Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

GENEL BAKIŞ

Plastik işlemeciliğinde 560'den (NACE 222) fazla Avusturya firması yaklaşık 26.600 çalışanıyla birlikte faaliyet göstermektedir. Plastik hammaddelerinin ve sentetik maddelerden yapılmış eşyaların yanı sıra, Avusturya'da plastik üretimi ve işlenmesi için de bir dizi yardımcı madde üretilmektedir. Plastik işlemeciliği için makineler üreten Avusturya firmaları da uluslararası alanda en ön sıralarda bulunmaktadır. Burada Avusturya'nın bu en önemli sanayi dalıyla ilgili genel bilgiler edinebilirsiniz.

İçerik:

PLASTİKLER: AVUSTURYA'DA İŞLENEN EN ÖNEMLİ MADDELER

Avusturya'da plastik işlemeciliği eski bir geçmişe sahiptir: 20. yüzyıl başlangıcında Avusturya firmaları selüloz, sentetik boynuz (Casein-Formaldehyd) ve galalit işleyerek, düğme, süs ve diğer eşyalar üretmekteydiler. Avusturyalı plastik üreticileri ve işleyicileri bugün yaklaşık 7,1 mlr. Euro kıymetinde eşya imal etmektedirler.

İç pazarın küçüklüğü nedeniyle sektör ihracata yönelmiştir. Bazı işletmeler neredeyse tümüyle yurt dışı pazarlarına yönelik üretim yapmaktadırlar. Bazı işletmeler polietilen ve köpürebilen polistirol gibi sentetik maddeler üretmektedirler. Plastiklerin işlenmesi de çok önemli bir yer tutmaktadır.

En Önemli Ürünler

Avusturya'da üretilen en önemli ürünler şunlardır:

  • Ambalajlama ürünleri (Folyolar, Fıçılar, Bidonlar, Şişeler vd.)
  • Otomobil, makine ve elektroteknik alanlarında kullanılan teknik kısımlar
  • Borular ve inşaat malzemeleri.

Plastik Makineler - Teknolojinin Ulaştığı En Son Nokta

Plastik makine imalatı alanında faaliyet gösteren Avusturya firmaları, başarılı bir şekilde bütün dünyaya ihracatta bulunmaktadırlar. Makine imalatı alanındaki yüksek standart, Know-how ve getirilen yenilikler, Avrupa ve dünya pazarlarında takdir ve beğeni toplamaktadırlar.

Avusturya firmaları sadece plastik makine imal etmekle kalmayıp, müşterilerine en yüksek kaliteyi garanti eden modüller, araçlar ve otomatizasyon da sunmaktadırlar. Bu başarıda iyi eğitimli uzman işgücü, yüksek kalite bilinci ve diğer ülkelerdeki üreticilerle kurulan ilişkiler önemli bir rol oynamaktadır.

Fikir Zenginliği ve Kalite Bilinci

Avusturyalı plastik makine üreticileri bilhassa yeniliklere olan ilgileriyle ön plana çıkmaktadırlar. Yüksek kaliteli ve fonksiyonel özel imalatlar elbette bunun doğal bir sonucudur.

Österreichische Branchengruppe der Kunststoffmaschinenhersteller
Metal Teknolojisi Sanayicileri Birliği
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Viyana
Avusturya
 
+43 5 90 900/3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA