Advantage Austria Показати навігацію

Огляд

Кожна цеглинка Lego містить в собі австрійське ноу-хау, адже для виготовлення своїх пластмасових цеглинок фірма Lego використовує австрійські термопластавтомати. А пасажири найбільшого у світі пасажирського літака A380 мають змогу побачити деталі фюзеляжу та крил, виготовлені в Австрії. Це лише два приклади, що свідчать про провідну позицію австрійських підприємств хімічної та пластмасової галузі на міжнародному ринку; їх частка експорту становить приблизно 70 %. Чимало фірм є підприємствами з багатими традиціями, що займають провідні позиції в світі завдяки новаторським досягненням й інноваціям. Позитивний розвиток австрійської хімічної та пластмасової промисловості триває. Він став можливим завдяки чудовій кваліфікації кадрів, а також високим часткам витрат на НДДКР — у фармацевтичній галузі цей показник сягає дванадцяти відсотків!

Австрійська галузь виробництва пластмас охоплює весь ланцюг створення доданої вартості пластмаси, від сировини до готового продукту. До нього належать:

  • виробництво сировини
  • машинобудування для обробки пластмас
  • будівництво інструментів і форм
  • обробка пластмаси
  • спеціалізовані послуги у сфері виробництва пластмас, а також
  • відповідні наукові інститути і навчальні заклади

Регіональний центр (кластер), де в Австрії концентруються підприємства з виробництва пластмас, забезпечує тісну співпрацю різних напрямків техніки, наукових розробок і освіти. Серед компаній галузі є «глобальні гравці» й лідери в певних спеціальних вузьких сферах споживання (нішах), які постачають своїм замовникам екологічну продукцію найвищої якості.

Хімія забезпечує інновації виробництва на наступних стадіях процесу. Галузь виробництва пластмаси знаходиться посередині процесу виробництва кінцевої продукції і має зв’язки з багатьма іншими сферами, наприклад, мехатронікою, інформаційними технологіями, медичними технологіями, автомобілебудуванням. Особливий рецепт успіху галузі в Австрії — це забезпечення тісних зв’язків із замовниками, що цінують високу надійність партнерських зв’язків.

Застосування в усьому світі

Австрійська хімічна галузь і виробництво пластмас діють також в міжнародному масштабі. Наприклад, вже кілька років світовий центр наукових досліджень, що започатковувався як данська компанія, знаходиться в хімічному парку в місті Лінц, Верхня Австрія. Там 350 співробітників займаються дослідженням матеріалів майбутнього. В Австрії знаходиться також компанія-світовий лідер у напрямку хімії та металургії з філіями у Канаді, Словенії, Японії та Китаї. Ця компанія була заснована ще в 1898 році. Один з найбільших у світі виробників споживчих товарів купує упаковку в австрійського виробника пластмаси й упаковки.

Кооперація для оптимальних рішень

Австрійські виробники пластмас вирізняються високою здатністю до співпраці. Вони працюють над актуальними темами на спільних платформах з університетськими й позауніверситетськими партнерами з наукових досліджень. Так, ініціатива «Розумні пластики» — це мережа професійного сервісу та ноу-хау для проектів на межі мехатроніки, пластмас і дизайну. 17 партнерів використовують членство в цій платформі для кооперації та інновацій. Інші спільні проекти присвячені таким темам, як будівництво легких транспортних засобів та збільшення гнучкості й оптимізація виробництва. Кластер пластмас і мережа пластмасової галузі у Верхній Австрії та сусідніх країнах інтенсивно працюють над темою біопластмас.

Видатні можливості освіти

Яскраво виражена інженерна складова робить хімічну галузь і виробництво пластмас в Австрії особливо конкурентоздатними. Подвійна система навчання майбутніх кваліфікованих робочих є взірцем для багатьох інших країн. Крім того, існують професійні школи й середні спеціальні навчальні заклади зі спрямуванням на виробництво пластмас, вищі навчальні заклади й університетські спеціальності з техніки виробництва пластмас, наприклад, у гірничому університеті у м. Леобен та університеті Йоганна Кеплера у м. Лінц.

Екологія в центрі уваги

«Responsible Care» («Відповідальна турбота») — це світова добровільна ініціатива хімічної промисловості, спрямована на покращання ситуації зі здоров’ям, безпекою та екологією. Австрія була першою країною, в якій відбувалась зовнішня перевірка виконання вимог RC. Для австрійських фірм-учасників обов’язковим є зовнішній аудит. Тому Австрія займає унікальну позицію в Європі.

У багатьох сферах використання пластмас заощаджується значно більше енергії та ресурсів, ніж було витрачено для їх виробництва. Постійне вдосконалення й тенденція до особливо легких виробів з пластмас сприяють тому, що використовується лише стільки матеріалу, скільки необхідно для забезпечення функції виробу.

Австрійська хімічна промисловість має значну біогенну сировинну базу. Особливо інтенсивно цією темою займається кластер пластмас. У виробництві австрійського біодизельного палива близько 40 % використаної сировини походить з відходів. Це найвищий показник у міжнародному масштабі. І ще один момент свідчить про те, що ця галузь бере на себе відповідальність за майбутнє: в Австрії відмовилися від використання пальмової олії.
востаннє актуалізовано:
2018.03.30
Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA