Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Specjalistyczne pojazdy bezpieczeństwa o zasięgu światowym

Dzięki swojej 145-letniej tradycji Firma Rosenbauer zalicza się do najważniejszych firm w Austrii, dziś jest również największym na świecie producentem pojazdów strażackich. Co trzeci pojazd straży pożarnej eksportowany na świecie został wyprodukowany właśnie przez Rosenbauer.

Już w 1919 roku Rosenbauer zaprojektował pierwsze pojazdy gaśnicze. Obecnie spółka posiada licznie rozbudowaną sieć zbytu w ponad 100 krajach i wykazując eksport na poziomie 90% cieszy się zaufaniem wielu zagranicznych klientów.

Rosenbauer w ostatnich latach otrzymał wiele renomowanych wyróżnień za swoje innowacyjne projekty pojazdów, m.in. PANTHER i nowy AT, również za wysokowyspecjalizowane wyposażenia pojazdów. Rosenbauer od ponad 20 lat jest także światowym liderem w produkcji lotniskowych samochodów pożarniczych i regularnie wygrywa co ważniejsze międzynarodowe przetargi na produkcję pojazdów w swojej technologii. Ostatnim dużym projektem był projekt z Brazylii, wygrany latem 2011 roku. Aby sprostać wysokim wymogom bezpieczeństwa podczas mistrzostw piłki nożnej 2014 oraz letniej olimpiady 2016, lotniska w Brazylii będą wyposażone w 80 pojazdów gaśniczych Firmy Rosenbauer.
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA