Advantage Austria نمایش فهرست

نگاه اجمالي

توليدكنندگان مواد غذائي در اتريش با ارائه كيفيت منحصر به فرد، جايگاه خود را در بازارهاي اروپا و و نيز بازارهاي بين المللي تثبيت نموده اند. از جمله مهم ترين رموز موفقيت آنها ارائه نوآوري در محصولات و روش هاي توليد بطور مداوم، وجود افراد ماهر و حضور در بازارها بطور حرفه اي است. اتريش در سال 2006 توانست با نرخ 10 درصد در تجارت خارجي كشاورزي، بيلان مثبتي در اين زمينه بدست آورد.

محتوا

توليدات و نوع كيفيت

نقطه نظر اتريش در زمينه مواد غذائي، استفاده سالم از مواد طبيعي و كنترل كيفي بدون نقص است. توليد مواد خام با استفاده صحيح از محيط زيست و محصولاتي با مشخصات مرغوب با موفقيت به خارج صادر مي شوند. توليد كنندگان محصولات غذائي اتريش در ميان بازارهاي محلي و كوچك با رقابت سختي دست و پنجه نرم مي كنند و همين امر آنها را براي صادرات آبديده مي كند.

توليد شير و لبنیات

بيش از نود درصد كارگاه هاي لبنياتي و پنيرسازي با كيفيت بالا در رعايت استانداردها و دارا بودن تجربه طولاني مشغول به كار هستند. مواد خام مورد مصرف و تكنيك هاي توليدي از سطح قابل توجهي برخوردار بوده و اين استراتژي بهاي خاص خود را دارد. از اينرو عموم محصولات با كيفيت بالا در اين زمينه توليدي بيش از آن كه وارد شوند، صادر مي شوند. قسمت اعظمي از موفقيت در اقتصاد شير اتريش در وجود انواع محصولات جدید خلاصه مي شود. براي نمونه صادرات محصولات لبنياتي در سال 2006 در مقايسه با سال 2005 تقريبا 25 درصد افزايش داشته است.

صنعت گوشت

كشاورزي بيولوژيك حافظ طبيعت بوده و به حفاظت پايدار چشم اندازهاي طبيعي كمك مي نمايد. با گوش سپردن به بخش سمعي به اطلاعات بيشتري در اين زمينه دست خواهيد يافت
Organic Farming (به زبان انگليسي) [mp3, 883.7kb]

شانس صادرات در اين زمينه متعلق به صادرات گوشت تازه به بازارهاي منتخب جهان سوم، ژاپن، سوئيس و نيز كشورهاي همسايه اروپاي شرقي و ميانه مي باشد. گوشت گاو اتريش توانسته اعتماد مصرف كنندگان را جلب كند. سهم صادرات اين محصول در سال 2006 در مقايسه با سال 200 به ميزان 12 درصد افزايش داشته است. اين افزايش شامل گوشت خوك نيز مي شود. در بازارهاي صادراتي بيش از همه محصولات جنبي آماده شده از گوشت بخصوص پيه خوك مد نظر مي باشد. 52000 تن كالباس و محصولات تهيه شده از آن و نيز پيه خوك در سال 2006 صادر شده است.

كيفيت محصولات اتريش

در سال هاي اخير اتريش معروف به يكي از كشورهاي متخصص در زمينه تشخيص مزه ها شده است. صنعت مواد غذائي اتريش توانسته با مهر كيفيت و لذت از مواد غذائي جايگاه خود را نه تنها در بازارهاي داخلي بلكه در ميان 160 بازار صادراتي ديگر محكم كند. بالا رفتن ميزان صادرات از 12 درصد در سال 1995 به بيش از 40 درصد در سال 2006 تأييد كننده اين موفقيت مي باشد. كشاورزان بلندهمت
Winzer
و
Wirte
مجددا مستقل شده اند. آنها محصولات خود را با بالاترين كيفيت براي افرادي كه از مزه هاي خوب لذت مي برند، توليد مي كنند. توليد كنندگان مواد غذائي اتريش سرپرست كيفي بازارهاي بين المللي و اروپا محسوب مي شوند. هر روزه محصولات ناب با قيمت بالا تر وارد بازارهاي صادراتي مي شوند. مصرف كنندگاني كه حاضرند براي داشتن كيفيت و مزه عالي قيمت مناسبي نيز بپردازند در تمام دنيا رو به افزايش است. قسمت اعظمي از صادرات كشاورزي متعلق به توليدات صنعت مواد غذائي مي باشد. ( ميزان دارائي گمرك در اين زمينه 16 تا 24 ميليارد یورو) مي باشد. از اينرو صنعت مواد غذائي در اتريش 60 درصد كل صادرات كشاورزي را در بر مي گيرد. بالاترين ميزان صادرات را نوشيدني هاي انرژي زا، ليمونادها و ايس تي همچنين تنقلات شيرين، شيريني جات و محصولات مخصوص اتريشي تهيه شده از آرد شامل   مي شوند.

در اينجا مي توانيد به نمونه هائي از انواع مواد غذائي اتريش و نوشيدني هائي كه در سطح بين المللي طرفداران زيادي دارند، نگاهي بيندازيد

  • غذاهاي سرپائي سالم
  • نوشيدني هاي آرامش بخش
  • محصولات بيو
  • انواع نان هاي شيرين، كيك ها و تنقلات
  • مواد تهيه شده از ميوه
  • مواد غذائي همراه با ويتامين هاي اضافه شده براي سلامتي و تندرستي
  • نوشيدني هائي كه نه تنها باعث تازگي روح و جان مي شوند بلكه آن را جلا بخشيده وحيات مي بخشند

مواد غذائي با كيفيت ويژه محلي و كشاورزي بيولوژيكي

اتريش بدليل ارائه غذاهاي محلي متنوع شهرت جهاني داشته و با افزايش سهم توليد محصولات بيو با توجه به گرايش بين المللي به اين محصولات، پيشي گرفته است. هر استاني در اتريش هنر آشپزي مخصوص به خود را از مرباهاي خوشمزه تا ماهي آزاد منطقه آلپ و در نهايت شراب مخصوص دارا مي باشد. از ميان محصولات بيوي
اتريش بخصوص گوشت، كالباس و سوسيس، غلات، انواع نان، شير و محصولات شيري از محبوبيت خاصي برخوردار مي باشند.

كيفيت محصولات محلي

تمامي محصولات محلي اتريش از روغن تخم كدوي اشتاير تا زردآلوي واخاو نشان دهنده وجدان كاري براي ارائه كيفيت بالا و احساس نشاط توليد كنندگان از نو آوري مي باشد. از اينرو توليد تنها وابسته به نسخه هاي قديمي نبوده بلكه محصولات جديد نيز ارائه داده مي شوند.زير بناي كوچك و متوسط زراعي اتريش در كشاورزي باعث شده تا براي توليد محصولات خاص محلي بهترين نوع مواد خام و نيز تجربيات چندين ساله مورد بهره برداري قرار گيرند.

محصولات بيو

خط مشي بكار بردن كشاورزي بيولوژيكي هماهنگي با طبيعت براي بالا بردن كيفيت زندگي توسط استفاده مفيد از جغرافيای طبيعي، مواد خام و انرژي مي باشد. سهم اتريش در كارخانه هاي بيو در زمينه كشاورزي در سطح جهاني پيشرو بوده و ارقام آن بطور مداوم رو به افزايش است. بيش از 20000 كارخانه توليد بيو 14 درصد سطح كشاورزي اتريش را سرپرستي مي كنند. تقريبا 10 درصد توليدات بيو صادر مي شوند كه مهم ترين آنها در اين ميان شير، پنير، ماست ، كره، سيب زميني و گوشت گاو مي باشد. بطور مثال در حال حاظر يك سوم سيب زميني بيو از اتريش به انگليس صادر مي شود.

بازارهاي صادراتي

با حجم صادراتي تقريبا هفتاد درصد، كشورهاي اتحاديه اروپا مهم ترين بازارهاي صادراتي اتريش محسوب مي شوند. در زمينه كشاورزي آلمان و ايتاليا از جمله مهم ترين شركاي تجاري اتريش بوده، همچنين مجارستان ، جمهوري چك ، لهستان ، اسلوني و اسلواكي از جمله بازارهاي پر اهميت براي مواد غذائي و انواع نوشيدني هاي اتريش مي باشند.

سقف واردات براي هر نفر از اتريش

از جمله بازارهاي صادراتي اتريش، آلمان و ايتاليا بوده كه براي هر نفر درآلمان 22,99 يورو و در ايتاليا 17,78 يورو مواد غذائي و نوشيدني هاي اتريشي وارد          مي كنند. اسلوني و كرواسي بيشترين سهم واردات از اتريش را براي هرنفر دارا مي باشند. توان صادراتي مواد غذائي اتريش به لهستان با توجه به وضعيت اقتصادي اين كشور در حال حاظر براي هر نفر فقط 1,26 يورو براي محصولات با كيفيت بالا مي باشد.

مهم ترين بازارهاي صادراتي آلمان

صادرات به آلمان در سال 2006 با در نظر داشتن بالا ترين حد آن مجددا به ميزان 6,4 درصد افزايش داشته است. در سال 2006 محصولات كشاورزي به ارزش بيش از دو ميليارد يورو از اتريش به آلمان صادر شد كه از جمله موفق ترين آنها شير، سایر محصولات لبنی، نوشيدني ها و انواع نان بوده است يكي از موفق ترين توليدات اتريش پنير بوده كه مقام چهارم را از ميان انواع پنيرهاي به فروش رسيده در فروشگاه هاي مواد غذائي آلمان به خود اختصاص داده است. در سال 2006 براي اولين بار بر خلاف معمول گوشت گاو با قيمت مناسب از اتريش به آلمان صادر شد.از جمله مهم ترين بازارهای صادراتي اتريش علاوه بر محصولات ديگر كالباس، سوسيس و پيه گوشت خوك مي باشد.

انواع ماشين آلات براي صنعت مواد غذائي و نوشيدني ها

شركت هاي ماشين سازي اتريش با موفقيت توليدات خود را به تمام جهان صادر مي كنند. استاندارد بالاي فني و دانش بكار رفته در ساخت اين ماشين آلات مورد تاييد بازارهاي اروپايي و بين المللي است. توليدكنندگان اتريشي تنها به صدور ماشين آلات بسنده نكرده بلكه به عرضه قطعات، ابزارآلات و اتوماسيون توليدات خود، بعبارت ديگر تمام عواملي كه كيفيت بالا و قابليت توليد محصولات را براي مشتريان ضمانت مي كنند، مي پردازند. از عوامل موفقيت توليدكنندگان مي توان به بهره گيري از كارشناسان ماهر و كارآمد، درك صحيح از كيفيت و ارتباط دائمي با توليدكنندگان در ساير كشورها اشاره نمود.
براي دريافت اطلاعات بيشتر لطفا باAustrian Trade office تماس حاصل نموده و يا مستقيما به آدرس
انجمن تخصصی صنایع فلزی
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Vienna
Austria
 
435909003482+
 
4315051020+
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
مراجعه نمائيد.
چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA