Advantage Austria Показати навігацію

Реклама та PR ("паблік рілейшенз" / зв’язки з громадськістю)

schwebende Buchstaben © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Золото в жанрі телевізійних рекламних фільмів у Нью-Йорку, золото в Монтре (Швейцарія), переможець конкурсу Newspaper Marketing Award (INMA), платиновий та двічі золотий володар премії Effie (за успішні рекламні кампанії). Не лише великі підприємства австрійської індустрії комунікацій святкують свої успіхи, але також і маленькі агенції роблять свій креативний вклад, що відрізняється від класичної реклами, у рекламну та PR-галузь.

зміст:

Традиції та інновації

Комунікаційна галузь є однією з наймолодших галузей креативної економіки в Австрії. Перші австрійські рекламні агенції виникли в період економічного піднесення у 60-і роки ХХ століття . З тих пір комунікаційний сектор постійно розширювався і сьогодні є однією з найбільш динамічних економічних галузей. Особливо динамічно розвиваються протягом останніх років сфери прямого маркетингу, PR, менеджмент заходів і, особливо, онлайн-реклама.

Цікава тенденція австрійського комунікаційного сектору – це схильність до надання перехресних послуг. Межа між комерційною рекламою та класичними креативними сферами все частіше стає непомітною. Динамічний розвиток таких дисциплін, як корпоративний чи комунікаційний дизайн служить подальшому зрощенню дизайну та реклами. Акустичний супровід реклами серійних марок виникає із взаємного впливу реклами та музики.

Підрозділи та структури

Австрійська комунікаційна галузь характеризується швидкою динамікою розвитку. До спілки рекламної та маркетингової комунікації входить сьогодні більше 20.000 активних членів. Протягом останніх 10 років кількість членів спілки зросла більш, ніж удвічі.

Третина підприємств – це одноосібні фірми. Це свідчить про те, що, подібно як і в інших галузях австрійської креативної економіки, тут відбувається сильна диференціація ринку. Поряд з кількома великими компаніями на ринку присутні численні маленькі агенції та одноосібні фірми.

Спеціальності

Фахова спілка рекламної та ринкової комунікації Палати економіки Австрії розрізняє такі професійні групи:

 • рекламні агенції
 • рекламний графічний дизайн
 • PR-консалтинг
 • рекламна архітектура
 • виготовлення зовнішньої реклами
 • дослідження ринку та опитування
 • розповсюдження реклами
 • розміщення реклами
 • прямий маркетинг та каталоги адрес
 • організація та проведення заходів
 • мультимедійні заходи
 • залучення спонсорських коштів

Всередині галузі австрійської рекламної та комунікаційної сфери існує поділ на два сектори:

 • Above-the-line-реклама (класична реклама) – це традиційна реклама, за допомогою якої до потенційних клієнтів звертаються через такі ЗМІ, як газети, плакати, телебачення чи радіо.
 • Below-the-line-реклама („некласична“ реклама) охоплює в тому числі PR, виставки, ярмарки, спонсорство, організацію заходів, прямий маркетинг чи онлайн-рекламу.

Креатив і виробництво

Креатив – це творче ядро комунікаційної галузі. Найчастіше його розуміють як візуалізацію рекламних звернень (графічний / мистецький директор), а також як створення текстових звернень (упорядник рекламних текстів). Загальну координацію здійснює креативна дирекція. В невеликих агенціях дуже часто процеси створення та виготовлення рекламної продукції не відокремлюються один від одного. У великих агенціях існують, зазвичай, креативний відділ та відділ зв’язків з клієнтами, хоча часто такий поділ порушується, що зумовлено стратегічними та комунікаційними причинами. В рамках креативу робляться численні спроби подолати поділ на текст і графіку в творчому процесі.

Реклама

Австрійські креативники протягом останніх років все частіше звертають на себе увагу під час проведення міжнародних фестивалів рекламної творчості . При цьому успішною визнається творчість як філій великих міжнародних, так і чисто австрійських рекламних агенцій. Найбільш успішними в плані отримання відзнак за креативність у 2006 році стали такі компанії (вибірка):


В деяких великих рекламних агенціях зайняті до 100 працівників, проте набагато більше в Австрії є малих та одноосібних рекламних фірм , які, незважаючи на меншу потужність, знаходяться у вигідному положенні завдяки їх флексибельності в плані вибору сфери діяльності та креативному потенціалу, а тому змогли зайняти численні перспективні ніші в рекламному секторі ринку.

Фахові видання Horizont і Bestseller щороку публікують рейтинг креативних компаній для оцінки потенціалу креативності австрійської рекламної галузі.

Зв’язки з громадськістю

Австрійська PR-галузь молодша, ніж класичний рекламний сектор. На відміну від чистої реклами (що здійснюється з метою підвищень обсягів продажу), основним завданням PR є (внутрішня та зовнішня) комунікація, причому в першу чергу увага приділяється порозумінню, налагодженню стосунків та встановленню довіри.

Багато великих рекламних підприємств мають власні PR-відділи. Проте успішно розвиваються також ті PR-агенції, які займаються виключно цим видом діяльності:


Ви хочете більше дізнатися про австрійський PR-ландшафт? Відповідне дослідження проблем PR-ринку можна завантажити на сайті фахової спілки реклами та комунікації . А на сайті австрійської спілки "паблік рілейшенз" / Public Relations Verbandes Austria Ви можете знайти більше інформації на тему теорії та практики здійснення PR-діяльності.

Передача та підтримка

Комунікаційний сектор австрійської креативної економіки характеризується розмаїтою структурою, куди входять численні представництва за інтересами та спілки. Ось лише деякі з них:


Засоби масової інформації

Журнал Lürzer´s Archive виходить друком шість разів на рік, його видавцем є австрійський експерт з питань реклами Вальтер Люрцер. Журнал пропонує широкий огляд рекламної галузі.

Іншими ЗМІ, що висвітлюють проблематику комунікаційної галузі, є:

 • Der Horizont - тижнева газета, що присвячена висвітленню питань реклами, маркетингу та ЗМІ
 • Bestseller - виходить десять разів на рік і висвітлює закулісну проблематику комунікаційної галузі
 • Medianet - B2B-щоденна галузева газета
 • a3 Wirtschaftsverlag - журнал, присвячений ЗМІ, маркетингу та рекламі
 • Extradienst - журнал маркетингу та комунікації


Нагороди

В різних секторах австрійської комунікаційної галузі регулярно вручаються премії та інші відзнаки .
Найбільш вагомою відзнакою для креативників є Венера від Creativ Club Austria . Те ж саме стосується і присвоєння премії Effie.

Найвищими державними нагородами є:

 • державна премія за досягнення у рекламі
 • державна премія за досягнення у Public Relations

Іншими нагородами (вибірково) є:

Перелік найважливіших національних та міжнародних премій галузі Ви знайдете на веб-сторінці фахової спілки рекламної та маркетингової комунікації .

автор::
Doris Rothauer / Büro für Transfer
Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA