Gaming використовується через інтернет чи за допомогою мобільних технологій. З огляду на доступність продукції цієї групи, цей сегмент ринку перебуває в Австрії на етапі зростання.

Інтернет і мобільний зв’язок

На австрійському ринку створено чудові передумови для провайдерів послуг інтернету та мобільного зв’язку. Австрія належить до європейських країн з найвищим рівнем поширення інтернету та надзвичайно щільною мережею мобільного зв’язку.

Компанія ISPA , яка представляє інтереси провайдерів послуг інтернету, регулярно організовує різні заходи.

У "Квартирі цифрової культури" в музейній резиденції Відня можна знайти численні мережеві ініціативи, такі як, наприклад, quintessenz , Funkfeuer а також представництво компанії ARS Electronica Center.

Представництва за інтересами та платформи

Мережа технологій Content Industries
Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA