Advantage Austria نمایش فهرست

نگاه اجمالي

اتریش با استفاده از سامانه ARA و بازیافت حرارتی ضایعات در مسیری پایدار برای استفاده طولانی مدت از مواد خام گام برداشته است. و یک شرکت اتریشی پیشگام بازار جهانی در حوزه فناوری سنجش کیفیت آب می باشد. فناوری های زیست محیطی در این کشور سابقه ای دیرینه دارند که دارای منابع طبیعی و طبیعت بکر می باشد. و این فناوری ها دارای جایگاه مناسبی در اقتصاد کشور می باشند. یک شغل در حوزه فناوری های زیست محیطی دو شغل دیگر در صنایع عادی تولید می کند.

فناوری های زیست محیطی تقریبا در هر خانه شخصی، هر نهاد عمومی، هر ساختمان عمومی و هر تاسیسات تولیدی نصب می باشد. این فناوری ها غالبا دیده نمی شوند و به آنها توجهی نمی شود و برخی اوقات تنها وقتی دیگر وجود نداشته باشند متوجه آنها می شویم. اکثر شرکت های اتریشی فعال در این حوزه شرکت های کوچک و اندازه متوسط بوده و از انبوه مهارت های خود در حوزه فناوری های زیست محیطی برای مشتریان سراسر دنیا با موفقیت استفاده می نمایند - نرخ صادرات آنها بیش از 80% است.

فناوری محیط زیست و انرژی به معنای تأمین منابع و راهکارهای سازگار با محیط زیست و آب و هوا است. در کشور اتریش، تمرکز منحصر به فردی روی نوآوری، تکنولوژی و پیشگامان بازار در حوزه تکنولوژی‌های زیست‌محیطی و انرژی‌های تجدیدپذیر وجود دارد. از دهه 70، در سطح اجتماعی و سیاسی، محافظت از محیط زیست به عنوان یک فاکتور مهم در حفظ کیفیت زندگی تلقی شد. به همین دلیل است که مشتریان سراسر جهان ، بعنوان نمونه، می‌توانند در اتریش راهکارهای سطح بالا به لحاظ زیست‌محیطی را برای حل مسائل آینده بیابند

  •  دفع زباله، بازیافت، استفاده از گرما، پردازش پسماندهای بیوژنیک
  • کنترل و اندازه‌گیری آلودگی هوا
  • تأمین آب، پردازش آب، تصفیه آب آشامیدنی

این یک صنعت نوآور است و کمپانی‌های صادرات-محور همیشه آماده یافتن راه‌حل‌های عملیاتی هستند. مدیریت پایدار و تلاش برای حفظ چرخه مواد اهمیت ویژه‌ای دارند.

 فاکتور اقتصادی تکنولوژی زیست‌محیطی

 صنعت فناوری زیست‌محیطی اتریش همواره متشکل از سازمان‌های کوچک و متوسط است و در حال رشد تکنولوژیکی سریع می‌باشد. این پویایی تحت تأثیر یک ساختار حقوقی هدفمند است.

 نوآوری‌های اکولوژیکی دارای اثر مستقیم روی اقتصاد هستند، که این می‌تواند منافع مشتریان شرکت‌های تخصصی اتریش را تأمین کند. از جمله در حوزه بازیافت، تحولات جدیدی در بازار وجود داشته‌اند که هدایت کننده همه بخش‌های اقتصادی هستند. در اتریش، سطح بازیافت شیشه، کاغذ، فلزات و مواد بیوژنی بالا است. بازیافت ضایعات شهری در حدود 60% است. شرکت‌های اتریشی دانش لازم را پیرامون تکنولوژی‌های ضروری، فرایندها و خدمات لجستیک و سازمانی دارند.

قدمت و فناوری آینده

 برای بیش از 100 سال، شرکت‌های اتریشی با فنّاوری‌های سبز نوآورانه، با نبض زمانه به پیش رفتند. توربین کاپلان، که در سال 1913 توسط مهندس اتریشی، ویکتور کاپلان، ساخته شد، همچنان نیروی محرکه توان برق آبی امروز است. موفقیت‌های انرژی گرمای خورشید در اتریش آغاز شده است و تکنولوژی‌ها و سیستم‌های بازیافت ساخته شده در اتریش در سراسر جهان کاربرد دارند.

 در پایان هزاره، کمپانی‌های اتریشی روی بقای آب، کنترل آلودگی هوا و مدیریت ضایعات تمرکز داشتند. امروزه، تکنولوژی‌های اثبات شده موجود در این حوزه‌ها در سراسر جهان مشتری دارند. موضوعات امروزی که کمپانی‌های اتریشی به آن ها می‌پردازند، بهینه‌سازی پیوسته فرآیندهای بازیافت و صنعت بازیافت، روش‌های نوآورانه برای پردازش آب و تصفیه بیولوژیکی آب می‌باشند.

 تکنولوژی‌های دانش-محور برای محیط زیست

 آموزش نقش مهمی را در تکنولوژی محیط زیست ایفا می‌کنند، چرا که تکنولوژی محیط زیست نیازمند متخصصینی از همه حوزه‌ها است. نمونه‌ای از تعهد اتریش به پرورش متخصصان جوان، آموزش متخصصان حوزه بیوسنسورها در دانشگاه فنی گراتس است . این دانشگاه فنی در حال همکاری با 13 شریک علمی و تجاری از پنج کشور، شامل خوشه فناوری سبز استیریا، برای توسعه دو برنامه دوره کارشناسی ارشد در زمینه منابع زیستی است. شبکه اروپایی نوآوری‌های انرژی پایدار، یا "eseia"، از توسعه مشاغل صنعتی جدید مانند "مهندسی زیست-پالایش" و "مدیریت زنجیره ارزشی منابع زیستی" پشتیبانی می‌کند.

آخرين تاريخ به روز رساني
2018.02.08
چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA