Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

Přehled

Inovativní rakouské podniky zásobují mezinárodní zákazníky vysoce kvalitními a konkurenceschopnými řešeními obalů a tiskovinami. Stroje a moduly rakouské výroby využívá obalový průmysl a tiskárny na celém světě.

Obsah

Perspektivní obaly

Optimalizace obalových řešení a použití moderního designu si obzvláště váží podniky orientované na export.
Také v oblasti poradenství, inženýrství a výroby strojů, zařízení a příslušenství pro obalový průmysl existují podniky, které nabízejí inovativní produkty a služby. Ke speciální odbornosti rakouských výrobců obalů patří zpracování:

  • papíru, kartonu a vlnité lepenky 
  • umělé hmoty
  • skla

Inovace pro hospodářství a životní prostředí

Díky intenzivnímu výzkumu rakouského obalového průmyslu vznikají nejen moderní a konkurenceschopné obalové systémy ale i řešení šetrná k životnímu prostředí a ke zdrojům. Tato inovacím velmi nakloněná branže silně přispívá k dobré pověsti Rakouska jako průkopníka ve věcech životního prostředí a stálosti.

Systémem ARA-System a Öko-Box ukázalo rakouské hospodářství vynikající a mezinárodně uznávané řešení recyklace. Je to dáno mimořádnou angažovaností domácích podniků, které realizují rakouské zákonodárství v oblasti životního prostředí a stálosti.

Greiner Packaging patří k nejdůležitějším evropským výrobcům obalů. Tento podnik je přílkadem toho, jak významný je neustálý výzkum a vývoj, který vede k inovativním a mezinárodně úspěšným produktům.

Ovotherm International Handels GmbH vyrábí obaly na vajíčka, které se dají na 100% recyclovat a opět použít. Tím podnik významně přispívá k ochraně životního prostředí. Ovotherm vede na světovém trhu a vyváží své výrobky do více než 80 zemí.

Constantia Flexibles patří celosvětově mezi přední výrobce flexibilních obalů a etiket. Skupina zásobuje řadu mnohonárodních koncernů a lídry lokálního trhu v oblasti potravinářského, krmivářského, nápojářského a farmaceutického průmyslu.

Sklo

Co se týče skleněných obalů jsou na rakouském trhu kompetentní dodavatelé, kteří vyrábí širokou paletu výrobků vynikající kvality: od standardních obalů pro potřeby pharmaceutického průmyslu až po speciální výrobu obalů pro lihoviny. Tak např. vyrábí Stölzle-Oberglas GmbH , firma s více než dvěstěletou tradicí, inovativní skleněné obaly pro mezinárodní firmy a dosahuje exportní kvóty vyšší než 90%.

Papír, kartón a vlnitá lepenka

Při výrobě kartónových obalů se používají hlavně obnovitelné suroviny. Obzvláště důležitým aspektem výroby, který šetří životní prostředí je možnost opětovného využití. Recyklační kvóta papírových, kartónových a lepenkových obalů se pohybuje okolo 90%. Iniciativami F&E a nasazením nejlepších soudobých technologií se ve výrobním procesu dosáhne jak efektivnosti tak co nejvyšší ekologické šetrnosti.

Mayr-Melnhof Gruppe je vedoucím výrobcem skládacích krabic v Evropě. Podnik je ve svých klíčových oborech v evropském měřítku vedoucím na trhu a také se silně angažuje v oblasti ochrany životního prostředí.

Mosburger GmbH dominuje na rakouském trhu s obaly z vlnité lepenky. Podnik dodává vysoce kvalitní standardni výrobky a na míru zhotovené speciální obaly a obstará na přání i jejich potisk.

Další významní rakouští výrobci obalů z vlnité lepenky jsou Rondo Ganahl AG und Smurfit Kappa Interwell GmbH & Co KG .

Umělá hmota

I zpracování umělých hmot má v Rakousku tradici a patří k nejdůležitějším oblastem obalového průmyslu. Obaly jako jsou fólie, sudy, kanistry, láhve atd. tvoří významný podíl objemu výrobků plastikářského průmyslu.

Výrobce plastů a obalů ALPLA-Werke Alwin Lehner GmbH & Co. KG má více než 154 poboček ve 40 zemích. Firma navrhuje a vyrábí láhve, preformy pro PET láhve, tuby a uzávěry a platí v oboru plastových obalů za vedoucí v oblasti technologie. Hlavním zákazníkem je světově známý výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble.

Etiketování obalů

Kvalitní etiketování obalů a obalový design, který bere ohled na branži jako celek, to jsou důležité faktory hospodářského úspěchu. V Rakousku najdete dodavatele, kteří se svými inovativními výrobky vyhoví všem požadavkům a garantují konkurenceschopné služby.

ULIKETT GmbH and Ulrich Etiketten GesmbH vyrábí a tiskne samolepící a bookletové etikety, duo a multištítky pro potravinářský, farmaceutický a spotřební průmysl a je činná i v dalších oblastech.

Securikett Ulrich & Horn GmbH , která vyvíjí a vyrábí bezpečnostní štítky, je technicky jedním z předních poskytovatelů bezpečnostních řešení pro ochranu značky po celém světě. S CODIKETT® a unikátními kódy nabízí Securikett také ideální digitální doplněk pro budoucnost a inovativnost strategie ochrany produktu.

CCL Label GmbH Hohenems je především specializovaná na etiketování potravin a nápojů.

Marzek Etiketten+Packaging Gruppe nabízí kompletní sortiment výrobků od archových etiket a etiket na roli, až po  flexibilní obaly a kartony. Tyto výrobky se vyrábí, za pomoci tiskových procesů a kvalitní povrchové úpravy, pro mnoho odvětví (potravinářský, nápojový, kosmetický, farmaceutický průmysl a další). Firma Marazek má svou designerskou agenturu a nabízí také etiketovací techniku.

Celkové řešení pro nápojový průmysl

Mezinárodně působící firma SIG Combibloc vyrábí aseptické kartonové obaly pro nápoje a tekuté potraviny. Jako systémový dodavatel dodává firma také na míru zhotovené plnicí stroje na mléko, přírodní vodu, nealkoholické nápoje a jiné výrobky.

Exportní kompetence v oblasti tisku

Rakouské tiskárny a poskytovatelé poradenství a inženýrství resp. pomocných prostřednků a kontrolní techniky se vyznačují vysokou kvalitou a zkušeností při plnění specifických přání zákazníků.

Tiskoviny

Četné rakouské tiskárny jsou spolehlivými dodavateli katalogů, časopisů reklamních tiskovin, výročních zpráv a mnoha dalších kvalitních výrobků.

V Rakousku naleznete i dodavatele pro celkovou výrobu knih a brožur. 

Vše okolo tisku

v oblastech

  • Poradenství a inženýrství,
  • Chemické pomocné prostředky pro tiskárny a knihařství
  • Kontrolní a měřící technika pro tisk a knihařství

naleznete v Rakousku na servis orientované podniky, jejichž kvalita je patrná z certifikace efektivního a nepřetržitého průběhu výroby.

Tisk s tradicí a budoucností

V roce 1913 založená firma Oberndorfer Druckerei GmbH patří k nejmodernějším tiskárnám a komunikačním podnikům na německy mluvícím území. Specializovaná na výrobu časopisů a propagačního materiálu v rozmezí středního a vysokého nákladu, má zákazníky z celé Evropy a i z USA.

Firma LEYKAM Let´s Print patří k předním na evropském trhu v oblasti ofsetového rotačního tisku. Výroba probíhá v Rakousku a Slovinsku, odbytové kanceláře jsou v Maďarsku, Itálii, Chorvatsku a ve Švédsku. Výrobní portfolio se koncentruje na reklamní tisk, magazíny a časopisy o velkém nákladu.

ROGLER Software GmbH je software partner pro tisk a media. Podnik programuje a pečuje o standardní softwarová řešení a adaptuje a rozšiřuje software podle přání zákazníků. K jeho zákazníkům patří mezinárodní tiskárny, především v Německu, Švédsku a Belgii.

Stroje, přístroje a příslušenství

Dobře vyškolené odborné pracovní síly, vysoká kvalita a propojení s výrobci v jiných zemích podporují úspěch rakouských dodavatelů orientovaných na export strojů na výrobu obalů a tiskařských strojů. Vysoká technická úroveň a know-how jsou na mezinárodních trzích vysoce oceňovány.

Stroje pro obalový průmysl

ENGEL packaging je dodavatelem kompletních řešení pro obalový průmysl. K poskytovaným službám a výkomům patří vstřikovací lisy a automatizace a projektování kompletnich výrobních buněk. Exportní kvóta je cca 95%, mají pobočky ve více než 85 zemích světa.

Ve vývoji hygienických, spolehlivých obalových systémů vhodných pro potraviny, sterilní lékařské výrobky stejně jako pro průmyslové i spotřební zboží hraje vedoucí roli Multivac Sepp Haggenmüller GmbH & Co.KG . Firma nabízí obalová řešení na míru od poradenstvi až po hotové zařízení.

Firma Starlinger & Co Gesellschaft m.b.H. byla založena v roce 1835 a je dnes vedoucí na světovém trhu v oblasti strojů a procesových technologií pro tkané pytle z umělé hmoty a má zákazníky ve 136 zemích. Paleta produktů firmy Starlinger zahrnuje všechny stroje na výrobu moderních, tkaných polypropylénových pytlů.

Supervac Ges. m. b. H. (v angličtině) ) je jedním z celosvětově vedoucích výrobců strojů na vakuové obaly. Firma vyváží svá obalová zařízení do více než 100 zemí a dodává vedle standardních řešení i zařízení na míru podle požadavků svých zákazníků z potravinářského a non-food průmyslu.

Tiskařské stroje

Maschinenfabrik KBA-Mödling AG má 700 zaměstnanců a vyrábí agregáty pro archové ofsetové rotačky a je kompletní dodavatel pro tiskárny cenných papírů. Na světovém trhu skupina KBA úspěšně obhajuje své vedoucí postavení v oblasti tisku bankovek a bezpečnostní techniky.

SPGPrints Austria GmbH (v angličtině) je vedoucím výrobcem vysoce kvalitních systemů na laserové rytiny pro textil a grafiku.

J. Zimmer Maschinenbau GmbH je firma orientovaná na export v oblasti strojů na potisk textilu a nanášecích strojů, má pobočky v mnoha zemích. V Kufsteinu má kompetenční centrum pro digitální tiskařské stroje a v Klagenfurtu se koncentrují na šablonové tiskařské stroje a nanášecí zařízení.

POLYCOT Industrieanlagen GmbH se specializoval na dodávky, montáže a uvedení do provozu nových, pečlivě vyzkoušených a opravených tiskařských strojů a strojů na zpracování papíru.

Přístroje a příslušenství

 TKM Austria GmbH vyrábí strojní nože pro kartónový a obalový průmysl resp. pro tisk a další zpracování.

voestalpine Precision Strip GmbH  vyrábí řezací nástroje pro plošné a rotační vysekávající stroje, které obalovému průmyslu ušetří čas na přípravu.

IPB Baier GmbH&Co KG je mezinárodně aktivní výrobce náhradních a opotřebovaných dílů pro tiskařský, papírenský, recyklační a kartónový průmysl. Podíl exportu tvoří více než 90%.

Datum poslední aktualizace
2017.07.06
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA