Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Krótki zarys

Austriaccy producenci artykułów spożywczych znani są na rynkach europejskich i międzynarodowych z oryginalności i najwyższej jakości swoich towarów. Ważnymi czynnikami wpływającymi na ich sukces jest stałe doskonalenie produktów oraz metod ich wytwarzania, dobrze wykształceni pracownicy oraz profesjonalne zarządzanie markami. 

Treść

Produkty i jakość

Austria oferuje artykuły spożywcze wyprodukowane z naturalnych składników i poddane ścisłej kontroli jakości. Zainteresowaniem eksporterów cieszą się surowce z ekologicznych upraw oraz produkty wyróżniające się oryginalnością. Ze względu na to, iż austriaccy producenci artykułów spożywczych muszą ze sobą konkurować na małym rynku krajowym, są oni także przygotowani do rywalizacji na rynkach międzynarodowych.

Przykład przemysłu mlecznego

Około 90 mleczarni i wytwórni sera działa w oparciu o najwyższe standardy i wieloletnie doświadczenie. W produkcji stosuje się najwyższej jakości surowce oraz nowoczense technologie, co przynosi konkretne rezultaty: w tym obszarze wysokojakościowe produkty są częściej eksportowane niż importowane.

Przykład przemysłu mięsnego

Szansą tej branży jest eksport świeżego mięsa na rynki państw trzecich, np. do Japonii i Szwajcarii oraz do sąsiadujących krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Wołowina z Austrii cieszy się najwyższym zaufaniem konsumentów.

Szczególnie lubiane są produkty z mięsa, przede wszystkim boczek.

Austriacka jakość

Austria stała się w ostatnich latach krajem smakoszy. Dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów i ich doskonałemu smakowi austriacki przemysł spożywczy zdobył silną pozycję nie tylko w kraju, ale także na 180 rynkach eksportowych. Wzrost eksportu z 16,6% w 1995 r. do 60% w 2015 r. podkreśla wymiar tego sukcesu.

Ambitni rolnicy, winiarze i gospodarze produkują dla smakoszy wyroby o najwyższej jakości. Austriaccy producenci artykułów spożywczych wiodą pod względem jakości produktów na rynkach europejskich i międzynarodowych. Coraz więcej droższych uszlachetnionych produktów trafia na eksport. Na całym świecie rośnie liczba konsumentów gotowych zapłacić za jakość i doskonały smak.

Największa część eksportu towarów rolnych przypada na wyroby przemysłu spożywczego (działy 16 do 24 taryfy celnej). Do najbardziej popularnych produktów eksportowych należą napoje energetyzujące, lemoniady i herbaty mrożone, słodycze i ciasta oraz inne specjały z mąki znane w kuchni austriackiej.

Przykłady produktów i napojów austriackich cieszących się międzynarodowym uznaniem:

  • Zdrowe przekąski energetyczne
  • Wellness drinks
  • Produkty ekologiczne
  • Pieczywo i słodycze
  • Pulpa owocowa
  • Artykuły spożywcze korzystnie wpływające na zdrowie i samopoczucie
  • Napoje nie tylko przynoszące dobre samopoczucie ciału i duchowi, ale także oczyszczjace, dodające energii i pobudzające siły witalne

W Austrii najwyższa kultura winiarska tworzy oryginalną symbiozę z nowoczesną kuturą. Proszę posłuchać więcej na ten temat w pliku dźwiękowym:Wine and Architecture (w języku angielskim) [mp3, 894.8kb]

Regionalne specjalności i rolnictwo ekologiczne

Austria jest znana z różnorodności regionalych specjalności i zajmuje wiodącą pozycję pod względem wzrostu ilości oferowanych produktów ekologicznych.

Każdy z austriackich krajów związkowych ma swoje kulinarne specjały, od wyjątkowych dżemów przez lososia alpejskiego po wykwintne wina. Pośród ulubionych produktów ekologicznych z Austrii znajdują się mięso, wędliny, wyroby piekarnicze i mleczne.

Jakość regionalna

Czy to styryjski olej z ziaren, czy morele z Wachau, wszystkie austriackie produkty regionalne odznaczają się wysoką jakością i innowacyjnością. Producenci starają się z jednej strony zachować tradycyjne receptury, z drugiej zać rozwijać nowe produkty.

Struktura austriackiego rolnictwa złożonego z małych i średnich gospodarstw sprzyja stosowaniu w produkcji regionalnych specjaności najlepszych surowców oraz wykorzystywać długoletnie doświadczenie.

Produkty ekologiczne

Rolnictwo ekologiczne chroni naturę i przyczynia się do długotrwałej ochrony krajobarazu. Proszę posłuchać więcej na ten temat w pliku dźwiękowym: Organic Farming (w języku angielskim) [mp3, 883.7kb]

Wiodącą myślą rolnictwa ekologicznego jest uzyskiwanie produktów najwyższej jakości poprzez wykorzystywanie z poszanowaniem krajobrazu, surowców i energii. Pod względem liczby gospodarstw ekologicznuch Austria należy do czołówki światowej, a ich liczba nadal rośnie.

20.800 gospodarstw zajmuje niemal 21% powierzchni rolnej Austii. Około 7% produkcji ekologicznej przeznaczone jest na eksport. Do najważniejszych produktów eksportowych należą mleko, sery, jogurty, masło, ziemniaki i wołowona. Przykładowo jedna trzecia ziemniaków z upraw ekologicznych wysyłana jest do Wielkiej Brytanii.

Rynki eksportowe

Około 70% eksportu skierowana jest do krajów UE, które stanowią najważniejszy rynek eksportowy Austrii. Do najważniejszych partnerów handlowych w obszarze rolnictwa należą Niemcy i Włochy, ale również Węgry, Czechy, Polska, Słowenia i Słowacja są ważnymi rynkami zbytu austriackich produktów spożywczych.

Maszyny dla przemysłu spożywczego

Austriackie przedsiębiorstwa produkujące maszyny eksportują swoje wyroby na cały świat. Wysoki standard i know-how tej innowacyjnej dziedziny maszynoznawstwa cenione są na rynkach europejskich i międzynarodowych.

Austriaccy oferenci produkują nie tylko maszyny, lecz dostarczają także moduły, narzędzia i automatyczne systemy sterowania gwarantujące klientom najwyższą jakość i produktywność. Doskonale wykształceni specjaliści, wysoka świadomość dotycząca jakości i sieć powiązań z producentami w innych państwach stanowią składniki sukcesu.

W celu uzyskania bliższych informacji proszę skontaktować się zbiurem ADVANTAGE AUSTRIA lub zwrócić się bezpośredni do:

Zrzeszenie Przemysłu Metalowego
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Vienna
Austria
 
+43 5 90900 3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA