Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

GENEL BAKIŞ

Avusturyalı besin maddeleri üreticileri, sahip oldukları özellikler ve sundukları yüksek kaliteyle Avrupa ve dünya pazarlarında çok iyi bir konuma sahiptirler. Bu başarının ardında ürün ve işlemlerde sürekli yenlilik getirme, iyi eğitimli çalışanlar ve profesyonelce yönetilen markalar bulunmaktadır. 

İçerik:

ÜRÜNLER VE KALİTE

Avusturya besin maddeleri için son derece sağlıklı bir doğaya sahiptir ve boşluksuz bir kalite kontrolü yapmaktadır. Çevreye saygılı bir üretimden gelen hammaddeler ve karakter sahibi ürünler, büyük bir başarıyla ihraç edilmektedir. Avusturyalı besin maddeleri üreticileri kendi küçük iç pazarlarında ciddi bir rekabetle karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu da onları ihracata yönlendiren başlıca unsurlardan biridir.

Süt Ekonomisi Örneği

Avusturya'da yaklaşık 90 mandıra ve peynirhane, yüksek kalite standartı ve yılların verdiği tecrübeyle çalışmalarını sürdürmektedir. Burada kullanılan hammadeler ve üretim teknikleri yüksek değerdedir ve bu strateji karşılığını vermektedir: Bu alanda ithalat giderek azalmakta ve yüksek değerli ürünlerin ihracatı giderek artmaktadır.

Et Ekonomisi Örneği

Bu alanda taze et ihracatı imkanları seçkin üçüncü ülke pazarlarında mevcuttur; örneğin Japonya ve İsviçre'ye, ayrıca komşu Orta ve Duğu Avrupa ülkelerine. Avusturya menşeli sığır etine tüketiciler büyük bir güven duymaktadırlar. Domuz eti de başarılı bir şekilde ihraç edilmektedir.

Avusturya Kalitesi

Geçtiğimiz yıllar zarfında Avusturya gerçek bir gurme ülkesine dönüşmesini bilmiştir. Seçkin kalitesi ve lezzetiyle Avusturya besin maddesi sanayi sadece iç pazarda değil, 180 'tan fazla ihracat pazarında da iyi bir yer almayı başarabilmiştir. 1995 yılında %16,6 olan ihracat kotasının 2015 yılında %60'lara çıkması, bu başarının somut bir kanıtıdır.

Tutkulu çiftlik sahipleri, şarap üreticileri ve lokantacılar kendi yeterliliklerini çok çabuk keşfetmiş ve mükemmelleştirmişlerdir. Yemek yemeyi bir keyfe dönüştürmüş olan insanlar için çok yüksek kalitede besinler üretmektedirler. Avusturyalı besin maddeleri üreticileri kalite konusunda Avrupa ve dünya pazarlarında liderliği ellerine geçirmişlerdir. Giderek daha fazla sayıda yüksek fiyatlı işlenmiş ürün, ihracata dahil olmaktadır. Tüm dünyadan müşteriler vazgeçilmez bir lezzet ve yüksek bir kalitenin bedelini ödemeye hazırdırlar.

Tarımsal ürün ihracatındaki en büyük pay, besin maddeleri sanayi ürünlerine aittir (Gümrük Tarifesi 16 - 24 Fasıllar). "İhraç kralları" arasında enerji içeceklerinin, limonata çeşitlerinin ve buzlu çayın yanı sıra, tatlılar, pastalar ve Avusturya mutfağının unlu mamul ürünleri de bulunmaktadır.

Avusturya'nın dünya çapında büyük beğeni toplayan yiyecek ve içecek çeşitlerine birkaç örnek:

  • Enerji veren sağlıklı "hafif yemekler"
  • Sağlıklı yaşam içecekleri
  • Biyolojik ürünler
  • Unlu mamüller ve tatlılar
  • Meyveli besinler
  • Sağlık ve denge koruyucu besinler
  • Sadece bedeni ve ruhu serinletmekle kalmayan, onları aynı zamanda arındıran, canlandıran, hatta kanatlandıran içecekler

Yüksek şarapçılık kültürü, Avusturya'da modern mimariyle orijinal bir şekilde birleşmektedir. Bir duraksız audio yayını ile buna dair daha fazlasını dinleyin. Wine and Architecture (İngilizce) [mp3, 894.8kb]

BÖLGESEL SPESİYALİTELER VE BİYOLOJİK TARIM

Avusturya'nın yüksek değerli bölgesel spesiyaliteleri dünyaca tanınmıştır ve biyolojik ürünlerde de giderek artış gösteren payıyla dünya eğilimlerine tam uyum sağlamıştır.

Avusturya'nın her eyaleti çok özel marmelat çeşitlerinden sadece Alplerde yetişen somon balığına, en seçkin şaraplara kadar kendi damak tadı özelliğine sahiptir. Avusturya'nın en sevilen biyolojik ürünleri arasında et, salam, tahıl, unlu mamuller, süt ve süt ürünleri bulunmaktadır.

Yöresel kalite

İster Steyr kabak çekirdeği yağı olsun, ister Wachau kayısısı, Avusturya’nın tüm yöresel ürünleri üreticilerin yüksek bir kalite bilincini ve yenilikçilik sevgisini yansıtır. Sadece geleneksel tarifler korunmaz, yeni ürünler de geliştirilir.

Avusturya tarımının ağırlıkla küçük ve orta çiftçilerden oluşan yapısı, bölgesel lezzetlerde en iyi hammaddelerin ve uzun yılların tecrübesinin kullanılmasını sağlar.

Organik ürünler

Organik tarım doğayı korur ve doğal manzaranın sürdürülebilir bir şekilde korunmasına katkıda bulunur. Bununla ilgili daha fazlasını ses akışımızda dinleyin: Organic Farming (İngilizce)

Organik tarımın ana fikri, doğal manzarayı koruyarak, hammaddeyi ve enerjiyi tutumlu kullanarak en yüksek gıda kalitesini elde etmektir. Avusturya tarımda organik tarım işletme oranının yüksekliği bakımından dünya sıralamasında önlerde yer alıyor ve ülkede organik tarım işletmelerinin sayısı daha da artmakta.

20.800 kadar organik tarım işletmesi Avusturya tarım alanlarının yaklaşık %21’ini işliyor. Organik üretimin aşağı yukarı %7’si ihracata gidiyor. En önemli ihracat ürünleri süt ürünleri, taze meyve ve sebze ve ayrıca et ve sucuk, sosis ürünleridir.

İhracat Pazarları

İhracatın yaklaşık %77'lik bir oranının gerçekleştirildiği Avrupa Birliği, Avusturya için en önemli ihraç pazarıdır. Tarım alanında Avusturya'nın en yakın ticaret ortakları Almanya ve İtalya'dır, ancak Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Slovenya ve Slovakya da Avusturya'nın besin maddeleri ve içecekleri için önemli birer pazardır.

BESİN MADDELERİ VE İÇECEK SANAYİ İÇİN MAKİNELER

Makine imalatı alanındaki işletmeler bütün dünyaya başarıyla ihracat gerçekleştirmektedirler. Makine imalatında kullanılan yüksek teknik standartlar ve Know-How bilgisi, Avrupa'da ve uluslararası pazarlarda beğeniyle karşılanmaktadır.

Avusturya şirketleri sadece makine imal etmekle kalmayıp, müşterilerine en yüksek kaliteyi ve verimliliği garantileyen modüller, aygıtlar ve otomatizasyon da sunmaktadırlar. İyi eğitilmiş uzman işgücü, yüksek kalite bilinci ve diğer ülkelerdeki üreticilerle birlikte çalışmanın sağlanması, başarıyı getiren faktörlerin arasındadır.

Metal Teknolojisi Sanayicileri Birliği
Wiedner Hauptstraße 63
1045 Vienna
Avusturya
 
+43 5 90900 3482
 
+43 1 505 10 20
office@fmti.at
 
http://www.metalltechnischeindustrie.at/en/
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA