Advantage Austria Zobraziť navigačný panel
Myslíme si, že ste z krajiny K Vašej lokálnej stránkeVoľba inej krajiny

Prehľad

Inovatívne rakúske podniky sú schopné dodávať zahraničným zákazníkom vysokokvalitné a konkurencieschopné obalové riešenia a tlačoviny. Stroje a zariadenia rakúskej výroby sa využívajú vo výrobe obalov a tlačovom priemysle po celom svete.

Obsah:

Priekopnícke obaly

Optimalizácia obalových riešení a využitia moderného dizajnu je pre podniky zameriavajúce sa na export kľúčová.

Rovnako v poradenstve, projektových návrhoch a výrobe strojov, zariadení a príslušenstva pôsobia podniky, ktoré ponúkajú nové riešenia. K obzvlášť kvalitnej patrí v rámci rakúskeho baliarenského priemyslu výroba

  • papiera, kartónu a vlnitej lepenky
  • plastov
  • skla.

Inovácie v hospodárstve a ochrane životného prostredia

Vďaka intenzívnemu výskumu dokážu rakúske firmy vyrábať obaly, ktoré sú nielen moderné a konkurencieschopné, ale ktoré zároveň nepoškodzujú životné prostredie a šetria prírodné zdroje. Pokroky v rámci tejto oblasti prispievajú k dobrému menu Rakúska ako priekopníka vo veciach ochrany životného prostredia a udržateľného rozvoja.

Systém ARA a Öko-Box sú príkladmi recyklačných schém využívaných aj v zahraničí a poukazujúcich na vysokú úroveň rakúskeho priemyslu. Jje v záujme domácich podnikateľov, aby aplikovali rakúsku legislatívu v oblastiach životného prostredia a udržateľného rozvoja.

Greiner Packaging patrí zase k najväčším európskym výrobcom obalov. Tento podnik je príkladom toho, aký význam má neustále napredujúci výskum a vývoj, ktorého výsledkom sú výrobky presadzujúce sa aj na medzinárodných trhoch.

Ovotherm International Handels GmbH vyrába 100 % recyklovateľných obalov na vajcia. Svojou činnosťou podnik významne prispieva k ochrane životného prostredia. Ovotherm je lídrom na svetových trhoch a vyváža svoje výrobky do viac než 80 krajín.

Constantia Flexibles je svetový výrobca flexibilných obalov a etikiet. Spoločnosť zásobuje mnohé medzinárodné koncerny ako aj lokálnych top hráčov v odvetví potravinárstva, krmív pre zvieratá, nápojov a farmácie.

Sklo

Aj sklenené výrobky majú na rakúskom trhu svojich zástupcov, ktorí ponúkajú množstvo kvalitných výrobkov – od štandardných obalov na liečivá až po špeciálne balenia na liehoviny. Inovatívne sklenené obaly určené na export na svetové trhy vyrába napr. Stölzle-Oberglas GmbH , firma s takmer dvestoročnou tradíciou - až 90 % jej výrobkov sa vyváža do zahraničia.

Papier, kartón a lepenka

Pri výrobe kartónu sa využívajú hlavne také suroviny, ktoré je možno recyklovať. Podiel recyklovateľných výrobkov z papiera, kartónu a lepenky predstavuje 90 %. Efektívnosť výroby a šetrnosť k životnému prostrediu je výsledkom využívania najnovších a výsledkov výskumu a vývoja.

Firma Mayr-Melnhof Gruppe je najväčší výrobca skladacích škatúľ v Európe. Podnik je jednotkou na európskom trhu v rámci svojho hlavného výrobného programu a tiež dbá na ochranu životného prostredia.

Mosburger GmbH je zase jednotkou na trhu s lepenkovými obalmi v rámci Rakúska. Tento podnik sa zameriava na dodávanie kvalitných štandardných obalov a obalových riešení na mieru vrátane potlače.

Ďalšie významní rakúski výrobcovia lepenky sú Rondo Ganahl AG a Smurfit Kappa Interwell GmbH & Co KG .

Plasty

Aj spracovanie plastov má v Rakúsku svoju tradíciu a patrí k najdôležitejším odvetviam baliarenského priemyslu. Fólie, vlákna, plechovky, fľašky a pod. tvoria podstatnú časť objemu produkcie priemyslu spracovávajúceho plasty.
Výrobca plastov a obalov ALPLA-Werke Alwin Lehner GmbH & Co. KG je zastúpený 154 pobočkami v 40 krajinách. Firma navrhuje a vyrába fľaše, formy, tuby a uzávery a vo vývoji plastových obalov má na trhu dominantné postavenie. Hlavným odberateľom je výrobca spotrebného tovaru Procter & Gamble.

Etikety

Výroba etikiet a dizajn obalov sú kľúčovými faktormi úspechu výrobku na trhu. V Rakúsku nájdete producentov schopných prostredníctvom svojej inovatívnej ponuky uspokojiť všetky požiadavky a s garanciou najlepších služieb.

ULIKETT GmbH a Ulrich Etiketten GesmbH vyrábajú a potláčajú okrem iného samolepiace etikety, brožúrové etikety, duonálepky resp. multinálepky pre produkty potravinárskeho, nápojového, farmaceutického a spotrebného priemyslu ako aj ďalších odvetví.

Securikett Ulrich & Horn GmbH vyvíjajú a vyrábajú bezpečnostné etikety a celosvetovo  sa radia z technického hľadiska k popredným poskytovateľom bezpečnostných riešení pre ochranu značky. Systémom CODIKETT® a "unique codes" ponúka Securikett ideálny digitálny doplnok k bezpečnej a inovatívnej stratégií ochrany produktov budúcnosti.

CCL Label GmbH Hohenems sa špecializuje najmä na výrobu etikiet na potraviny a nápoje.

Skupina Marzek Etiketten+Packaging pokrýva celé spektrum: od oblúkovej a kotúčovej etikety cez flexibilné balenia až po krehkú kartonáž. Výroba prebieha v kombinovanom tlačiarenskom procese s vysokohodnotným zušľachtením pre najrôznejšie odvetvia (potravinárstvo, nápoje, kozmetika, farmácia, atď.). Spoločnosť ďalej vlastní aj dizajnovú agentúru a poskytuje techniku etiketovania.

Komplexné riešenia pre nápojový priemysel

Medzinárodne pôsobiaca spoločnosť SIG Combibloc vyrába aseptické kartónové obaly na nápoje a tekuté potraviny. Taktiež dodáva plniace stroje na mlieko, vodu, nealkoholické nápoje a iné výrobky vyrobené na mieru.

Exportná úspešnosť tlačiarenského priemyslu

Rakúske tlačiarne a poskytovatelia poradenstva resp. pomocnej a kontrolnej techniky sú známi svojou kvalitou a skúsenosťami s realizovaním špecifických požiadaviek zákazníkov.

Tlačiarenské výrobky

Množstvo rakúskych tlačiarní sú spoľahlivými dodávateľmi katalógov, časopisov, reklamných tlačovín, výročných správ podnikov a iných výrobkov.

V Rakúsku nájdete aj poskytovateľov komplexných služieb pri výrobe kníh. 

Všetko pre tlač

Aj v sektoroch

  • poradenstva a inžinierskych služieb,
  • chemických pomôcok pre tlač a kníhviazanie,
  • skúšobnej a meracej techniky pre tlač a kníhviazanie

nájdete v Rakúsku firmy orientované na služby zákazníkom, ktorých kvalita je zárukou efektivity a spoľahlivosti.

Tlač - tradícia a perspektíva

Podnik Oberndorfer Druckerei GmbH , založený v roku 1913, je jedným z najmodernejších podnikov v oblasti tlače a komunikačných technológií. Zameriava sa na výrobu časopisov a reklamných tlačovín v stredných a vysokých nákladoch a odberateľov má po celej Európe a v USA.

Spoločnosť LEYKAM Let´s Print je jednotkou na trhu v offsetovej tlači. Vyrába v Rakúsku a Slovinsku a predajné zastúpenia má v Maďarsku, Taliansku, Chorvátsku a Švédsku. Ich výrobný program sa zameriava na reklamné tlačoviny vo vysokých nákladoch, noviny a časopisy.

ROGLER Software GmbH vyvíja a zaobstaráva štandardné softvérové riešenia pre tlač a prispôsobuje ich želaniam svojich zákazníkov. Má partnerov v zahraničí, okrem iného aj v Nemecku, Švédsku a Belgicku.

Stroje, prístroje a príslušenstvo

Kvalifikovaní pracovníci, vysoká kvalita a prepojenie na zahraničných výrobcov – to sú korene úspechu exportne orientovaných rakúskych výrobcov strojov na výrobu obalov a tlač. Vysoké technické štandardy a know-how sa na svetových trhoch naozaj cenia.

Stroje pre baliarenský priemysel

ENGEL packaging ponúka kompletné riešenia pre baliarenský priemysel. Vyrába vstrekovacie stroje a automaty a projektuje výrobné bunky. Vyváža 95 % svojej produkcie a zastúpenie má vo viac ako 85 krajinách sveta.

Vo vývoji hygienických, spoľahlivých a užívateľsky zameraných obalových systémov na potraviny, zdravotnícke sterilné výrobky, ale aj priemyselný a spotrebiteľský tovar je na trhu jednotkou podnik Multivac Sepp Haggenmüller GmbH & Co.KG Podnik ponúka na mieru šité obaly vrátane poradenstva a vyhotovenia.

Firma Starlinger & Co Gesellschaft m.b.H. bola založená v roku 1835 a dnes úspešne pôsobí vo výrobe strojov a technológií na plastové vrecká a má odberateľov v 136 krajinách. Výrobné portfólio firmy Starlinger zahŕňa stroje na výrobu moderných plastových vreciek z polypropylénu.

Supervac Ges. m. b. H. (v angličtine) je jedným z popredných výrobcov strojov na vákuové obaly. Svoje zariadenia vyváža do viac než 100 krajín a vyrába aj zariadenia na mieru podľa požiadaviek svojich zákazníkov, či už pre potravinársky priemysel alebo pre iné odvetvia.

Tlačiarenské stroje

Firma Maschinenfabrik KBA-Mödling AG vyrába s pomocou asi 700 zamestnancov agregáty do offesetových zariadení a ponúka všetko pre tlač cenných papierov. Je lídrom na trhu v tlači bankoviek a bezpečnostnej techniky.

SPGPrints Austria GmbH (v angličtine) je popredným výrobcom kvalitných laserových gravírovacíh systémov pre grafický a textilný priemysel.

J. Zimmer Maschinenbau GmbH sa tiež orientuje na export a vyrába stroje na textilnú potlač, má zastúpenie v množstve krajín. Výroba v Kufsteine je zameraná na digitálne tlačiarenské stroje, výroba v Klagenfurte sa koncentruje na šablónové tlačiarenské stroje a natieracie zariadenia.

POLYCOT Industrieanlagen GmbH sa zameriava na dodávku, montáž a uvádzanie do prevádzky nových a použitých tlačiarenských strojov a strojov na spracovanie papiera.

Prístroje a príslušenstvo

Firma TKM Austria GmbH vyrába krájače kartónov a obalov určených na ďalšie spracovanie alebo použitie v tlačiarenskom priemysle.

voestalpine Precision Strip GmbH vyrába orezávacie šablóny pre rotovacie stroje.

IPB Baier GmbH&Co KG pôsobí na svetovom trhu ako výrobca náhradných dielov pre tlačiarenský priemysel. Vyváža asi 90 % celkovej produkcie.

Posledná aktualizácia:
2017.07.06
tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA