Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Ülevaade

Austria toiduainetetootjate kindel koht euroopa ja maailma turgudel põhineb individuaalsusel ja kõrgel kvaliteedil. Olulisteks edufaktoriteks on seejuures toodete ja protsesside pidev innovaatilisus, hea väljaõppega töötajad ja professionaalselt juhitud kaubamärgid. 

Sisukord:

Tooted ja kvaliteet

Austria paneb toiduainete puhul suurt rõhku puhtale loodusele ja täiuslikule kvaliteedikontrollile. Keskkonnasõbralikult toodetud toorainest isikupärasete toodete eksport kulgeb edukalt. Austria toiduainetetootjate vaheline konkurents väikesel siseriiklikul turul on pingeline. Ja see tagab vajaliku värskuse ka ekspordi jaoks.

Piimatoodete näide

Ligikaudu 90 austria piima- ja juustutööstust rakendavad kõrgeid kvaliteedistandardeid ja saavad kasu aastakümnete pikkustest kogemustest. Kasutatav tooraine ja tootmistehnika on kvaliteetne ning selline strateegia tasub end ära: Antud valdkonnas ületab eksporditavate toodete kvaliteet imporditavate kaupade kvaliteedi.

Lihatoodete näide

Antud valdkonnas on suurimad võimalused värske liha ekspordil kolmandatesse riikidesse nagu nt Jaapanisse ja Šveitsi ning Kesk- ja Ida-Euroopa naaberriikidesse. Tarbija usaldus austria loomaliha vastu on erakordselt suur.

Välisturgudel on eriti populaarsed lihatooted, eelkõige austria pekk.

Austria kvaliteet

Aastate jooksul on Austriast kujunenud gurmaanide maa. Kvaliteedi ja nauditava maitsega on õnnestunud austria toiduainetetööstusel leida oma kindel koht mitte ainult kodumaisel turul vaid enam kui 180 riigis. Eksportnäitaja kasv 1995. aasta 16,6 protsendilt enam kui 60 protsendini 2015. aastal annab tunnistust saavutatud edu suurust.

Auahned talunikud, veinikasvatajad ja toitlustusasutuste omanikud on oma eripära taasavastanud ja edasiarendanud. Nad loovad aina uusi kvaliteetseid tooteid toidusõpradele. Austria toiduainetetootjad on kvaliteediliidrid nii euroopa kui ka maailma turgudel. Eksporditakse aina rohkem kalleid tooteid. Tarbijad kogu maailmas on üha enam valmis maksma kvaliteedi ja suurepärase maitse eest õiglast hinda.

Põllumajandustoodete ekspordis on suurim osa toiduainetetööstusel (tollipeatükid 16 kuni 24). „Ekspordikuningate“ hulka kuuluvad lisaks energiajookidele, limonaadid ja jääteed, maiustused ning kondiitritooted ja Austriale iseloomulikud jahutooted.

Näited maailmas ülimalt populaarsetest austria toiduainetest ja jookidest:

  • tervislikud jõudu andvad snäkid
  • wellness-joogid
  • biotooted
  • kondiitritooted ja maiustused
  • marja- ja puuviljatooteid
  • tervist tugevdava ja head enesetunnet andva lisaväärtusega toiduained
  • joogid, mis ei värskenda mitte ainult keha ja vaimu, vaid ka puhastavad, elavdavad ning annavad isegi tiivad

Austrias moodustavad kõrgklassiline veinitootmine ning moodne arhitektuur omapärase sümbioosi. Rohkem informatsiooni saate kuulates ühte helisalvestust. Wine and Architecture (inglise keeles) [mp3, 894.8kb]

Regionaalsed eritooted ja bioloogiline põllumajandus

Austriat tuntakse kogu maailmas tänu tema regionaalsetele, kvaliteetsetele ja iseloomulikele toodetele ning pidevalt kasvab riigi osakaal ka rahvusvaheliselt trendikal biotoodete turul.

Igal austria liidumaal on oma kulinaarne eripära: alates täiesti erilisest moosist ja „alpilõhest“ kuni valitud veinideni. Austriast pärit kõige populaarsemateks biotoodeteks on kala, vorst, teravili, pagaritooted ja piim ning piimatooted.

Regionaalne kvaliteet

Ükskõik kas steiri kõrvitsaseemneõli või wachaui aprikoosid – kõigile austria regionaalsetele toodetele on iseloomulik kõrge kvaliteediteadlikkus ja tootjate innovatsioonivalmidus. Ei säilitata mitte ainult traditsioonilisi retsepte vaid luuakse ka uusi tooteid.

Austria põllumajanduse väikeste ja keskmiste suurustega taludega struktuur tagab, et regionaalsete eritoodete jaoks kasutatakse parimat toorainet ning aastate pikkuseid kogemusi.

Biotooted

Bioloogiline põllumajandus säästab loodust ja aitab kaasa maastiku kaitsmisele. Rohkem informatsiooni saate kuulates ühte helisalvestust. Organic Farming (inglise keeles) [mp3, 883.7kb]

Bioloogilise põllumajanduse juhtmõtteks on kooskõlas loodusega maksimaalse toiduainete kvaliteedi saavutamine kasutades säästlikult maastikku, toorainet ja energiat. Austria kuulub bioettevõtete arvult maailmas juhtivate riikide hulka ja nende arv kasvab pidevalt.

Ligikaudu 20.800 bioettevõtet harivad napilt 21% Austria põllumajanduslikust pinnast. Umbes 7% biotoodetest viiakse riigist välja. Tähtsamateks toodeteks on piim, juust, jogurt, või, kartulid ja loomaliha. Näide: Täna eksporditakse ligi kolmandik Austria biokartulist Suurbritanniasse.

Eksportturud

Ligikaudu 77 protsendiga on Euroopa Liit Austria kõige tähtsam eksportpartner. Põllumajanduses on Saksamaa ja Itaalia Austria kõige olulisemateks kaubanduspartneriteks, kuid ka Ungari, Tšehhi, Poola, Sloveenia ja Slovakkia on austria toiduainete ja jookide jaoks tähtsad turud.

Toiduainete- ja joogitööstuse masinad

Austria masinatootmisettevõtted müüvad oma toodangut edukalt terves maailmas. Masinaehituse antud innovaatilise valdkonna kõrget tehnilist taset ja suurt oskusteavet hinnatakse kõrgelt nii euroopa kui ka rahvusvahelistel turgudel.

Austria firmad ei tooda mitte ainult masinaid, vaid tarnivad lisaks ka mooduleid, tööriistasid ja automatsiooni, mis tagavad klientidele maksimaalse kvaliteedi ja tootlikkuse. Hea ettevalmistusega spetsialistid, kõrge kvaliteediteadlikkus ja tihe koostöö teiste riikide tootjatega garanteerivad edu.

Täiendava info saamiseks võtke palun ühendust ADVANTAGE AUSTRIA-Büro või:

Metallitehnoloogiatööstuse Liit
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Vienna
Austria
 
+43 5 90900 3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA