Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Ülevaade

Austria transpordi- ja logistikatööstus on ülemaailmselt edukas. Köisraudteevaguneid, raudteeveeremeid ja selle valdkonna teenuseid pakuvad spetsialiseerunud ja ekspordile orienteeritud ettevõtted. Austria ettevõtted pakuvad ka signalisatsioonisüsteeme, liikluskontrollisüsteeme ja muud tehnilist varustust. Kõik tooted on kõrge kvaliteediga ja töökindlad. Austria teenusepakkujad transpordi ja logistika vallas on kliendisõbralikud ja omavad kaubavedude ja dispetšerteenuse kõrgete nõudmiste rahuldamise aastatepikkust kogemust.

Sisukord:

Majanduslikku edu garanteerivad transpordisüsteemid

Austria ettevõtted on maailmaturul köisraudteevagunite, liftiehituse ja raudteeveeremite sektoris esirinnas. Investeeringud uurimistegevusse ja tootmisprotsesside optimeerimine – nii vastavad Austria ettevõtted üha kõrgematele standarditele transpordi vallas. Ohutumad tehnikad, uuenduslik disain, efektiivne tootmine – kõik nimetatud iseloomustavad brändi „Valmistatud Austrias“, mis garanteerib meie klientidele edu.

Köisraudteevagunid ja liftid

Doppelmayr Gruppe on üle maailma tegutsev köisraudteevagunite tootja. Kliendid circa 90 riigist sõltuvad transpordisüsteemide toimivusest turismipiirkondades ja ühistranspordis.

Aastal 1956 alustas köisraudteevagunite tootmist CARVATECH Karosserie- und Kabinenbau GmbH Täna keskendub ettevõte suurepärase disainiga vagunite tootmisele ning tuletõrjeautode ja eriotstarbeliste sõidukite kereosade tootmisele.

Raudteeveeremid ja mootorid

Austrias on ka mootorite, vagunite ja telikute tootmisega tegutsevad ettevõtted. Näiteks Grazis, Styrias, tegutsev Siemens AG Austria Mobility Division , toodab telikuid raudteeveeremite jaoks, mis leiavad kasutust üle kogu maailma. Viinis asuv Siemens AG Austria Mobility Division toodab hea disainiga ja usaldusväärseid:

 • Kohalikke kaubaronge,
 • Pikamaaveeremeid,
 • Tramme.

Mehhaniseeritud rööpaehitus, rakendid, rööpad, signaalsüsteemid – Austria ettevõtted toodavad ka nimetatuid ning on sektoris maailma juhtivate hulgas. Austriast leiate endale parima partneri selle kliimasõbraliku transpordivahendi sektoris.

Mehhaniseeritud rööpaehituse vallas on juhtroll firmal Plasser & Theurer – aastal 1953 konstrueerisid nad maailma esimese hüdraulilise kinnitoppimismasina, mis oli esimeseks sammuks rööpaehituse mehhaniseerimise vallas. Täna pakub ettevõte lahendusi, mis on kooskõlas majandus-, efektiivsus-, ergonoomilisus- ja keskkonnanõuetega. Ettevõtte teenusevalikusse kuulub muuhulgas:

 • Masinate stabiliseerimine ja ühendamine 
 • Rööpauuendusmasinad ja rööpapaigaldusmasinad
 • Masinad rakendite uuendamiseks ja paigaldamiseks 
 • Kandetrosside paigaldamise ja remontimise masinad 
 • Vagunite registreerimine

Rail Technology Cluster Austria (RTCA) on ühendus, mis toetab tehnoloogilisi arenguid ja pakub teenuseid enda liikmetele. RTCA tugevdab Austria raudtee-ettevõtete positsiooni rahvusvahelistel turgudel.

Veesõidukid ja õhusõidukid

Austrias tegutsevad jahtide sisustajad ning purjekate ja motopurilennukite tootjad. Austriast leiate parima partneri ka kosmosesõidukite ja lennumasinate sektoris.

F.LIST GMBH disainib ja toodab paigaldisi luksusjahtide ja kruiisilaevade jaoks. Lisaks eelpoolnimetatule toodab ettevõte ka kerge kaaluga ehituskomponente kommertslennukite jaoks.

Diamond Aircraft Industries , mille peakorter ja arendusosakond asub Wiener Neustadtis, on tuntud üle maailma kui klaasi ja süsinikkiu komposiitmaterjalist lennukite ehitaja. Ettevõtte prioriteetideks on innovatiivsed lahendused nii lennukoolidele kui eraklientidele.

Tarnijad nagu FACC AG või Isovolta , pakuvad komposiitmaterjale elektriisolatsiooni ja muud elemendid lennuki sisustuse tarvis.

Maanteesõidukid

Austria autotarvikute tööstus ja masinaehitus on tänu suurele ekspordi osakaalule oluline osa riigi majandusest. Riigi väikse siseturu tõttu peavad ettevõtted end tõestama maailmaturul, pakkudes kõrgtehnoloogilisi tooteid.
Tarnijate olulisus on viimastel aastatel pidevalt kasvanud. Austria väiksed ja keskmise suurusega ettevõtted on end tõestanud kui suure tehnilise kompetentsiga paindlikud koostööpartnerid. Austria Autotööstuse Liit
Federation of the Austrian Automotive Industry and its Component Suppliers ühendab Austria autotööstuse tugevused.

Lisainfo: Autotööstus. Automotive industry

Liikluskontroll, materjalikäitlus ja ladustamissüsteemid

Liikluse, logistika ja mobiilsuse nõudmised kasvavad pidevalt. Austria ettevõtted saavad uusi ülesandeid ja pakuvad konkurentsivõimelisi ja jätkusuutlikke lahendusi, kasutades ära enda kogemusi, innovatsiooni ja oskusteavet – ja kliendid on tuleviku väljakutseteks valmis.

Liikluskontrolli- ja turvasüsteemid

GESIG Aastal 1964 asutatud signalisatsioonisüsteemide liit arendab, toodab, paigaldab, teenindab ja ekspordib alljärgnevat:

 • Liiklusregulatsioonisüsteemid
 • Liiklusvaatlussüsteemid
 • Liikluskontrollisüsteemid
 • Liiklusjärelvalvesüsteemid ja analüüsisüsteemid

Liiklustehnoloogia kontsern SWARCO pakub koostööpartneritele põhjalikku programmi, mis sisaldab erinevaid süsteemilahendusi, energiasäästlikke LED tulesid, ning katab erinevad sektorid alates liiklusvoo kontrollisüsteemidest kuni liikluse telemaatika tarkvaralahendusteni. SWARCO pakub samuti tagasipeegeldavaid teemärgistussüsteeme ja seotud teenuseid.

Tegevuse alguses võrdus ettevõtte Forster nimi reljeefsete märkidega. Täna pakub firma aga muuhulgas:

 • Liiklustehnoloogiat
 • Tunneliseadmeid
 • Kontrollsüsteeme
 • Mürakaitset

Materials Handling Technology and Lifting Systems

Palfinger kuulub rahvusvahelisse kontserni, mille peakorter asub Salzburgis. Ettevõte on üks juhtivaid rahvusvahelisi tegijaid hüdraulilise tõstmise, laadimise ja käitlemise süsteemide alal. Tuntuimaks tooteks on Knickarmkran HGV. Lisaks sellele toodab Palfinger:

 • Konteinerite käitlussüsteeme
 • Palkide kraanasid
 • Transporditavaid kahveltõstukeid
 • Päraifte
 • HGV tööplatvorme

Liebherr toodab muuhulgas spetsiaalseid kraanasid laevadega veetava lasti käitlemiseks. Austria ettevõte töötab rööbastega konteinersildadega ja palju konteinerit käsitlevate sadamate puhul ka haardkraanadega. 

Ladustamissüsteemid

Austrias tegutsevad ka ladustamissüsteemide pakkujad. Näiteks LTW Intralogistics GmbH , ehitab automatiseeritud kõrgladustamise süsteeme, mis tagavad täpsed protsessid isegi 40 meetri kõrgusel.

Transport ja logistikateenused

Paljudes tööstusharudes on edu võtmeks sujuvad transpordi- ja logistikaprotsessid. Olemas on hästi organiseeritud, toimiv rahvusvaheliste kaubavedude ja transpordiettevõtete süsteem.

Kaubaveod

Austria kaubavedude pakkujatel on olemas liiklusvahendid, mis katavad kõikvõimalikud transpordivajadused. Näiteks Augustin Quehenberger Group Gmbh pakub mitte ainult Euroopa-sisest teenust, vaid kontrollib ka ülemaailmset kaubavedude võrgustikku.

Drautrans (in German), asub Itaalia, Sloveenia ja Austria piiride kokkupuutealal ning pakub teenuseid nii valikuliselt kui ka tavapäraseid kompleksseid kaubavedusid ja kombineeritud transporti Austria ja Lääne-Euroopa vahel.

Transpordiettevõtted

Paljud Austria transpordiettevõtted tegelevad logistilise planeerimise ja konsultatsioonidega, samuti komplekssete logistikalahenduste pakkumisega klientidele üle kogu maailma.

Näiteks Schenker , üks juhtivaid logistikateenuste osutajaid maailmas, pakub nii maismaa-, õhu- kui ka veetransporti ning nendega seotud logistikateenuseid.

Transporditeenuse lipulaev Condor on HGV kaubatranspordi teenuse pakkuja peamiselt Austriast Ida-Euroopasse, Balkani piirkonda, Türki ja Kesk-Aasiasse ning vastupidi.

Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA