Advantage Austria نمایش فهرست

نگاه اجمالی

تحقیق، پیشرفت تکنولوژیک و خلاقیت تنها در جهت رشد پایدار اقتصادی و توسعه شغلی باثبات نقش ایفا نمی کنند. این فاکتورها در کسب موفقیت در مبارزات آتی نیز موثر هستند. شرکت های اتریشی در زمینه تحقیقات و پیشرفت توانایی ها وفابلیت های بالایی از خود نشان داده و به صادرات تکنولوژی هایی همچون کابرد تکنولوژی های جدید و راهکاری تله ماتیک می پردازند.

محتوا

دانش فاکتور اقتصاد

هزینه ناخالص ملی اتریش در زمینه تحقیقات و توسعه فراتر از حد متوسط اتحادیه اروپا قرار دارد. سرمایه گذاری شرکت های خارجی در بشخ تحقیقات و توسعه طی سال های اخیر افزایش داشته و به سطح بالایی رسیده است. صنایع بومی نیز مخارج صرف شده برای تحقیقات و توسعه را طی ده سال اخیر به دو برابر افزایش داده است. تولیدات و خدمات اتریشی که با موفقیت به اقصی نقاط جهان صادر می شوند در بخش های نانو تکنولوژی و تله ماتیک هستند.

  • Nanotechnologie
  • Telematik

دانش برگرفته از سنت

در سال 1943 پاول آیزلر اتریشی موفق به اختراع صفحه هادی، حاملی برای اجزای الکتریکی، شد که امروزه در کلیه دستگاه های الکتریکی کابرد دارد. امروز شرکت اتریشی
AT & S
بزرگ ترین تولید کننده این نوع صفحات در اروپا، هند و تا حدودی در چین است. بویژه در بخش کاملا تخصصی و تکنولوژیک تولید صفحات هادی
HDI Microvia
که در ساخت گوشی های همراه مورد استفاده قرار می گیرند. این شرکت در سطح جهانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. این کنسرسیوم در بخش تحقیقات و تکوین صفحات هادی برای صنایع خودروسازی، سایر بخش های صنایع و پزشکی نیز با موفقیت در صحنه حضور دارد.

تحقیقات بعنوان زیرساخت

امروزه دانشمندان اتریشی در امر تحقیقات کامپیوتر کوانتومی در جهان حرف اول را می زنند. پتر زولر و هانس بریگل، تئوریسین های فیزیک اهل اینسبروک و آنتون زیلینگر، فیزیکدان تجربی اهل وین جزء برترین کارشناسان و دانشمندان جهان هستند.

شرایط توسعه و پیشرفت تکنولوژی های جدید در اتریش بسیار عالی است. وسعت چشم انداز تجقیقات در این کشور قابل توجه است: این کشور از زمینه های سنتی و قدیمی گرفته تا زمینه های جدید و کاربردی همه را در اختیار دارد. تحقیقات پویا اغلب در شرکت های کوچک و متوسط که گرایشات خلاقانه دارند، به چشم می خورد.

میکرو و نانوتکنولوژی

فنون میکرو و علوم نانو جزء علوم آینده محسوب شده و در اتریش از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، بویژه در الکترونیک نیمه هادی و علم مواد.

از میان محصولات مهم تکنولوژی نانو یا زمینه های کاربردی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پیگمنت ها و سایر مواد افزودنی برای لاک ها و پلاستیک
  • پروسسورها
  • کنترل سطوح مانند کاشی ها، وان های حمام و سطوح کار
  • تولید مواد پرکننده دندان
  • استفاده از اجزای نانو جهت تشخیص و درمان 

در حال حاضر بیش از 100 شرکت اتریشی دانش خود را بر تکنولوژی نانو متمرکز نموده اند. و بسیاری از شرکت ها در بخش هایی فعال هستند که نانو در آنها نقش اساسی ایفا می کند مانند میکروالکترونیک، اپتیک، پزشکی، حسگرها، مواد اولیه، صنایع دارویی، خودروسازی، نساجی، سفرهای موایی و فضایی.
Mikroelektronik
Medizintechnik
Sensortechnik
Werkstofftechnik
Pharmaindustrie
Autoindustrie

 Textilindustrie

تکنولوژی حال با پتانسیل آینده

علم روبوتیک تلاش می کند تا مفهوم کلی کنش و واکنش با جهان فیزیکی را بنا بر اصول فنون اطلاعات کاهش دهد. این علم دربرگیرنده بخش هایی از انفورماتیک (بویژه هوشمندی هنرمندانه)، الکتروتکنیک و ساخت ماشین آلات است. هدف این علم آن است که از طریق برنامه ریزی یک همکاری کنترل شده، موفق به ساخت روبات های الکترونیکی و مکانیکی شود.

اپتوالکترونیک تلاش می کند مزایای فناوری و آماده سازی الکترونیکی اطلاعات را با فواید قابلیت انتقال نور در هم آمیزد. اپتوالکترونیک مستحکم ترین جزء زندگی روزانه ما است که خود را در صفحات نمایش، ماشین های حساب، دستگاه های ضبط بصری و حاملین اطلاعات به نمایش می گذارد.

تکنیک نیمه هادی با تولید فنی اجزای سازنده میکروالکترونیک و گروه های سازنده میکروالکترونیک (مدارهای تطابق یافته)، تا حد زیادی با استفاده از مواد نیمه هادی، در ارتباط است.

تکنولوژی های جدید برای انسان و محیط زیست

اتریش سرزمین کارخانه های کوچک و متوسط خلاق است. بسیاری از شرکت های متوسط در شاخه های تکنولوژیک و بازارهای منطقه ای خود جزء بهترین ها در سطح جهانی بوده و غالب مخارج تحقیقاتی و توسعه ای شرکت را خود عهده دار می شوند. تعدادی از شرکت های چند ملیتی در اتریش تمرکز خود را بر بخش های تحقیقات و توسعه معطوف نموده اند.

شرکت های اتریشی خود را برای مبارزات آتی آماده نموده و به تکوین محصولات وخدمات تکنیکی و خلاقانه ای جهت رفاه زندگی بشر و محیط زیست می پردازند.

مبارزه برای دستیابی به انرژی موثر

یکی از مهم ترین فعالیت های تجاری شرکت
Fronius International GmbH
الکترونیک خورشیدی است. سلول های مواد سوختی جدید ساخت این شرکت که بسیار مقرون به صرفه بوده و از بازدهی بالایی نیز برخوردار هستند به بازار اروپا، برزیل، آمریکا، کانادا، هند و چین صادر می شوند.

در اتریش شرکت های داخلی راهبر مانند
Verbund, Magna, Siemens, AVL Lis
برای کار مشترک بر روی تحرک و جابجایی الکترونیکی در
Austrian Mobile Power
به یکدیگر پیوسته اند. بدین ترتیب این گروه این هدف را دنبال می نمایند که خودروهای شخصی و سایر وسایل نقلیه سبک در آینده با برق تولید شده از منابع انرژی های برگشت پذیر حرکت کنند. بدینوسیله اتریش بعنوان کشور منابع اینگونه انرژی بهترین شرایط را برای یک سیستم حمل و نقل سازگار با محیط زیست بر پایه منابع انرژی های برگشت پذیر عرضه خواهد نمود.

مبارزه برای دستیابی به امنیت

شرکت
Frequentis
پیشگام بازار تولید سیستم های امنیت پرواز بوده و در سطح جهانی اولین سیستم تمام دیجیتال انتقال صوت را برای تامین امنیت پروازهای اروپایی تولید نموده است.

شرکت
Grabner Instruments Messtechnik GmbH
یکی از سردمداران جهانی تولید دستگاه های خودکار جهت کنترل کیفیت محصولات نفتی است.

تامین امنیت و ایمنی را شرکت
Phenomatics Virtual Reality Software GmbH
بر عهده دارد که با تولید نرم افزارهایی بی همتا برای کنترل و بازبینی عمودی پالایشگاه ها و شبیه سازی خطاها و حوادث غیرمنتظره به تولید می پردازد.

شرکت
Schiebel Group
متخصص تولید دستگاه های ردیابی رگه های معدنی است. از دیگر تولیدات این شرکت می توان به هلیکوپترهای بدون سرنشین اشاره نمود که بدلیل تحقیقات خلاقانه و تکنیک بالای بکار رفته در تولید آنها در سطح جهانی رقیب ندارند.

شرکت
Durisol-Werke
تولیدکننده دیوارهای محافظ چوبی-بتونی است. تولیدات این شرکت بدلیل توجه به شرایط زیست محیطی و رعایت استاندارد و قابلیت بالای ممانعت از انتشار آلودگی صوتی بی رقیب هستند.

چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA