Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Przegląd

W zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych działa ponad 560 (NACE 222) austriackich przedsiębiorstw zatrudniających blisko 26.600 pracowników. Oprócz produkcji surowców i produktów z tworzyw sztucznych w Austrii wytwarzany jest szereg wyrobów służących do produkcji i obróbki tworzyw sztucznych. Także austriackie przedsiębiorstwa produkujące maszyny do przetwarzania tworzyw sztucznych odgrywają czołową rolę na rynkach międzynarodowych. Tutaj uzyskasz podstawowe informacje na temat tej ważnej branży austriackiego przemysłu.

Treść

Tworzywa sztuczne – produkt z Austrii

Przetwórstwo tworzyw sztucznych ma długą tradycję. Na przełomie wieku XIX i XX austriackie zakłady wytwarzały z celuloidu, sztucznego rogu, czyli galalitu, guziki, biżuterię i inne produkty. Obecnie austriaccy producenci i przetwórcy tworzyw sztucznych wytwarzają produkty o wartości około 7,1 mld euro.

Ze względu na mały rynek krajowy jest to branża zorientowana na eksport. Część zakładów produkuje niemal w całości na rynki zagraniczne. Niektóre przedsiębiorstwa wytwarzają polietylen lub spieniony polistyrol. Ważną rolę odgrywa przetwarzanie tworzyw sztucznych.

Najważniejsze produkty

Najważniejszymi produktami wytwarzanymi w Austrii są:

  • opakowania (folie, włókna, kanistry, butle itp.)
  • części techniczne do budowy pojazdów, maszyn i urządzeń elektrotechnicznych
  • rury i produkty budowlane

Maszyny do produkcji tworzyw sztucznych – technika na najwyższym poziomie

Austriackie przedsiębiorstwa z branży budowy maszyn do produkcji tworzyw sztucznych eksportują z dużym sukcesem na cały świat. Wysokie standardy techniczne oraz wiedza z tej innowacyjnej branży budowy maszyn są cenione na europejskich i międzynarodowych rynkach.

Austriaccy oferenci nie tylko produkują maszyny do produkcji tworzyw sztucznych, lecz również dostarczają moduły, narzędzia i automatykę, które z kolei gwarantują ich klientom najwyższą jakość i wydajność. Dobrze wykształceni specjaliści, wysoka świadomość jakości oraz bliska współpraca z producentami w innych krajach to czynniki sukcesu.

Bogactwo pomysłów i świadomość jakości

Austriaccy producenci maszyn do wytwarzania tworzyw sztucznych charakteryzują się wysoką innowacyjnością. Głównymi cechami tej branży są oczywiście wysokiej jakości produkty, będące efektem własnych badań i rozwoju oraz możliwość realizacji zleceń specjalnych.

Austriacka grupa branżowa producentów maszyn do wytwarzania tworzyw sztucznych
Zrzeszenie Przemysłu Metalowego
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Vienna
Austria
 
+43 5 90 900/3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA