Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

Přehled

Zpracováním umělých hmot se zabývá více než 560 (NACE 222) rakouských firem s přibližně 26.600 zaměstnanci. Vedle umělohmotných surovin a výrobků z umělé hmoty se v Rakousku produkuje i celá řada pomocných látek pro výrobu a zpracování umělých hmot. Také rakouské podniky, které vyrábějí stroje pro zpracování umělých hmot, zaujímají mezinárodně důležitou pozici. Zde najdete přehled o tomto důležitém rakouském průmyslovém odvětví.

Obsah

Umělá hmota – výrobní surovina z Rakouska

Zpracování umělých hmot má u nás tradici: na přelomu 19. a 20. století zpracovávaly podniky v Rakousku celuloid, umělou rohovinu nebo galalit na knoflíky, šperky a jiné zboží. Dnes pak produkují rakouští výrobci a zpracovatelé umělých hmot výrobky v hodnotě cca 7,1 miliard euro.

Kvůli malému tuzemskému trhu se toto odvětví orientuje na export a mnohé firmy se téměř kompletně zaměřují jen na zahraniční trhy. Některé podniky vyrábějí umělé hmoty jako polyetylén nebo pěnový polystyren. Velmi důležité je také zpracování umělých hmot.

Nejdůležitější produkty

Nejdůležitější v Rakousku vyrobené produkty jsou:

  • obalové produkty (fólie, vlákna, kanystry, láhve atd.),
  • technické součásti pro výrobu automobilů, strojírenství a elektrotechniku,
  • trubky a stavební výrobky.

Stroje pro umělé hmoty – technika na nejvyšší úrovni

Rakouské podniky v oblasti strojních zařízení pro umělé hmoty úspěšně vyvážejí své výrobky do celého světa. Vysoký technický standard a know-how této inovativní části strojírenství se oceňuje na evropských i mezinárodních trzích.

Rakouští dodavatelé přitom nevyrábějí pouze stroje, ale poskytují navíc i moduly, nástroje a automatizaci, které zákazníkům zajišťují tu nejvyšší kvalitu. Dobré vzdělání odborníků, vysoké nároky na kvalitu a spojení s výrobci z jiných zemí pak patří k předpokladům jejich úspěchu.

Vynalézavost a nároky na kvalitu

Rakouští výrobci zařízení pro umělé hmoty se vyznačují obzvlášť velkou inovativností. K tomu samozřejmě patří i kvalitní vývoj a funkční zakázková výroba.

Österreichische Branchengruppe der Kunststoffmaschinenhersteller
Sdružení kovotechnického průmyslu
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Vídeň
Rakousko
 
+43 5 90 900/3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA