Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

Genel bakiş

Avusturya'nın plastik branşı, tüm plastik katma değer zincirini kapsamaktadır, hammaddeden ürüne kadar. Bunların arasında

  • hammadde üretimi
  • plastik makine mühendisliği
  • takım ve kalıp yapımı
  • plastik işleme
  • plastiğe özel hizmetler ve
  • araştırma kurumları ve plastik eğitim kurumları bulunmaktadır.

Bölgesel bir plastik kümesi, Avusturya'da teknikte, geliştirmede ve eğitimde farklı alanların sıkı bir iş birliğinde bulunmalarını mümkün kılmaktadır. Bu branşın şirketleri arasında hem küresel oyuncular, hem de müşterilerine en yüksek kalitede sürdürülebilir ürünler teslim eden niş alanlarındaki liderler bulunmaktadır.

Kimya, sonradan yapılan üretimlerde yenilikleri mümkün kılmaktadır. Plastik branşı, kesit branşı olarak örneğin mekatronik, bilişim teknolojisi, tıp tekniği, otomotiv gibi çok sayıda diğer alanlara bağlantıları bulunmaktadır. Burada, Burada,  müşteriler ile iyi işleyen iletişim, güvenirliliği açısından takdir edilen Avusturya branşının özel bir başarı konseptidir.

Dünya çapında kullanımda

Avusturya'nın kimya ve plastik branşı, uluslararası faaliyet göstermektedir. Örneğin, aslı Danimarkalı olan bir şirketin dünya çapındaki araştırma merkezi, birkaç yıldır Üst Avusturya kenti Linz'deki kimya parkında bulunmaktadır. Orada, 350 çalışan, geleceğin malzemeleri üzerinde araştırmalar yapıyor. Avusturya ayrıca Kanada, Slovenya, Japonya ve Çin'de şubeleri bulunan ve kimya ile metalürji konusunda dünya çapında lider olan şirkete de sahiptir. Bu şirket, henüz 1898 yılında kurulmuştur. Ve dünya çapında en büyük tüketim malları üreticilerinden biri de ambalajlarını Avusturyalı bir plastik ve ambalaj üreticisinden temin etmektedir.

Optimum çözümler için iş birliği

Avusturya'nın plastik firmaları, özel iş birliği yeteneği özelliğine sahiptir. Onlar, platformlarda ve üniversiteli ve üniversite dışı araştırma ortakları ile güncel konular üzerinde çalışmaktadır. Örneğin "Smart Plastics" girişimi; mekatronik, plastik ve tasarım arayüzündeki projeler için profesyonel hizmet ve Know-how ağıdır. 17 ortak, iş birliği ve yenilik platformu üyeliğinden faydalanıyor. Diğer iş birlikleri, kendilerini hafif yapı ve üretim esnekleştirmesi ve optimizasyonu konularına adanmıştır. Plastik kümesi, Üst Avusturya ve komşu ülkelerin plastik branşının ağı, yoğun bir şekilde biyolojik plastikler konusu üzerinde çalışmaktadırlar.

Olağanüstü bir eğitim

Çok yaygın olan mühendislik, kimya ve plastik branşını Avusturya'da özellikle rekabetçi yapmaktadır. Çırak eğitimindeki ikili sistem, çok sayıda başka ülkeler için bir örnektir. Bunun dışında ağırlık noktaları plastik olan teknik okullar ve yüksek teknik eğitim kurumları, teknik yüksekokul eğitimi ve Leoben Dağ Üniversitesindeki ve Linz Johannes-Kepler Üniversitesindeki plastik tekniği üniversite eğitimi de bulunmaktadır.

Çevreye bakış

"Responsible Care", kimya sanayisinin sağlık, güvenlik ve çevre durumunun iyileştirmesi için dünya çapında bir girişimidir. Avusturya, RC şartlarına uyumun harici kontrolü gerçekleştirdiği ilk ülkeydi. Katılan Avusturyalı firmalar için harici denetimler zorunludur. Avusturya, böylece Avrupa'da eşsiz bir pozisyona sahiptir.

Plastik, birçok uygulamalarda, üretiminde gerekli olandan daha fazla enerji ve kaynak tasarrufunda bulunmaktadır. Geliştirmenin sürekli devam etmesi ve özellikle hafif olan plastik ürünlere olan eğilim, sadece ürünün işlevinin sağlanması için gerekli olan miktarda malzemenin kullanıldığına katkıda bulunmaktadır.

Avusturya'nın kimya sanayisi belirgin bir biojen hammadde temeline sahiptir. Özellikle de plastik kümesi, bu konu ile yoğun bir şekilde ilgilenmektedir. Avusturya'nın biyodizel üretiminde kullanılan hammaddelerin yaklaşık %40'ı atık yönetiminden gelmektedir. Bu, uluslararası bir doruk değeridir. Ve diğer bir nokta da bu branşın gelecek konusunda sorumluluk üstlendiğini belirginleştirmektedir: Avusturya'da palmiye yağı kullanımından vazgeçilmektedir.
Son güncelleme:
2018.03.30
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA