Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

GENEL BAKIŞ

İnovatif Avusturya şirketleri uluslararası müşterilerine yüksek değerli ve rekabet yeteneğine sahip ambalaj çözümleri ve matbaacılık ürünleri tedarik etmektedirler. Avusturya üretimi makineler ve modüller dünyanın her yanındaki ambalaj sanayiinde ve matbaalarda kullanılmaktadır.

İçerik:

GELECEĞİ İŞARET EDEN AMBALAJLAR

Mükemmelleştirilmiş ambalaj çözümlerine ve modern tasarım uygulamalarına, sektörün ihracata yönelik şirketleri tarafından büyük bir önem verilmektedir.

Danışmanlık ve mühendislik hizmetlerinin yanı sıra, ambalaj sanayi için makineler, cihazlar ve diğer aksamlar alanlarında da inovatif ürünler ve hizmetler sunan şirketler mevcuttur. Avusturya ambalaj şirketlerinin özel uzmanlık alanları arasında:

  • Kâğıt, karton ve mukavva
  • Plastik
  • Cam 

işlemeciliği bulunmaktadır.

Özel Sektör ve Çevre İçin İnovasyonlar

Avusturya ambalaj sanayinin yoğun araştırmaları sonucunda ortaya sadece modern, rekabet yeteneği bulunan ambalaj sistemleri değil, aynı zamanda çevreyi ve doğal kaynakları koruyan çözümler de çıkmıştır. Bu inovasyon dostu sektör, Avusturya'nın çevreyi koruma ve sürdürülebilirlik konularında öncü rol oynama şöhretine önemli katkılar sağlamaktadır.

ARA-System ve Öko-Box sayesinde Avusturya şirketleri mükemmel ve uluslararası alanda kabul gören geri dönüşüm çözümleri ortaya koymaktadır. Bu başarı, Avusturya'nın çevre koruması ve sürdürülebilirlik konularındaki yasalarını uygulamaya koyan yerli şirketlerinin özel angajmanı sayesinde elde edilmiştir.

Greiner Packaging Avrupa'nın en önemli ambalaj üreticileri arasında bulunmaktadır. Bu şirket, inovatif ve uluslararası alanda kabul gören ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayan kesintisiz araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin önemine verilebilecek bir örnek teşkil etmektedir.

Ovotherm International Handels GmbH %100 yeninden kullanılabilir yumurta ambalajları üretmektedir. Şirket bu sayede çevrenin korunmasına çok önemli bir katkı sağlamaktadır. Ovotherm dünya genelinde pazar lideridir ve ürünlerini 80'den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Constantia Flexibles fleksibel ambalaj ve etiket alanındaki dünya çapında önde gelen üreticilerinden bir tanesi. Grup, gıda, hayvan yemleri, içecek ve ilaç sektöründeki bir çok uluslararası işletmelere ve yerel pazar liderlerine tedarikçi olma özelliği taşımakta.

Cam

Cam ambalaj alanında Avusturya pazarında mükemmel kalitede, eczacılık levazımatındanalkollü içkiler için özel üretimlere kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan yetkin şirketler bulunmaktadır. Örneğin iki yüz yıldan daha köklü bir geçmişe sahip olan Stölzle-Oberglas GmbH şirketi uluslararası kuruluşlar için inovatif cam ambalajlar üretmekte olup, %90'ın üzerinde bir ihracat oranına sahiptir.

Kâğıt, Karton ve Mukavva

Karton ambalaj üretiminde ağırlıklı olarak yeniden üretilebilir hammaddeler kullanılmaktadır. Çevreyi korumak için yeniden kullanılabilirlik de üretimde dikkat edilen özel bir konudur. Kâğıt, karton ve mukavva ambalajların geri dönüşüm oranı yaklaşık %90 civarındadır. Hem araştırma ve geliştirme faaliyetleri, hem de en çağdaş teknolojilerin kullanılması sayesinde üretim sürecinde etkinlik ve en yüksek çevre duyarlılığı sağlanmaktadır.

Mayr-Melnhof Grubu katlamalı kutu alanında Avrupa'nın lider üreticisidir. Şirket aynı zamanda ana konusunda Avrupa pazarının lideridir ve çevre korumacılığına da güçlü bir şekilde angaje olmuştur.

Mosburger GmbH Avusturya'da mukavva ambalaj alanında pazar lideridir. Şirket yüksek değerli standart ürünler ve isteğe uygun ambalaj çözümleri üretmekte, talepler doğrultusunda baskı da yapmaktadır.

Avusturya'nın diğer önemli mukavva üreticileri arasında Rondo Ganahl AG veSmurfit Kappa Interwell GmbH & Co KG sayılabilir.

Plastik

Plastik işlemeciliği de Avusturya'da köklü bir geçmişe sahiptir ve ambalaj sanayinin en önemli alanları arasında bulunmaktadır. Folyolar, fıçılar, bidonlar, şişeler vb. ambalaj ürünleri, plastik işlemeciliği sanayinin üretim hacminde önemli bir yer tutmaktadır.

Plastik ve ambalaj üreticisi ALPLA-Werke Alwin Lehner GmbH & Co. KG 40 ülkede 154'dan fazla şubeye sahiptir. Şirket şişeler, preformlar, tüpler ve kapaklar tasarlamakta ve üretmekte olup, plastik ambalaj alanında uluslararası teknoloji lideri olarak kabul görmektedir. Şirketin en önemli müşterisi, dünya çapında faaliyet gösteren tüketim malları üreticisi Procter & Gamble'dır.

Ambalaj Etiketlemeciliği

Sektörün her alanını yakından ilgilendiren yüksek değerli ambalaj etiketlemeciliği ve ambalaj tasarımcılığı, ekonomik başarıda çok önemli birer faktördür. Avusturya'da inovatif ürünleriyle her türlü ihtiyaca cevap veren ve rekabet yeteneği garantisi veren şirketleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

ULIKETT GmbH ve Ulrich Etiketten GesmbH , her türlü kendinden yapışkanlı etiket ve kitapçık etiketlerinin yanı sıra gıda, içecek, ilaç ve tüketim ürünleri sanayi için ikili ve çoklu etiketler üretmekte ve basmakta.

Güvenlik etiketleri geliştirmekte ve üretmekte olan Securikett Ulrich & Horn GmbH , dünya çapında marka koruması için güvenlik çözümleri sunan ve teknik olarak lider tedarikçilerden önde gelenlerdendir. CODIKETT® ve “unique codes” ile Securikett, geleceği güvenlik altında olan ve inovatif ürün koruma stratejisi için ideal ve dijital tamamlayıcı çözümü sunmakta.

CCL Label GmbH Hohenems özellikle besin maddeleri ve içecek alanlarının etiketlenmesi üzerinde uzmanlaşmıştır.

Marzek Etiketten+Packaging Gruppe , sheet-fed ve rulo etiketlerden fleksibıl ve kartonaj ambalajlara kadar tüm ürün gamını sunmaktadır. Üretim kombinasyonlu baskı tekniği ve farklı sektörler için (gıda, içecek, kozmetik, ilaç vs.) yüksek kalitedeki işlemeler ile imalat yapılmaktadır. Bunun için Marzek’in kendi bünyesinde bir tasarım ajansı bulunmakta ve etiketleme tekniği alanında bir tedarikçidir.

İçecek Sanayi İçin Toplu Çözümler

Uluslararası alanda faaliyet gösteren SIG Combibloc içecekler ve sıvı besinler için aseptik sıvı ambalajlar üretmektedir. Şirket aynı zamanda süt, gazsız su, alkolsüz içkiler ve diğer ürünler için müşterinin ihtiyacına uygun dolum makineleri üretmektedir.

BASIM ALANINDA İHRACAT UZMANLIĞI

Avusturya matbaalarının yanı sıra danışmanlık ve mühendislik şirketleri, ayrıca yardımcı araçlar ve kontrol teknikleri sunucuları, özel müşteri isteklerinin yerine getirilmesinde yüksek bir kalite bilinci ve tecrübeyle ön plana çıkmaktadırlar.

Matbaacılık Ürünleri

Birçok Avusturya matbaası katalog, dergi, reklam çeşitleri, çalışma raporları ve diğer pek çok yüksek kaliteli ürünün basımı konusunda güvenilir birer iş ortağıdır.

Kitapların ve cep kitapların basımı konusunda da Avusturya'da yetkin şirketler bulabilirsiniz. 

Basımla İlgili Her Şey

  • Danışmanlık ve mühendislik,
  • Matbaacılık ve ciltçilik için kimyasal yardımcı malzemeler,
  • Matbaacılık ve ciltçilik için kontrol ve ölçüm teknikleri

alanlarında faaliyet gösteren Avusturya şirketlerinin etkin ve süreklilik gösteren çalışmalarının kalitesi, çeşitli sertifikalarla da doğrulanmaktadır.

Geçmişten Geleceğe Uzanan Matbaacılık

1913 yılında kurulmuş olan Oberndorfer Druckerei GmbH şirketi, Almanca konuşulan ülkelerin en modern baskı ve iletişim kuruluşlarından biridir. Orta ve yüksek baskı tiraja sahip dergilerin ve reklam malzemesinin üretiminde uzmanlaşmış olan şirketin bütün Avrupa ve ABD'den müşterileri vardır.

LEYKAM Let´s Print şirketi rulo ofset baskıda Abrupa piyasası lideridir. Üretim Avusturya ve Slovenya'daki merkezlerde gerçekleşmekte, Macaristan, Hırvatistan, İtalya ve İsveç'te satış büroları bulunmaktadır. Ürün portföyü yüksek baskı adetli reklamlar ve dergiler üzerinde yoğunlaşmıştır.

ROGLER Software GmbH baskı ve medyaları için bir yazılım ortağıdır. Şirket standart yazılım çözümleri programlamakta ve takip etmekte, yazılımları müşterinin ihtiyacı doğrultusunda uyarlamakta ve geliştirmektedir. Şirketin müşterileri arasında özellikle Almanya, İsveç ve Belçika'dan uluslararası matbaalar bulunmaktadır.

MAKİNELER, CİHAZLAR VE AKSAM

İyi yetişmiş uzman personel, yüksek kalite bilinci ve diğer ülkelerdeki üreticilerle kurulan ilişkiler, ambalaj ve baskı için makine üreten Avusturya şirketlerinin ihracatta gösterdikleri başarının en önemli faktörleri arasında bulunmaktadır. Bu şirketlerin yüksek teknik standartları ve yapabilme bilgisi uluslararası pazarda büyük rağbet görmektedir.

Ambalaj Sanayi İçin Makineler

ENGEL packaging ambalaj sanayi için komple çözümler üreten bir şirkettir. Şirketin hizmetleri arasında püskürtme döküm makineleri, komple üretim birimlerinin projelendirilmesi ve otomasyonu bulunmaktadır. Şirketin ihracat oranı %95 civarındadır ve dünyanın 85'den fazla ülkesinde temsilcilikleri bulunmaktadır.

Besin maddeleri, tıbbî steril ürünler, sanayi ve tüketim malları için hijyenik, güvenilir ve kullanıcı dostu ambalaj sistemlerinin geliştirilmesinde Multivac Sepp Haggenmüller GmbH & Co.KG öncü rol oynamaktadır. Şirket danışmanlıktan sistemlerin yapımına kadar ihtiyaca uygun ambalaj çözümleri sunmaktadır.

Starlinger & Co Gesellschaft m.b.H. 1835 yılında kuruldu ve bugün örme plastik çuval makineleri ve süreç teknolojileri alanında 136 ayrı ülkeden müşterileriyle dünya pazarı lideri konumunda bulunuyor. Starlinger'in ürün yelpazesi modern, örme polipropilen çuvalların üretilmesi için gereken bütün makineleri kapsıyor.

Supervac Ges. m. b. H. (İngilizce) vakumlu ambalaj makinelerinin dünya çapında lider kuruluşlarından biridir. Şirket ambalaj sistemlerini 100'den fazla ülkeye ihraç ediyor ve standart çözümlerin yanı sıra besin ve besin dışı sanayi alanlarından müşterilerinin özel ihtiyaçlarına da cevap veriyor.

Baskı Makineleri

Maschinenfabrik KBA-Mödling AG 700 civarındaki çalışanıyla tabaka ofset makineleri için agregatlar üretmekte olup, değerli kâğıt basımı için gereken komple sistemleri sağlamaktadır. KBA Grubu, banknot basımında ve güvenlik teknolojilerinde dünya pazarı lideri konumundadır.

SPGPrints Austria GmbH (İngilizce) tekstil ve grafik alanları için yüksek değerli lazerli gravür sistemlerinin lider üreticisidir.

J. Zimmer Maschinenbau GmbH tekstil baskısı ve katmanlandırma makineleri alanında ihracata yönelik olarak faaliyet gösteren, pek çok ülkede temsilcilikleri bulunan bir şirkettir. Kufstein merkezi dijital baskı makineleri konusunda uzmanlaşmış olup, Klagenfurt merkezi şablon baskı makineleri ve katmanlandırma sistemleri üzerinde yoğunlaşmıştır.

POLYCOT Industrieanlagen GmbH yeni ve özenle elden geçirilmiş, bakımı yapılmış baskı makinelerinin ve kâğıt işleme makinelerinin tedariki, montajı ve çalıştırılması üzerinde uzmanlaşmıştır.

Cihazlar ve Aksamları

TKM Austria GmbH  karton ve ambalaj sanayi, ayrıca baskı ve ardından gelen işlemler için makine bıçakları üretmektedir.

voestalpine Precision Strip GmbH  düz ve döner başlı delgiler için çelik bıçaklar, oluklu bıçaklar ve özel bıçaklar üretmekte olup, bu sayede ambalaj sanayine büyük vakit kazandırmaktadır.

IPB Baier GmbH&Co KG şirketi basınç, kâğıt, geri dönüşüm ve karton sanayi için yedek parça ve kilit parçaları üretiminde uluslararası faaliyet gösteren bir kuruluştur. İhracat oranı %90'dan fazladır.

Son güncelleme:
2017.07.06
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA