Advantage Austria Zobraziť navigačný panel
Myslíme si, že ste z krajiny K Vašej lokálnej stránkeVoľba inej krajiny

Úspešný príbeh inovatívneho pekárstva na Slovensku

Hans a Emmi Naglreiter založili svoju spoločnosť v roku 1989 v Rakúsku: inovatívny koncept spájajúci tradičné regionálne suroviny s výnimočnou pekárňou a gastronomickým zážitkom. Manželia Naglreiterovci si zaumienili rozvinúť nový model podnikateľského konceptu.

Základné suroviny odoberajú výlučne od lokálnych dodávateľov, čím skracujú prepravné vzdialenosti, a tým chránia životné prostredie. Týmto spôsobom zaujali mnohých maloobchodníkov, cateringové spoločnosti, ako aj ďalších veľkých zákazníkov.

Naglreiter aktuálne zamestnáva takmer 130 ľudí a prevádzkuje 12 pobočiek. Tento pilotný obchodný koncept bol za svoj výnimočný marketing rýchlo vyznamenaný cenou “Marktkieker Award 2002” v Kolíne nad Rýnom.

Naglreiter expandoval na slovenský trh v roku 2005 ako dodávateľ pre gastronómiu vyššej kategórie v okolí Bratislavy. Pokračujúc vo svojom úspechu, spoločnosť začala dodávať svoje tradičné rakúske pekárenské výrobky a zákusky do maloobchodných sietí.

Po dvoch rokoch pozorovania, ako ich výrobky príjmu Slováci, sa Naglreiter rozhodol na Slovensku otvoriť typickú rakúsku pekáreň, ktorých je teraz v Bratislave už päť a sú uznávané ako pekárne ponúkajúce KVALITU.

Je to malý, ale zato výnimočný príbeh úspechu. Príbeh, ktorý Slovákov presvedčil o kvalite špičkových rakúskych pekárenských výrobkov. Odhodlanosť, vytrvalosť, poznanie trhu a rešpekt voči slovenskému národu a jeho kultúre – to je recept rodiny Naglreiterovcov na zaručený úspech na slovenskom trhu.
tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA