Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Pulbermetallurgia tipptase

Kas te teadsite, et Austria Plansee-grupp tarnib klientidele 50 riigis tooteid kõrgtehnoloogilistest toorainetest molübdeen ja volfram? Tooteid, mis peavad vastu kõrgeimatele keemilistele, mehaanilistele või termilistele koormustele.

Suure tähtsusega on uuringud ja kasutatavate materjalide pidev edasiarendamine. Alles hiljuti märgiti ära kahte töötajat firmast Plansee Hochleistungswerkstoffe – see on Plansee-Gruppe üks neljast tegevusvaldkonnast – nende uurimistöö eest kaaliumiga rikastatud volframi alal. Nende uurimistulemused näitavad, kuidas kaaliumi väikseimad kogused mõjutavad volframi kuju- ja temperatuuripüsivust. Optimaalse doseerimise korral peab see kõrgtehnoloogiline materjal vastu temperatuuridele kuni 3100° C: seda kasutatakse näiteks digitaalsete kinoprojektorite moodsates ksenon-lühikaarlampides.

Uute toodete enam kui 30%-line osakaal käibes tõestab, et Plansee-Gruppe kohta võib õigustatult väita „pulbermetallurgia tipptase". Toodete eriliste materjaliomaduste üle otsustavad selliste tulevikusuunitlusega tööstusharude nagu autotööstus, energeetika, elektroonika, pooljuhtide või meditsiinitehnika kliendid.
Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA