Advantage Austria Показати навігацію

Огляд

Дослідження, розвиток технологій та інновації сприяють не лише стабільному розвитку економіки та постійному підвищенню зайнятості. Вони сприяють також подоланню майбутніх викликів. Австрійські компанії довели свою високу спроможність в питаннях дослідження та розвитку і пропонують орієнтовані на експорт нові технології, такі як, напр., використання нано-технологій чи рішення у галузі телематики.

зміст:

Економічний фактор "Знання"

Брутто-видатки на галузь дослідження та розвитку становлять в Австрії суттєво вищі показники, ніж в середньому по ЄС. Інвестиції закордонних компаній в австрійську галузь дослідження та розвитку зростають з кожним роком і досягли високого рівня. Вітчизняна промисловість подвоїла протягом останніх 10 років свої видатки на розвиток галузі. Успішна експортна австрійська продукція та послуги забезпечуються, в першу чергу, діяльністю таких сфер, як:

  • нано-технології
  • тeлематика

Традиції розвитку галузі "Знання"

В 1943 році австрієць Пауль Айслер винайшов друковану плату – носій для електронних компонентів – яка входить сьогодні до складу будь-яких електронних приладів. Австрійська компанія AT & S виступає сьогодні найбільшим постачальником електронних плат в Європі та Індії і зайняла важливі позиції на ринку в Китаї. Компанія з міста Леобен займає прекрасні позиції на світовому ринку, зокрема, у найвищому технологічному сегменті – друковані плати HDI Microvia –, які застосовуються у мобільних пристроях. Концерн успішно працює також у сфері дослідження та розвитку сучасних автомобільних друкованих плат, а також у промисловій та медичній галузях.

Дослідження як основа

Сьогодні австрійські науковці вважаються абсолютними фахівцями у галузі дослідження та розробки квантових комп'ютерів. Обидва теоретичних фізики з Іннсбрука – Петер Цоллер та Ганс Бріґель –, а також віденець Антон Цайлінґер вважаються найбільш часто цитованими експертами цієї галузі у світі.

Умови для розвитку нових технологій в Австрії чудові. Широта австрійського дослідницького простору вражає: вона сягає від традиційних базових галузей до нових, орієнтованих на практику сфер. На інноваційних малих та середніх підприємствах дуже часто практикується такий вид діяльності, як виробничі дослідження.

Мікро- та нано-технології

Мікротехніка та нано-науки вважаються багатообіцяючими технологіями майбутнього і займають в Австрії високі рейтингові позиції, особливо у сфері напівпровідників та матеріалознавчих дисциплін.

До найважливішої нанотехнологічної продукції та сфер застосування належать:

  • пігменти та інши домішки до лаків і полімерів
  • процесори
  • напилення поверхонь, таких як керамічна плитка, ванни, робочі поверхні
  • виготовлення наповнювальних матеріалів для зубо-протезної промисловості
  • використання нано-частинок для нових видів діагностики і терапії

Сьогодні близько 100 австрійських фірм здійснюють діяльність у сфері нано-технологій. Численні фірми працюють у галузях, в яких нано-технологіям приділятиметься велика увага в майбутньому, наприклад, мікроелектроніка , оптика, медична техніка , сенсорна техніка , техніка виготовлення матеріалів , фармацевтика , автомобільна промисловість , текстильна промисловість , авіаційна та космічна галузі.

Техніка сучасності з потенціалом майбутнього

В галузі робототехніки здійснюються випробування в напрямку, як можна спроектувати концепцію взаємодії із фізичним світом на принципи інформаційної техніки. Вона охоплює підрозділи інформатики (особливо штучного інтелекту), електротехніки і машинобудування. Мета програми робототехніки – це організація за допомогою програмного забезпечення взаємодії електроніки та механіки роботів.

В напрямку оптоелектроніки робляться спроби комбінування переваг електронного отримання та опрацювання даних з перевагами здатності світлової передачі. Оптоелектроніка – це міцна складова частина нашого повсякденного життя, оскілька вона знаходить своє застосування в моніторах, комп'ютерах, оптичних накопичувачах і носіях даних.

Напрямок напівпровідників займається технічним виготовленням мікроелектронних компонентів та мікроелектронних груп компонентів (інтегровані схеми), які виготовляються переважно з напівпровідникових матеріалів.

Нові технології для людини та довкілля

Австрія – це країна інноваційних малих та середніх підприємств. Багато середніх компанії вважаються в своїх технологічних сферах та ринкових нішах найкращими у світі і фінансують переважно свої дослідження самостійно. Деякі багатонаціональні компанії розмістили в Австрії свої дослідницькі відділи.

Австрійські підприємства відкриті для майбутніх викликів і розвивають інноваційну продукцію та послуги для людини та довкілля.

Вимога "Енергоефективність"

Важливою сферою діяльності фірми Fronius International GmbH є сонячна електроніка. Розроблені фірмою Fronius нові паливні елементи характеризуються найвищим рівнем ефективності та економічної доцільності і широко застосовуються на ринках Бразилії, США, Канади, Індії та Китаю.

Такі австрійські фірми, як Verbund, Magna, Siemens, AVL List, тощо об'єдналися в єдиний проект (Austrian Mobile Power ), щоб спільно розвивати тему електронної мобільності. Так, ініціатива „Austrian Mobile Power“ поставила перед собою завдання, забезпечити можливість роботи легкових автомобілів та легких вантажних автомобілів від струму, отриманого з відновлювальних джерел енергії. Австрія вважається країною відновлювальних джерел енергії, а тому пропонує найкращі передумови для створення в майбутньому екологічно чистої транспортної системи, яка використовуватиме відновлювальні джерела енергії.

Виклик "Безпека"

Фірма Frequentis є світовим лідером з розробки та виготовлення систем забезпечення безпеки польотів і розробила єдину в світі комплексну систему повністю цифрового процесу передачі даних, що відповідає вимогам європейських стандартів забезпечення безпеки польотів Eurocontrol.

Фірма Grabner Instruments Messtechnik GmbH є одним із світових лідерів у галузі виробництва автоматичних вимірювальних пристроїв для забезпечення гарантії якості нафтової продукції.

Укріпленню безпеки нафтової галузі присвячена також діяльність фірми Phenomatics Virtual Reality Software GmbH , яка розробила унікальне програмне забезпечення для віртуального спостереження за діяльність нафтопереробних заводів і для симуляції помилок та нещасних випадків.

Компанія Schiebel Group є провідною фірмою, яка займається розробкою і виготовленням міношукачів. Іншим напрямком діяльності цієї фірми є виготовлення безпілотних гелікоптерів, які зайняли провідні позиції на світовому ринку завдяки впровадженню інноваційних технологій та досконалої техніки.

Компанія Durisol-Werke є піонером у виготовленні дерево-бетонних шумозахисних плит. Палітра продукції характеризується екологічними перевагами та приваблює відмінними шумоізоляційними показниками.

Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA