Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Przegląd

Przedsiębiorstwa austriackie oferują międzynarodowym partnerom handlowym wysokiej jakości rozwiązania z zakresu opakowań i druku. Austriackie maszyny i urządzenia znajdują zastosowanie w przemyśle papierniczym na cały świecie.

Treść

Opakowania przyszłości

Najlepsze rozwiązania i nowoczesny design stanowią główną zasadę działalności eksporterów.

Obszar działania firm z branży opakowań to produkcja i usługi obejmujące maszyny, urządzenia i osprzęt.

Przedsiębiorstwa austriackie z branży opakowań specjalizują się także w przetwórstwie:

  • Papieru, kartonu i tektury falistej
  • Tworzyw sztucznych
  • Szkła

Innowacyjne rozwiązania dla gospodarki i środowiska

Dzięki intensywnym badaniom austriackiego przemysłu opakowań powstają nie tylko nowoczesne, konkurencyjne systemy opakowań, ale także przyjazne środowisku rozwiązania. Przyczynia się to do budowania pozytywnego wizerunku Austrii jako kraju dbającego o środowisko.

Opracowane w Austrii rozwiązania recyklingowe ARA-System oraz Öko-Box zyskały międzynarodowe uznanie. Związane jest to z ogromnym zaangażowaniem firm austriackich wprowadzających w życie krajowe przepisy z zakresu ochrony środowiska i poszanowania zasobów naturalnych.

Greiner Packaging należy do liczących się w Europie producentów opakowań. Przedsiębiostwo stanowi przykład, jak ogromne znacznie odgrywają badaia i stały rozwój gwarantujące innowacyjne i cieszące się międzynarodowym uznaniem prudkty.

Ovotherm International Handels GmbH produkuje opakowania na jajka ulegające w 100% degradacji. Firma eksportuje swoje wyroby do 80 państw.

Constantia Flexibles jest jednym z wiodących na świecie producentów elastycznych opakowań i etykiet. Grupa zaopatruje liczne koncerny multinarodowe oraz lokalnych liderów rynku działających w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, napojów oraz karmy dla zwierząt.

Szkło

Firmy austriackie oferują szeroką gamę opakowań szklanych: od opakowań standardowych na lekarstwa do wyrobów specjalnych na alkohole. Firma Stölzle-Oberglas GmbH posiadające dwustuletnią historię wytwarza innowacyjne opakowania szklane dla firm zagranicznych eksportując 90% swojej produkcji.

Papier, karton i tektura falista

W produkcji opakowań kartonowych zastosowanie mają przede wszystkim surowce odnawialne. Możliwość ponownego zastosowania wyrobów stanowi ważny aspekt produkcji. Liczba opawań z papieru, kartonu i tektury falistej poddawanych recyclingowi wynosi 90%. Poprzez projekty B+R oraz zastosowanie najnowocześnejszych technologii procesy produkcji są wydajne i przeprowadzane z poszanowaniem środowiska.

Mayr-Melnhof Gruppe jest wiodącym europejskim producentem pudełek składanych znanym z zaangażowania w kwestie ochrony środowiska i jego poszanowania w procesie produkcji.

Firma Mosburger GmbH jest wiodącym na rynku austriackim producentem opakowań z tektury falistej. Przedsiębiorstwo dostarcza wysokiej jakści produkty standardowe, a także opakowania wykonywane wg zamówienia klienta. Na życzenie firma wykonuje także nadruki.

Innymi ważnymi austriackimi producentami opaowań z tektury falistej są firmy Rondo Ganahl AG oraz Smurfit Kappa Interwell GmbH & Co KG .

Tworzywa sztuczne

Obróbka tworzyw sztucznych ma w Austrii długą tradycję i należy do najważniejszych gałęzi przemysłu opakowań. Produkty takie jak folie, beczki, kanistry, butelki itd. stanowią istotną część prudukcji przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Producent tworzyw sztucznych oraz opakowań firma ALPLA-Werke Alwin Lehner GmbH & Co. KG posiada 154 przedstawicielstw w 40 państwach. Przedsiebiorstwo projektuje i produkuje butelki, preformy, tuby oraz zamknięcia i należy do wiodących na świecie oferentów technologii produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Głównym odbiorcą firmy jest wiodący producent dóbr konsumpcyjnych firma Procter & Gamble.

Etykietowanie opakowań

Wysokiej jakości opakowanie, dobry projekty i etykiety stanowią ważne elementy sukcesu gospodarczego. W Austrii znajdą Państwo firmy, które sprostają Państwa wymaganiom i zagwarantują odpowiednie wyroby i usługi.

Firmy ULIKETT GmbH i Ulrich Etiketten GesmbH produkują oraz drukują między innymi etykiety samoprzylepne, booklety, etykiety dwu- i wielowarstwowe wykorzystywane w przemyśle spożywczym i napojów, farmaceutycznym, artykułów konsumpcyjnych oraz w wielu innych branżach.

Firma Securikett Ulrich & Horn GmbH opracowuje i produkuje etykiety bezpieczeństwa i należy do wiodących na świecie oferentów rozwiązań wykorzystywanych do ochrony marek. Dzięki rozwiązaniu CODIKETT® z unikalnym kodem firma Securikett może zaoferować cyfrowe rozwiązania uwierzytelniające idealnie uzupełniające innowacyjne strategie ochrony produktu.

Firma CCL Label GmbH Hohenems specjalizuje się przede wszystkim w produkcji etykiet dla przemysłu spożywczego.

Grupa Marzek Etiketten+Packaging  oferuje szeroki asortyment produktów: od etykiet w arkuszach i rolkach poprzez elastyczne opakowania aż po kartonowe opakowania ozdobne. Produkty firmy  wykonywane są przy zastosowaniu technik kombinowanych i uszlachetniania druku i znajdują zastosowanie w różnych branżach (spożywczej, napojów, kosmetycznej, farmaceutycznej itp.). Dodatkowo firma Marzek posiada własną pracownię projektową i oferuje technologie etykietowania.

Kompleksowe rozwiązania dla przemysłu napojów

Działająca na rynkach międzynarodowych firma SIG Combibloc produkuje opakowania aseptyczne do napojów oraz płynnych artykułów spożywczych. Przedsiębiorstwo dostarcza również dopasowane do potrzeb odbiorcy maszyny rozlewające do mleka, wody, napojów gazowanych i innych produktów.

Eksport branży drukarskiej

Austriackie drukarnie oraz firmy oferujące usługi konsultingowe i inżynieryjne, a także urządzenia i technikę pomiarową charakteryzuje duża świadomość jakości oraz doświadczenie w zakresie realizacji życzeń klientów.

Produkty przemysłu drukarskiego

Austriackie drukarnie to niezawodni producenci katalogów, czasopism, materiałów reklamowych, druków firmowych oraz wielu innych wysokojakościowych produktów.

Firmy oferują także pełną produkcję książek w miękkiej i twardej oprawie. 

Drukarstwo oraz branże pokrewne

W branżach

  • doradztwo i inżynieria,
  • substacje chemiczne dla drukarni i introligatorni,
  • technika kontrolna i pomiarowa dla przemysłu drukarskiego i introligatorni

znajdą Państwo firmy usługowe, których wysoką jakość świadczonych usług i wydajność potwierdzają stosowne certyfikaty.

Drukarstwo - historia i przyszłość

Założona w 1913 roku firma Oberndorfer Druckerei GmbH należy do najnowocześniejszcyh przedsiębiorstw drukarskich i komunikacyjnych w krajach niemieckojęzycznych. Specjalizuje się ona w druku czasopism i materiałów reklamowych w średnich i dużych nakładach. Zleceniodawcy firmy pochodzą c całej Europy oraz z USA.

Przedsiębiorstwo LEYKAM Let´s Print należy do wiodących europejskich firm w zakresie druku offsetowego zwojowego. Produkcja odbywa się w zakładach w Austrii oraz na Słowenii, sprzedażą zajmują się biura na Węgrzech, we Włoszech, w Chorwacji i Szwecji. Firma zajmuje się produkcją wysokonakładową druków reklamowych i czasopism.

ROGLER Software GmbH jest oferentem oprogramowania komputerowego dla drukarni i mediów. Przedsiębiorstwo opracowuje, dopasowuje do życzeń klientów rozwiązania programowe. Klientami firmy są między innymi drukarnie w Niemczech, Szwecji i Belgii.

Maszyny, urządzenia i osprzęt

Dobrze wykształcenie specjaliści, wysoka jakość oraz powiązania z producentami z innych państw to czynniki zapewniające sukces austriackich eksporterów maszyn do opakowań i druku. Na rynkach międzynarodowych cenione są oferowane wysokie stanardy techniczne i know-how.

Maszyny dla przemysłu opakowań

ENGEL packaging jest oferentem kompletnych rozwiązań dla przemysłu opakowań. Firma dostarcza wtryskarki i systemy automatyki, a także kompletne systemy produkcyjne. Eksport wynosi ok. 95% produkcji. Firma posiada przedstawicielstwa w ponad 85 państwach.

Wiodącą rolę w opracowywaniu higienicznych, niezawodnych i poręcznych opakowań dla produktów spożywczych, sterylnych wyrobów medycznych oraz wyrobów przemysłowych i dóbr konsumpcyjnych odgrywa firma Multivac Sepp Haggenmüller GmbH & Co.KG . Przedsiębiorstwo oferuje dopasowane do życzeń klienta rozwiązania od doradztwa w wyborze opakowania do urządzeń produkcyjnych.

Powstała w 1835 roku firma Starlinger & Co Gesellschaft m.b.H. jest obecnie wiodącym oferentem maszyn i technologii procesowych do wyrobu tkanych worków z tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwo posiada klientów w ponad 136 krajach. Oferta firmy obejmuje wszystkie typy maszyn do produkcji nowoczesnych, tkanych worków polipropylenowych.

Supervac Ges. m. b. H. (w j. angielskim) jest wiodącym produentem maszyn do opakowań próżniowych. Firma eksportuje swoje wyroby do ponad 100 państw i dostarcza obok rozwiązań standardowych urządzenia dopasowane do wymagań klientów z przemysłu spożywczego oraz innych dziedzin.

Maszyny drukarskie

Zatrudniająca 700 osób firma Maschinenfabrik KBA-Mödling AG produkuje agregaty do maszyn do druku arkuszowego i stanowi partnera handlowego firm drukujących papiery wartościowe. Grupa KBA stanowi wiodącego oferenta w zakresie druku banknotów oraz technik zabezpieczających.

SPGPrints Austria GmbH (w j.angielskim) to wiodący producent wysokiej jakości systemów do grawerowania laserowego dla branży tekstylnej i graficznej.

Przedsiębiorstwo J. Zimmer Maschinenbau GmbH jest eksporterem maszyn do wykonywania nadruku na tekstyliach i do powlekania. Zakład w Kufstein stanowi centrum kompetencyjne w zakresie maszyn do druku cyfrowego, szablonów oraz urządzeń powlekąjących.

Firma POLYCOT Industrieanlagen GmbH specjalizuje się w dostawach, montażu i uruchamianiu nowych oraz używanych maszyn drukarskich i papierniczych.

Urządzenia i osprzęt

 TKM Austria GmbH wytwarza noże do maszyn wykorzystywanych przy produkcji kartonów oraz opakowań a także przy druku oraz dalszej obróbce.

Przedsiębiorstwo voestalpine Precision Strip GmbH produkuje wykrojniki do sztancowania płaskiego i rotacyjnego.

Firma IPB Baier GmbH&Co KG to międzynarodowy producent części zamiennych dla przemysłu poligraficznego, papierniczego, recyclingu oraz produkcji opakowań. Wielkość eksportu wynosi ponad 90%.

Ostatnia aktualizacja dn.:
2017.07.03
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA